Voodoo ile intikam ritueli hakkinda

Aslasl

Kayıtlı Üye
Cok uzun zamandir uyeyim ve sadece okumakla yetindim. Bu ilk mesajim olacak. Negatif tum uygulamalarda hep insan tabiatina serh ile, eksik bilgi paylasimi prensibinizin onemini daha net anladim. Gercekten ideal ve hataya firsat vermeyen bir durusunuz var.
konu basligima gelirsek: bu baslik Youtube’ da karsilastigim ama paylasmamin onaylanmayacagini dusundugum bir sayfaya ait. Sayfada bu da dahil muhtelif negatif_ pozitif ( tabii pozitif de kime gore neye gore) cok sayida uygulama var… site yoneticilerimizin, moderatorlerimizin onayi olmayacagini dusundugum icin “intikam” uygulamasini ayrintili yazmak urkuttu beni. Aslinda internet kullanabilen her yas grubuna acik ve eksiksiz ( iddia oyle) bir intikam ritueli tuhaf geldi. Uygulama videosunu izleyen, izlemeyi tercih eden ya da bu konuda tecrubeleri olan degerli arkadaslarimin fikrini merak ediyorum. Biliyorum ki Youtube’da cok rituel sayfasi var ama izleyenler daha farkli oldugunu dusunebilir. Bir kere bir tilsim cizimi var ( rün, glif gibi az ve net gelmedi bana); tuz, ip baglama, tane karabiber vs ekleme var; anahtar kullanma, sabun kullanma, sayili okumalar, topraga gommeler var. Günün sonunda musallat ile biter bu uygulama dedim kendi kendime…Bu konudaki yorumunuzu okumak, ogrenmek isterim. Aslinda bu uygulama uzerine konusulmak istenmese bile, negatif uygulamalara yeterli bilgimiz yokken erismek uzerine ( bu sitedeki yuzbininci yorumu ve bunu takiben de prensibinize saygimi) yazmis olacagim.
Dogru anlasildigim umidiyle…