Yanıklar İçin Yumurta Yağı

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
3 yaşımdayken, gözleme yapılan sacın üstüne düşmüştüm, üzerinde de çaydanlık vardı. Sol kolum ve bacaklarım çok ağır bir şekilde yanmıştı. Her gün hastaneye gitmek zorunda kalıyorduk ve yaralar ne yazık ki kabuk bağlamıyordu. Her gün tekrar sulanıyor ve bana büyük acılar yaşatıyordu. Bizim her gün hastaneye gittiğimizi fark eden bir ambulans şoförü, anneme bir tarif vermiş. Yumurta sarısını bir tavada simsiyah olana kadar kızartın, az bir yağ çıkacak, bu yağı yaraların üzerine sürün demiş. Annem başta tereddüt etse de bu tarifi bende uygulamış ve 3. gün yaralarım kabuk bağlamaya başlamış ve 1 hafta olmadan tüm acılarım gitmiş. Hastaneye de bir daha gitmemişiz.
Dayım elektrik işçisiydi ve bir gün trafo sorununu gidermeye çalışırken elektrik akımına maruz kaldı. Hastanede gördüğümüzde tüm vücudu simsiyahtı. Annem hemen bu tarifi hatırlamış ve onlarca yumurta sarısının yağını çıkartıp dayımın tüm vücuduna sürmüş. İlk gün büyük acılara maruz kalmıştı, ancak öbür gün tüm yaraları kabuk bağlamıştı ve vücudunda herhangi bir yara izi kalmadı. Bu tarifi birçok anadolu köylerinde duydum sonraları. Çok meşhurmuş. Önerim, herkesin ufak bir kavanozda hazır yumurta yağı bekletmeleri. Ancak yağı çıkartırken çok ağır, kötü bir koku çıkıyor. Açık bir alanda çıkartma şansınız olursa daha iyi olacaktır.

uranus

Kayıtlı Üye
Çok ilginç ilk defa duyuyorum.Sadece yanıklar için mi geçerli acaba

erost

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Vitamin , Mineral ve Protein açısından önemli derece de zengin olan bir besin ve üreme maddesidir yumurta . Bilimsel herhangi bir gerçekliği ve ispatı olmasa da içeriği sayesinde alt epidermis tabakasını besliyor olması büyük ihtimal. Zaten yumurta sarısının en büyük çoğunluğu yağdır oyüzden yağdan içerik elde etmek daha kolay bir yöntem.
Spiritüel olarak bakarsak Canlanan yumurtanın can vermesi ve fedakarlık etmesi söz konusu olabilir. Sonuçta her canlının yaratma ve şifalandırma gücü var değil mi ? :)
İyi Forumlar

AJA

Elit Üye
Yanıklar için başka bir konu açmıştım sanırım . Acı kuyu suyu ( doğal kuyudan alınan su) ile saf zeytinyağını karıştırıp kavonozda hafif koyulaşana kadar çalkalayın ve yanık olan yere sürün.Kısa sürede deriyi onarıyor ve izleri en az indiriyor.

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
Çok ilginç ilk defa duyuyorum.Sadece yanıklar için mi geçerli acaba

Tecrübe ettiğim ve duyduğum kadarıyla yanıklar için kullanılıyor. Başka kullanım alanları varsa bilemiyorum.

Yine yanıklar için çürük elmayı da kullanıyorlar. Onun da çok etkili olduğunu duydum.

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Yumurtanın etkili olduğunu bende duymuştum.Birde fito jel adında bir krem var oda yanık olan yere sürülünce 3 yada 5 dakika içinde hemen ağrı ve sızısını kesiyor.