Uyku sırasında yaşadığım şey

Lanius

Kayıtlı Üye
Yaklaşık bir hafta önce kafamın içinde silah ateşlenmesi veya balon patlamasına benzer bir sesle uyandım. Ondan sonraki birkaç gün aralıklarda yoğun hışırtılar duyarak uyandım. Bir tanesinde sadece yatmak için gözlerimi kapamıştım. Diğerinde ise uykuya dalmıştım. Ve sadece hışırtı değil, bedenimin çekildiği ve çok yoğun titreştiği gibi bir his de oluyordu. Sanki var olan enerjimi sonuna kadar kullanıyormuşçasına. 3 gece kadar yaşadım bu durumu. 2 gün civarı bir şey yaşamamıştım ki bugün daha farklı bir şey oldu. Yorgun bir şekilde uyuyakaldım. Hışırtı olmadan bedenimde yine önceki gibi yoğun enerjiyle dolmuş hissiyle inanılmaz bir hızla ve biraz da zorlanarak ilerliyordu ilk başta. Sonra aklımdan bir şeyler geçiriyordum. Yaşadığım herhangi bir olay, merak ettiğim herhangi bir şey. Eğer aklımdan geçirdiğim şey geçmişle ilgiliyse sola doğru, gelecekse sağa doğru, zaman algımdan bağımsızsa ileri doğru yoğun bir enerjiyle ve az da olsun zorlanarak ilerliyordum. İlk aklımdan geçirdiklerimde bilinçli değildim. Fakat sonrasında bilinçli şekilde aklımdan geçirmeye başladım. Hatta bir kere uyandım. Tekrar gözlerimi kapadığımda yine aynı şeye geçtim anında. Gördüklerimden de çok azını hatırlıyorum. Sadece o hissin yoğunluğu ve yarattığı yorgunluğu hatırlıyorum. Geçmişte de uyku konusunda bu tarz şeyler çok yaşadım. Epilepsiye benzettiğim, aşırı gerçekçi ve duyularımın çok yoğun çalıştığı rüyaların ardından birkaç gece tekrar eden elektrik boşalmasına benzer yoğun titremeler gibi. Yorumlarınızı duymak isterim...