Üveysilik

alem-i mana

Kayıtlı Üye
Üveysilik cismanî olarak görüşmeleri mümkün olmayan kişilerin rüya veya hal yoluyla manen görüşmeleridir. Yani Evliyanın ve Hızır’(as) ın nuraniyetinden veya Peygamber varisi olan Mürşid-i kâmillerin ruhaniyetinden faydalanarak manen yetişenlerin gittiği yolun adına “Üveysi denir.” Bu yolun piri Veysel Karani Hazretleridir. Bu yola da Üveysilik yolu denir

Peygamber (S.A.V) Efendimizi gözleri ile görmediği halde müthiş bir aşkla bağlı olan Veysel Karani hazretleri bu aşk ve bağlılığıyla ulvi makamlara ulaşmıştır. Öyle ki Efendimiz (SAV)’in “Üveysi karni ihsan ve iyilikte tabiinin hayırlısıdır” övgüsüne mahzar olmuştur.
Veysel Karani Hazretleri Peygamber Efendimizi görmeden, maddi değil, manevi feyzinden yararlanarak tekâmül etmiştir. Bu yolla pek çok evliyaullah yetişmiştir. Üveysilik denince şu dört zümre anlaşılır.

a)Peygamber Efendimizin ruhaniyetinden feyz alanlar
b)Veysel Karani Hazretlerinin ruhaniyetinden feyz alanlar
c)Mürşid-i Kâmilin ruhaniyetinden feyz alanlar
d)Birde Hızır (a.s) aracılığı ile irşad olanlar.

Üveysilik Zikri Nasıl Yapılır ?

Bismillâhirrahmânirrahîm.

HAZIRLIK :

Sessiz olmalıdır. (Yüksek sesle değil, kendi duyacağın kadar sesle olmalı.)
Yalnız olunmalı. (Müsaitseniz)
Kimin huzurunda olduğunu unutmadan, edepli-terbiyeli olunmalı.
Mutlaka abdestli olunmalı.
Gündüzün aydınlığında ve akşamın karanlığında olmak üzere (sabah ve akşam) günde 2 kere yapılmalıdır.
Mutlaka şu saatte yapılacak diye zaman belirtilmez. Kişi kendini hazır hissettiği zamanda gerçekleştirilir. Ama yatarken ve sabah namazının öncesi ve sonraları en uygun zamanlardır. Herkesin uykuda olduğu zamanda Rabbimiz; ”Kulum herkes gaflette iken Beni ve Resulümü andı.” der ve zikir sahibini çok sever.
UYGULANMASI :

EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
100 DEFA TEVBE ESTAĞFURULLAH (Arapçasını da söyleyebilirsiniz.)
–Başında Besmele Olmadan– EN AZ 132 DEFA SALAT-I ŞERİFE (Daha fazla sayıda söyleyebilirsiniz, sayı sınırı yok.)
–Başlarında Besmeleyle– 11 İHLAS SURESİ (Kul Hüvallahu) ve 1 FATİHA SURESİ ( Elham )
Hediye : “Allah’ım okuduğum surelerin ve salavatların sevabını; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa SAV mübarek ruhlarına,ehl-i beytine,ashabına,yüce âlisine,salih kullara,hızır a.s ve sevdiği evliyalara,himmet eden sultanlara,ders veren hocalarımıza,onların hocalarına ve üveyslere hediye ettim. Amin.”
1 Kere EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
EN AZ 100 DEFA “LA İLAHE İLLALLAH” (Daha fazla sayıda söyleyebilirsiniz, sayı sınırı yok.)
***Not: Zikri bitirdikten sonra 11 ihlas ve 1 Fatiha okunmayacaktır…***

Bu kadar mı? Evet bu kadar.

ÖNEMLİ: Zikre hemen başlayabilirsiniz, Allah’ı ve Şanlı Resulümüzü anmak için kimseden icazet almanıza gerek yoktur.
Üveysilik Nedir? Marifet Nedir? Neden bu zikri yapıyoruz? Allah’a ve Resule sevgili olmak nedir? Nasıl olabiliriz? Zikirde neler yaşanıyor ve yaşayacaksınız? sorularının ve daha fazlasının cevabı bu videoda mevcuttur.

Detaylı bilgi: -Site kurallarına göre kişi/şahıs/genele ait site yönlendirmeleri yasaktır.-

Mrtyşlmn

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
herkezde bır uveysılık halı baslamıs denedınız mı kendınız bunu

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu tarz yaklaşımları çok tehlikeli buluyorum:
1- ''Herkesin uykuda olduğu zamanda Rabbimiz; ”Kulum herkes gaflette iken Beni ve Resulümü andı.” der ve zikir sahibini çok sever.''
Kuran'da böyle bir cümle yok. Kur'an'da bu konuyu ilgilendiren başka bir husus var ki, Allah kendi adına kulları tarafından laf uydurmayı, Kur'an üstüne eklenti yapmayı, çarpıtmayı vs. kesinlikle yasaklıyor. Allah'ın kelamıymış gibi bu tür şeyleri yaymak İslamiyet adına hem yasak hem uygunsuz.

2-
a)Peygamber Efendimizin ruhaniyetinden feyz alanlar
b)Veysel Karani Hazretlerinin ruhaniyetinden feyz alanlar
c)Mürşid-i Kâmilin ruhaniyetinden feyz alanlar
d)Birde Hızır (a.s) aracılığı ile irşad olanlar.

Bu şıklar bu kadar mı? Neden tekelleştiriliyor? Mürşid-i Kamil kimdir neye göre kime göre öyledir? Kıl payıyla tarih sayfalarına ''Mürşid-i Kamil'' olarak geçmeye aday bir Fettulah Gülen vardı darbe olsaydı. Bunu ben demiyorum siyaset de yapmıyorum, resmi kayıtlara göre plan buymuş deniliyor öyle konuşuyorum.
Yani bu dinde rütbe yok, rütbe dağıtmak yok. Sonra herkes kalkar kendi rütbelisini seçer, sen istediğin kadar bağır çağır olmaz de, o rütbelendirdiği ile Deaş gibi bir şey kurar, sen de uğraşır durursun. Tarih boyunca da böyle oldu.
Ben olana bakar, olabilecekleri söylerim. Geçelim artık şu rütbe işlerini biraz ilerlesin artık İslamiyet. Gerileme dönemi çoktan bitti yıkılma dönemine girdi neredeyse bu sebeplerle. Şuan insanlar İslamiyet ile terör kelimesini yan yana getirebilecek cüreti ve mantığı kendilerinde buluyorlarsa, o cüret ve mantığı onlara veren şeylere bakacaksın. İğne çuvaldız meselesi vesselam..