Wireless'ın İnsan Sağlığına Zararları!..

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
wireless.gif

Mutlaka Bakın...

Normal bi cep telefonu günümüzde şebekesine göre 1 ila 1,9 Ghz frekanslarda çalışıyor. Buda saniyede 1,9 milyar titreşim demek oluyor. Bir nevi mikro dalga yani radyasyon etkisi gösteriyor..

Wireless da ise durum dahada vahim bu frekans 2,4Ghz lere kadar çıkıyor...

Aradaki fark az gibi gözüksede saniyede 500 milyon titreşim daha fazla , insan sağlığına dahada zararlı. Bu yüzden wireless notebook kullananlar cihazı dizlerinde kullanmasınlar. Modemlerin wireless antenlerine yakın oturmayın. Mümkünse oturma yattığınız odada wireless yayın yapmayın.
Özellikle güç arttırımı için 2 Db den yuksek verimlilikte anten kullananlar daha dikkatli olmalılar.
Çünkü uluslar arası standartta insan sağlığına zararı dokunmaması açısından ev içinde 2 Db den yuksek verimlilikte manyetik dalga yayan cihazların kullanımı yasak. Bu tamamen sizin sağlığınız için...

İsveç merkezli Karolinska Ensitisü, Wi-fi bağlantıların tıpkı saatli bomba gibi olduğunu açıkladı. Uzmanlara göre, Wi-fi bağlantıları yüzünden şehirlerin üzerinde “Manyetik bir bulut” oluşuyor. Bu manyetik alan dünyanın çevresindeki doğal manyetik alandan tam 1 milyar kat daha güçlü... Karolinska’nın yaptığı araştırmanın ön sonuçlarında manyetik dalgaların beyin hücrelerini öldürdüğü, sinir sistemi rahatsızlıklarına yol açtığı ve hatta kanseri tetikleyebileceği ortaya çıktı. Özellikle kafatası yapıları ince ve sinir sistemleri gelişme sürecindeki çocukların risk altında olabileceğine dikkat çekildi. Uzmanlar evlerde kullanılan bağlantıların da tehdit oluşturabileceğini öne sürdü. İngiltere Sağlık Bakanlığı’na bağlı Kamu Sağlığını Koruma Kurumu (HPA), Başbakan Tony Blair’e mektup yazarak, “21’inci yüzyılın sigarası ile karşı karşıya olabiliriz. Resmi araştırma başlatılsın. Eğer araştırma sonucunda olumsuz etkileri kanıtlanırsa, Wi-fi bağlantıların yasaklanmasını isteyeceğiz” uyarısında bulundu. Avusturya okullarda kablosuz ağ bağlantısını yasakladı.

Arkadaşlar belki çok masum birşey görünebilir ama özellikle çocuklara çok büyük zararı var. Lütfen wireless kullanmadan önce birkez daha düşünüz! Böyle bir araştırma yapmamın nedeni önceden benimde wireless kullanmamdır. Böyle bir sonuca vardıktan sonra kablosuz modemi kaldırdım.

Alıntıdır.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
185312783_1586b83308_o.jpg

Göçmenoğlu bey;bu resimdeki mekanda ve çevrede; wireles,mikromanyetik ışıklar v.s yoksa,taşınmayı düşünüyorum.insan sağlığına zararı varmıdır:)

İlahi ruhmin, elektromanyetik alanların olmadığı yermi var sanki. Hiç birisi yoksa bile güneşten ve uzaydan gelen elektromanyetik dalgalar ve kozmik ışınlar var. Yine var ama güzel yermiş gerçektende benim bile taşınasım geldi şimdi. Hey Allah'ım...

janet

Kayıtlı Üye
1 yaşında bebeğe oynamak için cep telefonu veren anneler gördüm ben. Ağlamasın diye. Ve saatlerce oynayan çocuklar. Sürekli bu zararlardan bahsedilmesine rağmen, kaç kişi önlem alıyor ve ya kullanmaktan vazgeçiyor ki ?

codzombi

Kayıtlı Üye
Zararlarını bildiğim için asla odamda wirelessi barındırmıyorum , evin en uzak köşesine koyarım . Akşamda yatmadan önce tüm elektronik aletleri (buzdolabı hariç :D) kapatırım telefon,wireless de dahil. işim düşerse wirelessi açarım. Ki değiştiricem onu , kablolu kullanacağım bi 2 ay sonra .

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Kullanmaktan vazcayamıycam ama yaşama isteğim köreldi yine.

focus

Kayıtlı Üye
bırakın bu fasa-fisoları

bana söylermisiniz sigaraya yasak geldi niye wifi yasagı yok, trend paradan yana burnunuzun dibinde baz dolu, X firması onaylı dünya kadar wi-fi modem satılıyor piyasada sebil gibi acess-point satılıyor, niye yasaklanmıyor? niye denetlenmiyor?

sebil gibi kuru radrasyona maruz kalıyoruz kimsenin aldırdıgı yok. atı alan üsküdarı geçmiş, boşverin.

ziruzeber

Kayıtlı Üye
İş
editör
Alakadar olan bir derste hocamız bu konudan şöylece bahsederken; ilkel insanın doğrudan maruz kaldığı gama ışınına karşılık günümüz insanının içinde yüzdüğü bunca zımbırtı kıyaslandığında arada büyük bir fark olmadığını belirterek "yine de siz mikrodalga ne de güzel döndürüyor diyerek camına abanmayın evlatlar" demişti. "Cihazlardan yayılana bakıyorsunuz ama bir de varoluşundan beri güneşin zararlı ışınlarıyla yüklenmiş olan taşa, toprağa ve onlardan yaptığımız evlere bakın" diye de eklemişti. Ona göre en sağlıklı yaşayanlar karadeniz bölgesindeki gibi ahşap evlerde yaşayanlarmış. İşin garibi onların da başına çernobil geldi.. Neyse mevzu uzar gider böyle.. elbette dikkat etmek gerek, hele ki çocuklara özellikle dikkat etmek... 5 yaşına kadar anatomik kariyerinin özü oluşuyor zira..

Sistem X

Banlı Kullanıcı
peki 3g ile arasında ne kadar fark var ? bizim evde 4-5 tane laptop bilgisayar var 2 tane masaüstü ama kablosuz internetimiz yok .. babam bunun zararını bildiği için bütün odalara tek tek kablo çıkış yeri döşetti .. zararlı olduğunu biliyordumda bu kadar olduğunu bilmiyordum ..

Uzmanlara göre, Wi-fi bağlantıları yüzünden şehirlerin üzerinde “Manyetik bir bulut” oluşuyor. Bu manyetik alan dünyanın çevresindeki doğal manyetik alandan tam 1 milyar kat daha güçlü...

uzayda yaşasak daha az zarar görürüz herhalde .. bazen diyorum keşke teknoloji olmasaydı .. Matrixte ki makineler şehri gibi olacağız yakında ...

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Babam bu tür konulara çok düşkün. Cep telefonunu mümkün olduğu kadar kendinden uzak tutar, wirelessının önüne bira şişesini set olarak koymuştu bir zamanlar. Engeller az buz diye. Şimdi ise usb'den internet sistemine geçti. Bu kadarı fazla yani. Ya ben ne yapayım, telefoncu ve bilgisayarcıyım. Her gün 200 tane telefon dibimde her birinden ayrı sinyal alıyorum wirelesslar da cabası.

Ü

Üye silindi 70925

WiFi girmeyen ev kaldı mı ki. Benim evimde WiFi uzun zamandır var ergenliğe girmeye yakın evimize İnternet sağlandı yaklaşık 10 12 yıl geçti tahmini üzerinden. Bende çok büyük odaklanma problemi var sizce bu WiFi bağlantısından dolayı olabilir mi bunu onaramıyorum bir çok teknik denedim ama yine kısa sürede aynı duruma dönüyorum. Kitap okurken, ders çalışırken, herhangi bir işle uğraşırken zihnim sürekli farklı yere kayıyor. Uzun bir şekilde kendimi yaptığım işe veremiyorum. Bu da yaptığım işi daha uzun sürede bitirmeme neden oluyor. ?
Her neyse İnterneti kapatmak da olmuyor şuan çalışacağım dersleri İnternet üzerinden dinliyorum mesela dershaneye gitmek yerine. Sanırım insanoğlunun bundan vazgeçmesi mümkün gözükmüyor işimize de yararken üstelik. Zararı neyle azaltabiliriz bunu bulmak lazım. Mesela bu radyasyonu emen bir bitki varmış kaktüsler. Bu bilgi erçekten doğru mu acaba?

Ekli dosyalar

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    39.9 KB · Görüntüleme: 3
Ü

Üye silindi 58480

Tuz lambası al eve. Mümkünse her odaya.
Duvarları folyo ya da ters ayna ile kaplayabiliyorsan kapla. Dolap arkalarına hatta duvardaki resim arkalarına ters aynalar koy.

Ben bugün WiFi tarattigimda 15 tane ağ yakalıyor. Resmen bombardıman.

Ama bir fizik lanaratuari hem aleminyum folyo benzeri bir kaplama ile hem ayna hem de bir metal alaşımlı ara katman ile tamamen izole edilebiliyor.

İmkanın varsa araştır. Hatta sünger ve şu beyaz eşya köpüklerinden de koyarsan gürültü kirliliğine ve ısı yalıtımına da katkı yapmış olursun.

Bu devirde özelini duvarlar ayırıyor ama duvardan geçen dalgalara karşı koyamiyirsun. Hele komşu kavgaları bence WiFi den beter. Onlar direk etki ediyor bana gece gece çocuk ağlaması, köpek havlaması, karı kocanın yatak yayı gicirdatmaları..... ???

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Elektromanyetik dalgalar sadece wireless ve cep telefonlarından ibaret değildir.

şehirler arası enerji nakil hatları, normal radyo yayınları, yakınlarda bulunan polis veya jandarma merkezi telsiz yayınları, mikrodalga fırınlar, hatta şimşek ile birlikte ortaya çıkan elektromanyetik dalgalar her gün maruz kaldığımız elektromanyetik dalgalardır, bunların bazıları insan sağlığını direkt olarak etkilerken bazıları da mesafe ve güce bağlı olarak hayatımızda herhangi bir etkisi bulunmaz..

elektronamyetik dalgalar ortalama 50 khz ile başlayan ve uydu yayınlarını da içine alan rontgen ışınları frekansları radyoaktif maddelerin çıkardığı alfa beta ve gamma ışın frekanslarına kadar uzanan geniş bir sprektruma dayanır.. 50 khz aşağıfrekanslar ise duyu üstü frekanslar, duyu frekansları duyu altı frekanslar olan beyin dalgaları frekansları olarak adlandırılır..

cep telefonları genel olarak konuşma anında kulağa yakın olması ve mikrodalgalar frekansında çalışması sebebi ile bilimsel olarak kanıtlanmış olmasa bile beyne zarar verdiği düşünülmektedir.. kafatası kemiği bu radyo yayınlarının bir kısmını engelleme etkisine sahiptir ama yinede kulağa fazla yakın tutmamak çok uzun konuşmalar yapmamız gerekiyorsa da kulaklık kullanmak bir yere kadar koruma sağlamaktadır..

S

Sehane

Hoşnutsuz gerçeklerden birisi ama yapılacak çok bir şey yok bence. Tknoloji artık her yerde ve bunun negatif etkilerinden kaçmak neredeyse imkansız.. Akıllı evler satıyorlar artık.. Bu bilinçlenilmesi güzel bir konu ama pratikte yapılacak çok bir şey yok. Çocuğu evde korusanız dışarıda maruz kalacak o etkiye. Bizim yediğimiz şeyler bile hormonlu, kablosuzlara gelene kadar neler var :))