ya kahhar ismini okumak

'AZAZ1L

Kayıtlı Üye
merhaba dostlar, ya kahhar ismini geçen cuma günü cumadan evvel çokca zikrettim fakat 250 sayısını geçerken üzerime bir ağırlık çöktü, sürekli bir esneme olayı ve sonrasında baş ağrısı yaklaşık 500 belki geçmiştir ya kahhar ismini zikrettim.
O güne kadar dirayetim için nefsimin sönmesi için daha kuvvete gelmem için okuyordum ama o gün (herhangi birisi için değil) zalimin zulmü için okudum.
Bu yaşadıklarım normal midir herhangi bir sakıncası var mıdır? cevap verirseniz sevinirim..

Sunay12345

Kayıtlı Üye
Hasbunallahu ve ni’mel vekil ni’mel Mevla ve ni’me’n nasîr

Bu dua ile ilgili olarak Hz Peygamber şöyle demiş: “Sizden herhangi biriniz, büyük bir hadise (olay) ile (elem-keder, dert-bela, düşman ile karşılaşma gibi) ‘Hasbünallâhü ve nîmel vekiyl’ duasını okuyunuz. Cenâb-ı Allah, düşmüş olduğunuz belâyı sizden uzaklaştırır.”

Sunay12345

Kayıtlı Üye
Esmalar vird olarak belirli bir nefs merhalesini geçenlere verilir. Gelişi güzel okunması çok ciddi sıkıntılara yol açar. Çünkü bu esmaların enerji yükleri tahmin ettiğinizden çok daha fazladır. Ayrıca bu esmalarda görevli belirli başlı ervahlarda mevcuttur. Allah muhafaza bazı esmalarda aklınızı oynatabilir, imanınızı bile kaybedebilirsiniz.

Tavsiyem belirli başlı vird ve başlangıç esmalarını şimdilik okumanızdır.
Çok güzel anlatmissiniz Ervahlar konusu biraz daha açıklayabilir misiniz?Bunu bir sufinin hatıra defterinde Tamer abi de kullanmıştı.ilk ondan duymustum

'AZAZ1L

Kayıtlı Üye
Esmalar vird olarak belirli bir nefs merhalesini geçenlere verilir. Gelişi güzel okunması çok ciddi sıkıntılara yol açar. Çünkü bu esmaların enerji yükleri tahmin ettiğinizden çok daha fazladır. Ayrıca bu esmalarda görevli belirli başlı ervahlarda mevcuttur. Allah muhafaza bazı esmalarda aklınızı oynatabilir, imanınızı bile kaybedebilirsiniz.

hocam nefsim için okuyorum zaten ama enerjisi konusunda pek bir fikrim yoktu, uyardığınız için teşekkür ederim. genede belli bir koruma çemberi içerisinde yapılmasında bir sakınca varmıdır?

Sunay12345

Kayıtlı Üye
Esmalar İslam gailesi içinde evliyalara ve ashaba verilmiş özel isimlerdir. Bu isimler zaten Allah'ın özel isimleri olduğu için bunlara bağlı yüzlerce melek ve cin gibi varlıklar mevcuttur. Çünkü bu esmaların evrende ve kainat içerisinde özel güçleri ve yön verme kabiliyetleri vardır. Misal bu esmaları belirli miktar okuduğunuzda, bu esmaya bağlı varlıkları çağırırsınız. Bunlar o esmayı okuyan kişinin takva ve ilim derecesine göre onun hayatına etki edebilir, onun istediği başka bir kişiye veya etki edebilir veya esmayı vird edinmiş kişinin dünyevi bir işini Allah'ın izni ile halledebilir. Cennet ehli dediğimiz ehli varlıklar zaten cennet için ve Allah'ın sevdiği has kullar için çalışırlar. Dünya'ya inip onlara yardımcı olurlar veya onlar için Allah'dan şefaat dilerler. Çünkü insanoğlu denilen varlık tüm alemlere halife olarak yaratıldığı için; Allah'ın sevdiği bir kula da melekler veya cennet ehlindeki varlıklarda çok sevgi besler. Onun dünyada veya ahirette bir sıkıntı çekmemesi için zikir halinde bulunur, dünya da bir tehlike de ise Allah'ın izni ile ona yardım etmek için kat arşlardan dünyaya inerler. Ama siz bu esmaları gelişi güzel okuyup o varlıklara etki ederseniz sizin iman seviyenizi ve takvanızı görüp sevebilir veya nefret de edebilir. Bizde çok bilinen bir yanlış vardır. Yıllarca Kur'an tefsiri hocaları Meleklerde irade yoktur diyerek tefsir ettiler ayetleri. Halbuki yanlış. Meleklerin bizim gibi nefsleri yoktur. Yani kötü bir tercih hakları veya günah işlemesine vesile olacak arzuları yoktur. Akılları, iradeleri, fikirleri, duyguları vardır.

Tabii ki siz bu esmaları okurken, sizi yoldan çıkaracak ve sapıttıracak aynı ölçüde şeytanlarda gelmektedirler. Esmalarda görevli cennet ehli olduğu gibi cehennem ehli de mevcuttur. Bunlarında görevi tam tersi bir biçimde sizleri cehenneme sürükleyecek günahları işlettirmek ve sizi nefsinizin kölesi yapmaktır. Bunlara örnek? Biraz tasavvuf ve esmalarla ilgilenip nefs terbiyesi yapmadan ve mürşid-i kamile bağlanmadan kendi kendime yol alırım diyenlerin haline bakmak sanırım yeterli olacaktır. Bugün kendini mehdi ilan edenlerin, kainat imamı ilan edenlerin, elimi öpen cennete giriyor diyenlerin nasıl yoldan çıktığını zannediyorsunuz? Tasavvuf ehli bu konuyu çok iyi bilir bu konuya en basit örnek Türkiye'nin başına bela olmuş fetö belasıdır. Çünkü bu esmalardaki cehennem ervahları size yavaş yavaş büyüyü tavsiye etmeye başlar.

Zaten sonrası da malum. Cehenneme tek yön gidiş biletidir.
İnanın hayran kaldım anlatiminiza celveti cemaatini hiç duydunuz mu ben celveti zikri mi yoksa Üveys zikri mi çekeyim kararsız kaldim

Sunay12345

Kayıtlı Üye
hocam nefsim için okuyorum zaten ama enerjisi konusunda pek bir fikrim yoktu, uyardığınız için teşekkür ederim. genede belli bir koruma çemberi içerisinde yapılmasında bir sakınca varmıdır?
Sorunuzun muhatabı ben değilim ama kahhar esmasi kişiye karşı okunursa büyü olup olmadığını bence bir araştırın, en güzeli benim yazdığım ayet Allah'ı vekil kılın O sizin hakkınızı alır.Allah intikam alanların en hayirlisidir

'AZAZ1L

Kayıtlı Üye
nefsimi köreltmek ve daha iyi kararlar verebilmek için..
ama en son zalimin zulmü için okuduğumda reflü olmamama rağmen kötü oldum midem patlayacak gibiydi sanırım geri sekti..

Sunay12345

Kayıtlı Üye
Koruma çemberi içinde okumanda fayda var. Ancak kahhar esması nefs için okunmaz. Çünkü kahhar esmasının enerjisi düşmanları ve okunulan kişiyi kahretmek, onu perişan ve sefil etmek için okunan bir esmadır. Enerjisi de ağır ve kuvvetlidir. Senin esma okumandaki amaç ne yani neyi istiyorsun nefsini tezkiye mi, huzur mu?
Benim soruma da cevap verin lütfen aynı anda iki zikir birden neden çekilmiyor anlamıyorum celveti zikriyle mi devam edeyim hayatıma yoksa Üveys zikriyle mi ikisi de çok güzel .çok seviyorum zikir cekmeyi

Ela.nas

Kayıtlı Üye

Merhaba size şiddetle katılıyorum. Bazı esmaları çok fazla zikredince, birdenbire inanılmaz agresif ve öfkeli oluyorum, bağırmak çağırmak istiyorum. Herkese sataşasım geliyor. Ruh halim inanılmaz değişiyor.

Sunay12345

Kayıtlı Üye
Hergun günde 5 tane hadis okuyorum, namazlarimi düzenli kılıyorum elhamdülillah.akaid ne anlama geliyor bilmiyorum sabah ve akşam namazı sonrası Üveys zikri ikindi namazı sonrası celveti zikri çekiyorum.ayrica musallat vakalarına karşı hergun başında Euzu besmele ile 113 Felak ve nas sureleri ve 70 Aytel Kürsi okuyorum.ilmihal ağır geliyor anlamıyorum onlar yerine cübbeli Ahmet, Timurtaş hoca,Cemalnur Sargut, ve bir sufinin hatıra defteri ve şuan aklıma gelmeyen bir çok dini program dinliyorum.

Sunay12345

Kayıtlı Üye
Hayatında hiç bir akaid veya ilmihal okudun mu?
Hadis veya benzeri konularla ilgilendin mi?
Hergün Kur'an okur musun?

Bu üçüne cevap verirsen hangi zikri çekmen gerektiğini söylerim. Şu ara üveysilik ve celvettiye'ye girme. Sapıtırsın.
. Cevap verdim sorunuza yol gösterirseniz çok sevinirim, bazı âlimler kişinin durumuna göre birden veriyormus keşke bana da nasip olsa.bir dönem sırf Esma cekiyordum bıraktım

Sunay12345

Kayıtlı Üye
Hayatında hiç bir akaid veya ilmihal okudun mu?
Hadis veya benzeri konularla ilgilendin mi?
Hergün Kur'an okur musun?

Bu üçüne cevap verirsen hangi zikri çekmen gerektiğini söylerim. Şu ara üveysilik ve celvettiye'ye girme. Sapıtırsın.
Hergun bir ayet karşıma çıkıyor sonra onu ezberlemeye calisiyorum.Ucuncu sorunuzun cevabı.ahiretten korkuyorum ayet var ya Rahmani zikretmezsen şeytan musallat ederiz diye bende hep zikirle mesgulum

Sunay12345

Kayıtlı Üye
Akaid İslami ilimlerin temelidir. Neyin nasıl olduğunu anlatan temel amentü esasları ile ehl-i sünnet esaslarının anlatıldığı bir daldır. Fıkıh ilminden önceki hazırlık ilmidir diyebiliriz. İslam akaidi üzerine bir kitap al. Herhangi bir kitap yazarı fark etmez. Akaid ve amentü esasları zaten değişmez.

Cemalnur sargut dan uzak dur. O kadın tehlikeli birisi. Farkında olmadan sana imanını da kalbini de kaybettirir. Niye diye sorma. Öyle işte.

Timurtaş hoca ve Cübbeli hocalar iyidir. Tahir Büyükkörükçü, Mahmut Esad Coşan, Yarbay Mehmet Ildırar bunları dinle. Bir sufinin hatıra defteri kanalına bende aboneyim. Dedikleri sana göre ağır gelebilir. Yapmanı tavsiye etmem. Akaid ve ilmihal sağlam olmadan onun dediği virdler sakıncalı olabilir senin için.

Sen şimdilik her namazın sonunda; "Subhânallâhi velhamdulillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber, Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm" zikrini 100 kere çek. Ardından da 100 kere La İlahe İllallah zikrini çek. Zamanla herşey yerine oturacaktır.

Lakin bunlarla beraber mutlaka akaid ve ilmihal okumalısın.
Tamam şuan Mehmet Erol Kuloglunun Umudunu kaybetme Allah büyük isimli kitabını okuyorum.bitince inşallah ilmihal alayim,cübbeli Ahmet hocanın setini almıştım en çok İmamı Rabbani hazretlerini n mektubatlari etkilemişti beni.peki zikrim ne zaman artacak nasıl öğrenebilirim sayı bana az geldi ben memurudum malulen emekli oldum isim sadece namaz ve zikir.cekmeyince boşlukta hissediyorum kendimi

'AZAZ1L

Kayıtlı Üye
sanırım yanlış zamanda yanlış yerde uğraşıyorum zikirler ile.. öncelik nefsimin terbiyesi için okuyordum bu zikri sanırım 500 dahi olsa ağır geldi bana sonraki gün anlamsızca reflü şikayetim baş dönmesi dışarı çıkıp gezmeme rağmen geçmedi ayetel kürsi okuyana kadar. Namaz kılmıyorum ama kılmak istiyorum 19 yaşındayım ve yol gösterenim yok sanırım şimdilik erteleyeceğiz herşeyin yeri ve zamanı var sanırsam..

Sunay12345

Kayıtlı Üye
Bu arada tavsiye etmeyi unuttum. İHSAN ŞENOCAK hocayı da mutlaka dinle.
Daha önceki msjinizda belirttiğiniz büyüklere hemn abone oldum, duam zikrim, namazım.kabul oluyor mu? Nerdeyim, ne asamadayim çok merak ediyorum eskiden ne güzel evliyalar varmış keşke şimdi de olsalar dergahlarina gider eksiğimizi ogrenirdik.menzile bile gittim ben ama sonra ayrıldım.onlarin zikirlerini de cektim

Sunay12345

Kayıtlı Üye
Ben menzile bağlıyım. Menzil de her istediğini her isteyene öğretmezler :). Herkes oraya çok fazla umutla gider. Ama önemli olan umut ettiğin değil yürüyeceğin yolun zorluğu ve bu uğurda çekeceğin çilelerdir. Sen çile çekmeden zahmetsiz ilim istersen kim verir sana bunu?

Namazının kabul olduğunu Allah dan başkası bilemez. Bunu bana sormayacaksın. Alemlerin Rabbi olan Allah'a soracaksın :)
Anladım.cok güzel bir sohbet oldu, ben Abdülkadir Geylani hazretlerinin kitabını mutlaka temin edeceğim.cok teşekkür ederim Allah razı olsun

öz'lem

Kayıtlı Üye
Esmalar İslam gailesi içinde evliyalara ve ashaba verilmiş özel isimlerdir. Bu isimler zaten Allah'ın özel isimleri olduğu için bunlara bağlı yüzlerce melek ve cin gibi varlıklar mevcuttur. Çünkü bu esmaların evrende ve kainat içerisinde özel güçleri ve yön verme kabiliyetleri vardır. Misal bu esmaları belirli miktar okuduğunuzda, bu esmaya bağlı varlıkları çağırırsınız. Bunlar o esmayı okuyan kişinin takva ve ilim derecesine göre onun hayatına etki edebilir, onun istediği başka bir kişiye veya etki edebilir veya esmayı vird edinmiş kişinin dünyevi bir işini Allah'ın izni ile halledebilir. Cennet ehli dediğimiz ehli varlıklar zaten cennet için ve Allah'ın sevdiği has kullar için çalışırlar. Dünya'ya inip onlara yardımcı olurlar veya onlar için Allah'dan şefaat dilerler. Çünkü insanoğlu denilen varlık tüm alemlere halife olarak yaratıldığı için; Allah'ın sevdiği bir kula da melekler veya cennet ehlindeki varlıklarda çok sevgi besler. Onun dünyada veya ahirette bir sıkıntı çekmemesi için zikir halinde bulunur, dünya da bir tehlike de ise Allah'ın izni ile ona yardım etmek için kat arşlardan dünyaya inerler. Ama siz bu esmaları gelişi güzel okuyup o varlıklara etki ederseniz sizin iman seviyenizi ve takvanızı görüp sevebilir veya nefret de edebilir. Bizde çok bilinen bir yanlış vardır. Yıllarca Kur'an tefsiri hocaları Meleklerde irade yoktur diyerek tefsir ettiler ayetleri. Halbuki yanlış. Meleklerin bizim gibi nefsleri yoktur. Yani kötü bir tercih hakları veya günah işlemesine vesile olacak arzuları yoktur. Akılları, iradeleri, fikirleri, duyguları vardır.

Tabii ki siz bu esmaları okurken, sizi yoldan çıkaracak ve sapıttıracak aynı ölçüde şeytanlarda gelmektedirler. Esmalarda görevli cennet ehli olduğu gibi cehennem ehli de mevcuttur. Bunlarında görevi tam tersi bir biçimde sizleri cehenneme sürükleyecek günahları işlettirmek ve sizi nefsinizin kölesi yapmaktır. Bunlara örnek? Biraz tasavvuf ve esmalarla ilgilenip nefs terbiyesi yapmadan ve mürşid-i kamile bağlanmadan kendi kendime yol alırım diyenlerin haline bakmak sanırım yeterli olacaktır. Bugün kendini mehdi ilan edenlerin, kainat imamı ilan edenlerin, elimi öpen cennete giriyor diyenlerin nasıl yoldan çıktığını zannediyorsunuz? Tasavvuf ehli bu konuyu çok iyi bilir bu konuya en basit örnek Türkiye'nin başına bela olmuş fetö belasıdır. Çünkü bu esmalardaki cehennem ervahları size yavaş yavaş büyüyü tavsiye etmeye başlar.

Zaten sonrası da malum. Cehenneme tek yön gidiş biletidir.
Harika bir aciklama olmuş,ellerinize yüreğinize saglik