Vefatlar..

Ozen__

Kayıtlı Üye
Değerli Yönetici ve Üyeler,
Sizlerin yorumlarına ihtiyacım var.
Özellikle son 2 yıl içinde,anne tarafında arka arkaya vefatlar yaşanıyor. Ondan önceki süreçte de,ani gelişen rahatsızlıklar oldu uzun hastalık süreçleri ve maalesef kayıplar.Hepsi,kendi halinde yaşayan büyü ve benzeri işlerden uzak duran yapıdalar(inançları gereği)

Bazen bir lanet mi çöktü üzerimize diye düşünüyorum yaş ortalamaları da çok değil. Artık,yaşama dair olumlu duygularımız azaldı..
Güçlü bağlar kurduğumuz yakınlarımızın artık varolmayışı çok ağır..
Geçmişten gelen bir olumsuzluğu tüm akrabalar mı yaşıyoruz,genlerimizle mi ilgili yani bilemiyorum.
Sizlerin de,konu ile ilgili düşüncelerini bekliyorum.

Sevgiler

Alex06

Kayıtlı Üye
Başınız sağolsun. Lanet ile ilgili oldugunu sanmam benimde anne tarafimda ölümler çok erken yaşta oluyor. Genetik olarak ölümcül hastalıklara yatkinlar bu durumu arttıracak beslenme alışkanlıkları var. Birbirlerinden öğrendikleri hayata bakış açıları var. Stres yönetimi sağlıgin birinci kuralı. Stres,bakış açısı,genetik, spor,beslenme hepsi birer faktör. Olumsuz faktörler ayan beyan ortadayken aldıkları bir önlem olmayınca yaşanan son kaçınilmaz oluyor.
Tüm bunlara dikkat ettiği halde genç yaşta ölen yok mu var tabi. Ölümün çaresi yok çünkü. Sabır dilerim.

vivalavida

Kayıtlı Üye
Benzer bir durumu ben de gözlemledim. Bu ara arka arkaya ölümler çoğaldı ailemde. Selalar eskiden anlamsızken artık her biri acı veriyor.

Ozen__

Kayıtlı Üye
Başınız sağolsun. Lanet ile ilgili oldugunu sanmam benimde anne tarafimda ölümler çok erken yaşta oluyor. Genetik olarak ölümcül hastalıklara yatkinlar bu durumu arttıracak beslenme alışkanlıkları var. Birbirlerinden öğrendikleri hayata bakış açıları var. Stres yönetimi sağlıgin birinci kuralı. Stres,bakış açısı,genetik, spor,beslenme hepsi birer faktör. Olumsuz faktörler ayan beyan ortadayken aldıkları bir önlem olmayınca yaşanan son kaçınilmaz oluyor.
Tüm bunlara dikkat ettiği halde genç yaşta ölen yok mu var tabi. Ölümün çaresi yok çünkü. Sabır dilerim.
Çok teşekkür ederim.. Düzenli şekilde yaşamaya çalışsak bile,ard arda kayıplar ne yazık ki psikolojiye ciddi zararlar veriyor bu da fizyolojiyi etkiliyor. Dediğiniz gibi kaçınılmaz son….

Ozen__

Kayıtlı Üye
Benzer bir durumu ben de gözlemledim. Bu ara arka arkaya ölümler çoğaldı ailemde. Selalar eskiden anlamsızken artık her biri acı veriyor.
Size de sabırlar diliyorum.
Matem dönemi zorlayıcı. Aslında her anı daha anlamlı kılarak yaşamamız gerektiğini de hatırlatıyor bu acı deneyimler, ama gün içerisinde yoğun stresli iş ortamları koşuşturmalar durup düşünmeyi engelliyor.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Öyle forumdan sorunca, bir sürü fikir olacak. Hepsi de mantıklı gibi görünebilir. Gerçeği öğrenmek icin, işin uzmanına danışmanız gerekiyor. Bakım yaptırın

Ori

Kayıtlı Üye
Toplu ölümlerin olması gayet normal. Çünkü buna zemin hazırlandı. Bu yıl ise gözle görülür şekilde başladı. Yalnız bu sadece bizim ülkemizde değil, küresel bir konu.

Ozen__

Kayıtlı Üye
Öyle forumdan sorunca, bir sürü fikir olacak. Hepsi de mantıklı gibi görünebilir. Gerçeği öğrenmek icin, işin uzmanına danışmanız gerekiyor. Bakım yaptırın
Konuyu açarken aklımdan geçen tam da buydu.Çok mu geniş kapsamlı olur ne tarz detaylar vermem gerekir diye düşündüm.. Uzman konusu maalesef bir çok kişinin bulmakta zorlandığı bir durum,yine araştırırım. Teşekkür ederim

Ozen__

Kayıtlı Üye
Toplu ölümlerin olması gayet normal. Çünkü buna zemin hazırlandı. Bu yıl ise gözle görülür şekilde başladı. Yalnız bu sadece bizim ülkemizde değil, küresel bir konu.
Demek istediğinizi anlıyorum, farklı kaynaklarda denk geldim bazı yazılara.