Varlıkları tanıtan dört önemli özellik

aris

Kayıtlı Üye
Katılım
3 Tem 2008
Mesajlar
660
Tepkime puanı
142
Varlıkları tanıtan dört önemli özellik

"CİNLER"in çok önemli birkaç özelliği vardır ki, bu hususlar konuyu dikkatle tetkik edenlerin asla gözünden kaçmaz.

1. Varlıklar`da mantıksal bütünlük yoktur.

2. Varlıklar`da büyüklük duygusu aşırı gelişmiştir.

3. Varlıklar`da kendini kontrol mekanizması çok zayıftır.

4. Varlıklar`da sürekli tekrarlar mevcuttur.

Hangi isim altında, dünyanın neresinde olursa olsun verdikleri tebliğlerde daima yukarıda saydığımız bu dört esası derhal müşâhede edebiliriz.

Şimdi bu dört hususu açıklamaya çalışalım:

1-Varlıklar`da mantıksal bütünlük yoktur

Eğer Varlıklar`dan ya da kendi tanıtımlarına göre UZAYLILARDAN alınan tebliğler dikkatle tetkik edilecek olunursa, verilen konularda baştan sona mantıksal bir bütünlülük asla görülemez. Sürekli çelişkili beyânlar verilir. Bir yerde verilen beyân, bir başka yerde, ötekine ters düşer. Bunu kamufle etmek için de hemen bir yafta, bir kılıf sererler; "biz sizi düşündürmek, imtihan etmek, dikkatinizi ölçmek için bu çelişkileri koyuyoruz.’’


Oysa, sürekli çelişki içindedirler. Bunun sebebi de "zekâ"ca güçlü olmalarına karşılık "akıl" yönünden bir hayli ölçülü yapıya sahip olmalarıdır. Pratik "zekâ" ile o an için o konuya bir çözüm getirebilirler, ancak "akıl" son derece sınırlı olduğu için, o anda buldukları çözüm mutlaka bir süre evvel verdikleri tebliğlere; ya da, bir süre sonra verecekleri tebliğlere, son derece ters düşerek, büyük bir çelişki oluşturacaktır.


2-Varlıklar`da büyüklük duygusu aşırı gelişmiştir.


Burada bahsi geçen büyüklük, sadece duygusal büyüklük, gurur kibir anlamında olmayıp; birimsel ve boyutsal anlamdadır aynı zamanda.

Bir yandan kendilerini yeryüzünün yöneticileri olarak gösterip insanları buna inandırmaya çalışırlarken; diğer yandan da birimsel ve boyutsal büyüklüklerle düşünceleri allak - bullak edip, çaresiz hâle getirme çabaları içindedirler.


Varlıklar, kendilerinin insanlardan ne kadar üstün, büyük ve yüce olduklarına inandırmak için de insanlarla aralarına mertebe koyarlar.


Varlıkların, kendilerini UZAYLILAR diye tanıtarak verdikleri tebliğlere inanan insanların çok çok büyük bir kısmının, temelde İslâm düşünce sistemi, Tasavvuf düşünce sistemi üzerine alt yapıları mevcut değildir. Bahsedilen konular üzerinde, Kur`ân`ın görüşü nedir, o konuda Allah Rasûlü ne demiştir, hiç haberleri yoktur. Normal şartlarda konuşula gelenin çok değişiği olarak, bu bilgilere rastlanınca, hâliyle inanmaktadırlar... Üstelik...


Varlıklar, bu kişilerin çoğunda halusinasyon türü, uzaylı - uzay gemili rüyalar veya uyanıklık halinde görülen imajlar da göstermektedirler ki, artık onlar için inanmaktan başkaca bir yol kalmamaktadır.

Varlıkların insanları kandırmada önemli bir taktiği de, ayrıca şu olmaktadır:


Her medyum topluluğu, hangi inançlarla bezenmiş ise, onlara kendi inançları doğrultusunda tebliğ verilmekte, sanki onlardanmış gibi kendilerini kabûl ettirmektedirler.


Meselâ dini ciddiye almayanlara, aynı şekilde; dinle ilgilenene aynı şekilde; tasavvufa meyli olana bir tasavvuf önderinin ismini kullanarak gibi.


3-Varlıklar`da kendilerini kontrol mekanizması çok zayıftır.


Bu sebepten ayarları çok kolaylıkla kayar ve konuşmalarında haddi aşarlar. Buna şayet tâbiri caiz ise "reostaları bozuktur" da denilebilir.


Bazen Yaradanı yaradan, yüce güçler olurlar; bazen, ALLAH`ı bedenleyip insanların arasına yollarlar; bazen evrenlerden büyük, yüce varlıklar olurlar; bazen de Rabbin itaatkâr kulları olarak, insanları dinden ve Allah Rasûlü’nden uzaklaştırıp kurtarmak{!} için ellerinden geleni esirgemezler.4-Varlıklar`da sürekli tekrarlar mevcuttur.

İnsanlara sürekli tebliğler vererek, onlara kendilerinin üstünlüğünü kabûl ettirmeye çalışan Varlıklar`da mevcut bulunan bir özellik de belirli kelimeleri sürekli tekrar eden cümleler kurmalarıdır.Böylece:

1-İletişim kurulan medyumun, bu tekrarlarla sanki tesbih çeker gibi beyninde bir açıklık oluşturularak, kendilerine daha fazla bağlanılmasını temin ederler.

2-Zaman zaman düşülen fikir tıkanıklıklarında, cümle tekrarları ile zaman kazanırlar.
alıntı
 

peril

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Kas 2008
Mesajlar
432
Tepkime puanı
16
heeee peki bir insanın içine cin girdiysede bu özellikler berilir mi insanda:D:D
 

maestro

Kayıtlı Üye
Katılım
10 Ocak 2009
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
insanın içine cin girmesi olayı yalandır ruhla beden arasında yaradılıştan gelen bir birlik wardır cinler insanların içine girerek deil dışardan etki etmektedir
 

maestro

Kayıtlı Üye
Katılım
10 Ocak 2009
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
insan bedenide cin girme die birşey yoktur.ruh we bedenn yaradılıştan itibaren birliği esastır . o yzdende cinin bedenn yani ruhun yerine geçme imkanı yoktur ki zaten insah ruhu we enerjisi cinlerden daha fazladır cinin gücü yetmez eğer öle bişi olsaydıda...
 

salça

Kayıtlı Üye
Katılım
13 Ocak 2009
Mesajlar
15
Tepkime puanı
1
Konum
ANKARA
İş
TEACHER
Niye bazı kitaplarda hocalar hastalardan cin çıkardıklarını söylüyorlar.:(
 

dmkol

Kayıtlı Üye
Katılım
24 Kas 2008
Mesajlar
4,907
Tepkime puanı
529
İş
Web Master
Aslında ruhu ele geçirmek değil beyinin bir bölümünde enerjisel olarak girmeleri ve etki etmeleri vardır. Bu da herşeyi yapar. Beyin inanılmaz güçlü bir aygıttır ruhla birleşince. Kayıtlara geçen iki olayı örnek verebiliriz. 48 kiloluk şizofren bir kadının bebeğini kamyon altında görmesi sonucunda kamyonu çıplak elleriyle kısmen tek taraflı havaya kaldırması, bir görevlinin de soğuk hava deposu çalışmadığı halde içeride kapalı kaldığından donacağını sanması akabinde donarak ölmesi. Beyin istesin yeter. Bu da bir başka enerjinin kontrolüne girerse olabilecekleri tahmin etmek zor değildir. Ayrıca yine bazı organlara tabiri caizse yerleşmeleri de mümkündür, rahim örneği çokçadır. Bu rahim örneğini vermişken yine bir mesaj vermek istiyorum, hoca veya başka birinin cinsel birleşmeyle cin dışarı çıkarması tamamen saçmalıktır, bu uygulama kişinin sapıklığından ve kişisel tatmininden başka birşey değilidir. Cinsel birleşme ile yapılan uygulamalar da zina şeklinde değil, hali hazırda eşlerin birbiriyle yaptığı uygulamalardır. Yani evet cinsel birliktelikle yapılan enerji çalışmaları vardır (sadece büyü değil yani) ama bunlar tekrar ediyorum ''sadece eşler arasında'' olur. Hocaların bazıları o an nikah kıyıp bozarız biz de öyle yaparız diye ileri de gidebilir o da sapıklıktır! Bildiğiniz normal karı kocadır eşten kastım. Sonuç olarak konumuza dönersek arkadaşlar, ruha değil bedenin belli bölgelerine girmeleri mümkündür bahsi geçen varlıkların.
 
Üst