vedik ilmine göre rahu ve ketu

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Haz 2008
Mesajlar
2,596
Tepkime puanı
165
Konum
somewhere outthere
İş
dış ticaret uzmanı
Rahu ve Ketu Vedik Hint İlmine gore gorunmeyen iki gezegendir. Dolunaydan onceki karanlıgın adıdır. Inanısa gore Rahu, Ketu ve saturnden etkilenen insanlar olumlu ruhani davranıslarda bulunamazlar cunku onlar bu uc gezegenin kotu etkilerine maruz kalmıslardır.
Rahu nun etkisi aynı saturn etkisi gibidir. Rengi isli mavi ve doğası hayvani icgudulerden olusur. Rahu yalnızca ne isterse istesin elde ettiginde bu istemin mutlulugu ile tatmin olur . Rahu zodyakta olusuna dair herhangi bir ispat olmasada onun isareti basaktir . Basağin gezegeni hernekadar merkur olsada rahu aynı zamanda saturnun en yakını olan merkur sayesinde basak uzerinde etkili olur . Dostları ikizler, terazi, balık ve yaydır. Düsmanları ise yengec ve aslan dir. Rahu gunesin ayın ve marsın dusmanıdır . Rahu şöhret,politikada başarı, para ve fiziksel güzellik verir.
Ketu Rahunun tamamlayıcısıdır. Gezegeni jupiter etkisidir. Rahu baş ise Ketu govdedir. Ketu ruhani ilme egilimler, nefsani isteklerden uzak istekler ve hırslardan aridir.Ketu sifacılık, bitkisel tedavi ve zararlı varlıklar ve ruhlardan aldıgı enerji ile tedavi edicidir. Ketu'nun burcu balıktir. Gezegeni jupiter uzerinde dominanttır.
kaynak: sanatandan muhtelif ceviriler, anonim
 
Üst