Uyurken Çöken Nefes Darlığı

knotmaaad

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar selam, sorun şu ki gece yatağıma yatıp uyku moduna geçtiğimde birden karnıma bir şey bastırıyormuş gibi olup nefes darlığı çekmeye başlıyorum ve içime karamsarlık çöküp ağlamaya başlıyorum. Son zamanlarda sık sık olmaya başladı ve bazen gün içinde de oluyor. 2 saat yatakta bi sağa bi sola dönüyorum fakat uyuyamıyorum. Çözüm yöntemi var mıdır? Ne yapabilirim? Sebebi nedir? Bilen varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim. İyi forumlar dilerim.

fox07

Kayıtlı Üye
Gece boğazını biri sıkıyormuş hissiyatı, göğse ya da karna baskı uygulanıyormus hissiyati. Bunlara geç saatte yemek yeme, mide ile ilgili sıkıntılar, kalp ya da tansiyon ile ilgili sıkıntılar bazen bahsettiğiniz tarzda sıkıntılara sebep olabiliyor.

Bir doktora görünün derim.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Reflü olabilir mi, sigara içmek de nefes darlığı yapar. Bir de geç saatte yenilen ağır yemekler de olabilir sebebi..

Dracolia

Moderator
Çakranızla ilgili olabilir, solar pleksus, boğaz.

doacan

Kayıtlı Üye
arkadaşların bahsettiği tarzda rahatsızlıklarınız yoksa, ki varsa muayene olmadan bilemezsiniz, öncelikle gastroenteroloji, kardiyolojiye muayene olun. sigara kullanıyorsanız yatmadan bir saat önce sigaranızı için. yatmadan hemen önce içilen sigara bu tarz sıkıntılara sebep olabilir. sorununuzun gün içerisinde devam ediyor olmasının sebebi, 1 gece bozulan uykudan kaynaklı olabilir. uyku öyledir ki 1 gece bozulması bile 48 saatinizi sıkıntıya sokar. daha sonrasında her gece yaşamaya başlamanızın sebebi bu rahatsızlıklarınız yoksa beyninizin tekrar aynı şeyi uykuda yaşayabileceği için tedirgin olması, sizin tedirgin olmanız ve yaşamanız olabilir. bu bir döngü haline gelirse uyku bozukluğuna neden olabilir. eğer muayeneleriniz temiz çıkarsa, sigarayı da düzene sokarsanız ve hala devam ederse psikiyatri ve uyku polikliniğine muayene olmanızı öneririm. psikiyatri durumun ciddiyetine göre size yön verecektir. yatmadan önce anason çayı, lavanta yada melisa çayı içebilirsiniz, elbette araştırın, o şekilde tüketin. yatağa girdiğinizde aynı şeyleri yaşayacağınıza kendinizi kodlamayın, uyku için meditasyon yapabilirsiniz. uyku öncesi yoga yapabilir ve tüm vücudu rahatlatarak uykuya dalabilirsiniz.

Me.

Kayıtlı Üye
astimin olabilir banada bazen oluyor eskiden uyuyamadigim oluyordu ventolin fisfis al 1kerede normale donersin , fakat başka bir sorunsa bilemem

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar selam, sorun şu ki gece yatağıma yatıp uyku moduna geçtiğimde birden karnıma bir şey bastırıyormuş gibi olup nefes darlığı çekmeye başlıyorum ve içime karamsarlık çöküp ağlamaya başlıyorum. Son zamanlarda sık sık olmaya başladı ve bazen gün içinde de oluyor. 2 saat yatakta bi sağa bi sola dönüyorum fakat uyuyamıyorum. Çözüm yöntemi var mıdır? Ne yapabilirim? Sebebi nedir? Bilen varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim. İyi forumlar dilerim.
Evinize iyi bakıyor musunuz? Bu olaylar yeni eve taşındıktan sonra başlamış olabilir mı?

NaBe

Kayıtlı Üye
Neden ağlıyorsunuz peki ?