Uyku ve uyanıklık arasında

rabbit.

Kayıtlı Üye
İyi günler forum sakinleri,
Son bir aydır uyku ile uyanıklık arasında daha önce yaşamadığım durumlar yaşıyorum. İlk başlarda uykumdan uyanıp bedenimde garip bir elektriklenme ve sanki zihnimde tairf edemeyeceğim bir bedenden ayrılma hissi yaşamaya başladım bunun yaşadıktan sonra ya uyanıyorum ürperip ya da uyumaya devam ediyorum. Bu hafta da tam uyurken ya da uyanıcakken beynimin içinden anlık yüksek bir ses duyuyorum, rüya görürken çok fakındayım lucid gibi, hem rüyanın içinde hem de bedenimi hissettiğim bir durumdayım. Beyin içi ses duyma olayına "Patlayan kafa sendromu" adını vermişler, belirtilerin arasında ses duymayı yaşıyorum sadece bir haftadır uyumakta sorun çekmiyorum. Bu olaylar dışında da son bir aydır 6. Hissim çok arttı, söylediğim ya da aklıma gelen imkansız görünen şeyler bile oldu.
Merak ettiğim bu belirtileri yaşayıp da ne olduğunu bilen anlamlandırabilen var mı?

Denizc

Kayıtlı Üye
Butun bunlar durduk yere mi basladi yoksa herhangi bir zikir astral yada rune rituel gibi calismalariniz oldu mu?

rabbit.

Kayıtlı Üye
Butun bunlar durduk yere mi basladi yoksa herhangi bir zikir astral yada rune rituel gibi calismalariniz
Varlık ve 6.his konusuna yabancı değilim çocukluk dönemimde sürekli varlık görüyordum 6. hissim güçlüydü fal bakıyordum.
Geçen sene astral seyahati deneyimledim evde yalnızkken istemsiz oldu, bu sene kendi isteğimle yapmak için geçen aylarda bir hafta denedim olmadı, öğrendiğime göre deneme yapıldıkça astral beden serbest kalıyormuş biz anlamasakta, o yüzden olabilir mi merak ediyorum.

Fehu

Kayıtlı Üye
Bende de yoga/spor yaptığım dönemde hipnik jerk veya stresli olduğum dönemde gece uyuşmaları oluyor. Bunlar sizde de mevcut mu ?

rabbit.

Kayıtlı Üye
Bende de yoga/spor yaptığım dönemde hipnik jerk veya stresli olduğum dönemde gece uyuşmaları oluyor. Bunlar sizde de mevcut mu ?
Vücudumda yoğun bir elektrik akımı hissediyorum geceleri özellikle, bacaklarımdan başlıyor ama stresli ya da yorgun olduğum günlerde artmıyor ne zaman olacağı belli olmuyordu

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Patlayan kafa sendromu
Gerilim tipi baş ağrısı vs vs
. En iyisi bir nörologa gidin derim.