Wiccanlığa ve Cadılığa Başlamak

Aen Woedbeanna

Kayıtlı Üye
Merhabalar, witchcraft ve wicca birkaç ay önce tanıştım ve gerçekten kendi yolumu bulmuş gibi hissediyorum. Ama bu yola nasıl başlayacağım hakkında pek fikrim yok. Şu an daha çok meditasyonlar ve küçük ritüel/büyüler üzerine çalışıyorum ama konu ile ilgili bilgilerim kısıtlı olduğu için neler yapıp neler yapmamam gerektiğini bilmiyorum. Bu konuda bana yol gösterebilecek ve önerilerde bulunabilecek varsa çok sevinirim.

S

SoldierO

Forumda ki konulara bak facebook gruplarına gir ve herkese güvenme.

TheGreatPanGod

Kayıtlı Üye
türk forumlarını,sitelerini boşver direkt yabancı blogları araştır.Dilin yoksa da çeviri kullan emin ol daha çok şey öğrenirsin türkçe sitelere nazaran ki çoğuda yabancı bloglardan sitelerden alınma bilgiler

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Merhaba,

Cadılık ya da büyücülük gibi uğraşlar içerisine girdiyseniz öncelikle doğuştan sahip olduğunuz bazı yetenekler olup olmadığını araştırmanız, analiz etmeniz gerekmektedir. Unutmamalısınız ki, Cadılık ya da büyücülük gibi yetiler doğuştan kazanılabilir ya da miras bırakılabilir. Ancak bu ikisi de sizde mevcut değil ise doğuştan bu yetilere sahip olan biri kadar becerikli olabilmeniz mümkün değildir. Bu gibi uğraşlar içerisinde yer almak istiyorsanız öncelikle cadılık ve büyücülük tarihini objektif kaynaklardan okumalısınız. (Vatikan arşivleri, Büyük Britanya Kütüphanesi, Anıtkabir Kütüphanesi ya da Regulum Kütüphanesi) Bu yetiye gen yolu ile değil, bilgi yolu ile sahip olacağınızdan dolayı normal bir büyücünün ya da cadının yapabildiği bir çok büyüyü yapamayacaksınız ne yazık ki.

Bilginize Saygılarımla.

Işığın ve Bilginin gücü her daim yanınızda olsun.