Viloet Flame Reiki

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
Katılım
5 Haz 2008
Mesajlar
7,100
Tepkime puanı
4,987
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog


[color=#FF0000:3qfkzev7]viloet flame reiki[/color:3qfkzev7]

Quan Yin Budizm'de merhamet Tanrıçası olarak bilinir ve dünyada bir çok farklı kültürde adına rastlamak mümkündür. Sevgi ve şefkatin somutlaşmış bir göstergesidir. Onun beş büyük erdemi : Merhamet, Alçakgönüllülük, Cesaret, Adalet ve Bilgeliktir.

Ivy Moore ; Quan yin üzerine meditasyon yaparken ve Reiki kullanarak daha iyi iyileştirme teknikleri geliştirmeyi umut ederken, bu amaç için yaklaşık 40 sembol almıştır. Bu Reiki'ye "Menekşe Ateşi" adını vermiş ve aldığı bu sembolleri onu nazikçe uyumlayan Bayan Quan Yin'e adamıştır. Ve şubat 2000 de bu bilgiyi kullanması için insanlığa sunmuştur.

VFR sıcak bir merhamet dokunuşuna sahiptir ve kullanıldığında hem ruha hem de bedene büyük bir iyileştirme sağlar.

Uzun mesafelerde de kullanmak için iyidir. Sembollerin çokluğu nedeniyle, Usui Reiki 2 ve üstündekilere verilmesi tavsiye olunur. Ivy Moor'a göre semboller kutsal ve gizlidir. O VFR' yi açık bir şekilde, göstermeden, sadece Usui Reiki'yi kullandığı gibi kullanır ve ihtiyaç olursa sembolleri çağırır.

VFR' nin 4 aşaması vardır, uyumlama bir defada veya semboller fazla olduğu için birkaç aşamada verilir. Ivy Moor uyumlamaları çok ciddiye alır ve açıkça söylemek gerekirse onun başarısının sırrı buradadır.
1. - 2. ve 3. aşamalar Usui Reiki 1. ve 2. aşamalara, VFR master aşaması da Usui Reiki Masterlarına verilmektedir.

VFR sistemi insanı, Reiki verirken kendi içini ve yüksek benliğini "Dinlenmeye" teşvik eder.

[color=#FF0000:3qfkzev7]Quan ın mesejları[/color:3qfkzev7]

· İşiniz ve yüzyılların işidir bu. Henüz uyanmamış olanlar için alevi kalplerinizde ki mabette muhafaza edip korumak.

· Dünyada öyleleri var ki, Tanrı sevgisini hissedemiyorlar. Kardeş sevgisi duymuyorlar. Yaralanmış ve şüphe içindeler. İnançları eksik olduğundan bir kozaya kapatılmayı seçtiler. Bu kozaya etki etmek mümkün değil. Artık hiçbir güç yürekle dokunmayacaktır.


· Yüksek sesle anlatanlar var. Genelde en yüksek sesle konuşanlar en yaralı olanlardır. Biliyoruz ki bu onların süreçlerinin bir parçasıdır; bünyelerin de biriktirdiklerini, sakladıklarını, inkar ettiklerini serbest bırakmak için. Bu yaşam akışlarında, onlara sunulan Tanrı sevgisini duyup, saygı ve sevgi hissederlerse eğer, bir tedavi sürecini başlatmış olacaklar. Bu onların kendini gerçekleştirme süreci olacaktır.

· Açmış kollarımı bekliyorum. Tüm varolan yarıklara dek uzanıyorum. Çantalar dolusu şüphe, nefret, acı, kızgınlık ve Tanrısal Işığı gölgeleyen her türlü şeyin, haklı haksız bulunduğu yerlere uzanıyorum. Haklı olarak söylüyorum, sevgililer! Öyleleri var ki onlar, onlara haksızlık edildiğini bildikleri halde haksızlığa sarılıp savunmaya geçiyorlar. Ama ben size bunun böyle olmadığını söylüyorum. Bu ışık taşıyıcılarının tarzı değildir. Işık taşıyıcısı ışık vermek zorundadır. Tüm davranışlarınıza "TANRI-ŞİMDİ-BURADADIR" ın ışığı yansımalıdır. Eğer bu şu anda olmuyorsa bilip öğreneceksiniz ki, sözlerinize, duygu dünyanıza ve davranışlarınıza gizlice sızan tüm insani şartlar mevcut olduğundandır. Bunun için dikkatli olup ışığa sıkıca sarılın.

[color=#FF00BF:3qfkzev7]· Misyonunuz ışıkta yükselmektir.[/color:3qfkzev7]
[color=#FF0000:3qfkzev7]
Elektirik enerjisi ışık cevheri[/color:3qfkzev7]
Başlamış olan kova çağı, her düzeyde hissedildiği gibi, Ruh'un çağıdır. Madde ve maneviyatta ki her şey bir dönüşüm içine girmiştir.
Merkezi bire güneş etrafında dolaşan bizim güneş sistemimiz, merkeze yaklaştıkça daha yüksek bir frekans içine girmektedir. Bununla beraber yeryüzünde mevcut bütün yaşam olaylarına hız veren ve bunları daha yüksek bir frekansa doğru çeken enerjiler ve güçler kozmik yüksekliklerden dünyamıza doğru akmaya başlamıştır. Gelişmeye ve öğrenmeye hazır olan kişiler (yaşam akışları) bu enerjileri kabul edip alabilir ve akıllıca kullanabilirler.

Ruh enerjisi, öz enerjidir, ışıktır; Bu ışık çıplak gözle görülmeyen, ruhsal alanlardan devamlı akmakta olan ışıktır. Büyük fizikçi İsaac Newton, bunu zamanında bilmiştir. Bunun için ışığı tarif ederken ikiye ayırmıştır: Bir, çıplak gözle gördüğümüz, günlük hayatta kullandığımız ışık ve iki, doğrudan göremediğimiz ruhu taşıyan öz ışık.

Ruh enerjisi veya elektrik enerjisi her insanın içinden geçerek akıp durmaktadır. Bu akış hem süreklidir, hem de düşünce ve duygular tarafından devamlı etkilenmektedir.

[color=#FF0000:3qfkzev7]Dikkatiniz neredeyse siz oradasınız[/color:3qfkzev7]

Bizden çıkan her düşünce, her duygu önce bedenimiz de bir titreşim yayar, sonra bizim bireye özgü yaşam akışı modelimizle donanır ve bizi terk eder. Bu bireysel modeller, tıpkı kar tanesi kristallerinde olduğu gibi, her kişi de birbirinden farklıdır.

Demek ki iki noktaya dikkat etmeliyiz;

1- Elektrik enerjisi veya ışık cevheri her insanın içinden geçerek sürekli akış halindedir.

2- Her yaşam akışında (varlıkta) mevcut yaratıcı güç, enerjiye şekil vermektedir.

Bireysel düşüncelerinin, planlarının, eserlerinin ve yaptıklarının, temas içinde bulunduğu tüm insanlara ait karmik örgüde, geniş dallı bir ağ oluşturduğunu acaba kim bilebilirdi. Düşünce formları bazen uzun ömürlüdür. Karma Yasasına göre neden/sonuç ve sebep/etki yasasına göre, bu düşünce formları serbest bırakılıp dönüştürülmelidir. Biz bunu yeryüzünde ki ilişkilerimiz de, her şeyin iyi ya da kötü etkilenişi veya hızlanması gibi algılayıp yaşamaktayız. Ruhumuz bedenlenmek için şimdi ki zamanı seçmiş, bununla birlikte ilerleme, pekişme ve özgürlük çağına doğru çekilen yeni bir titreşimin etkisindedir. Biz insanlar ve tüm canlılar yaratılışın bölünmez birer parçalarıyız. Birlik, bütünlük içindeyiz. İlahi ışık cevheri, elektrik enerjisi, her şeyi kuşatıp her şeyin içine giriyor, her şeyin içinden akıyor ve yaratılmış her şeye can veriyor.

[color=#400040:3qfkzev7]Kozmik ışınlar[/color:3qfkzev7]

Kozmik ilk ışık dönüştürücü etki yaratan büyük güneşler tarafından yayılıp indirilmektedir. Bizim güneşimizin ışığı prizmaya düştüğünde yedi gökkuşağı rengine bölünür. Kozmik ışın ise büyük güneşlerden inerken spiral sis merkezlerinden, gezegenleriyle dolaşan güneş sistemlerinden geçer ve yedi ana ışına bölünür.

İlahi yedi ışın-yedi renk, kendine has temiz güçleri ve özellikleriyle tüm yaşam alanlarını devamlı beslemektedir. Yedi ışın bilgisi ve bunun kullanımı, insanların çalışıp dünyada ki kötü durumları iyileştirerek dönüştürmeleri, insanlığın kendini gerçekleştirmesi ve arınması için önemli bir vasıtadır.

Kozmik ışınlara dair "ilk bilgi" zamanın başlangıcından beri vardı. Ancak bu bilgi, belli gizem merkezleri tarafından korunmuş ve kullanma izni sadece buna uyumlanan kişilere verilmiştir.

Gezegenimiz daha yüksek bir titreşim alanına girdiğinden, insanlığa ve dünyada ki tüm yaşam alanlarına, daha yüksek bir bilinç seviyesine geçişleri kolaylaşsın diye, bu bilgi yaklaşık 60 yıl önce ruhsal hiyerarşi tarafından serbest bırakılmıştır.
[color=#BF0080:3qfkzev7]Mor ışın mor alev[/color:3qfkzev7]

Yedi rengin bir tanesi de mor ışıktır. Temizlik, dönüşüm, özgürlük, duygudaşlık, başvuru, resmiyet ve törensellik içerir. İdarecileri arasında Aziz Germain, başmelek Zadkiel ve onu tamamlayan Aziz Amethyst, üstad Kamakura, rahmet, şefkat ve merhamet üstadı Kwan Yin ve büyük Elohim Arkturus bulunmaktadır.

Mor alevi kullanma izni insanların dünyada ki karmakarışık durumları düzeltmeleri için verildi.

Üstadlar bize bu konuda şunları söylüyorlar:

"Mor alevin gücü kelimelerle ifade edilemez. Şayet siz, güçleri harekete geçirdiğiniz de neler olduğunu bizim gibi görebilseydiniz, hiç durmak istemez, sürekli vermek isterdiniz. Bu öyle kutsal bir işin başlangıcı ki, bir çok yardımcı siz çalışırken gücünüzü artırmak için size görevinizde eşlik ediyor. Çağırdığınız da arındırıcı mor alev harekete geçiyor. Bunu çokca yaptığınız da nelere etki edebileceğinizi bir tahayyül edin. Mor ışığın kullanılması çok tesirlidir. Mor alev arınma, dönüşüm ve şifa gücüne sahiptir. Mor alev enerjisini kullanırken, ona duygunuzun gücünü de yüklerseniz etkisi şaşmaz olacaktır."

Mor alevin kullanımı çok yönlüdür. Herkesi ve her şeyi şifa veren ve geliştiren bu ışıkla sarabilirsiniz. Sabahları meditasyonla mutlaka mor ışığa bürünün. Günün akışı içinde, sabah hissetmiş olduğunuz enerji alanını tekrar hatırlayıp, düşüncelerinizle ona yeniden ivme verin. Böylece gününüzü koruma altına alır, belki de bazı şanssızlık ve uyumsuzlukları peşinen uzaklaştırmış olursunuz.
 
Üst