Üstü kapalı korona hipotezi

sin valor

Kayıtlı Üye
İtalya'dan beyaz yılan çıkarak Heleni yıka yıka geliyor. Son durağı nere olabilir ki?
Korona virüse dair yapılan çalışmaları gördük ki -sözde bilim- dünyası çaresiz, virüse dair elleri kolları bağlı.
Gelen bilgilere ve günlüğe yazılanlara göre aşı yok ! Ama aşılanan insanlar var. Virüs sentetik olarak yer altında antivirüsü(elitler için) de yapılarak bilim insanlarınca kodlandı. Amaç ne olabilir? İnsan nüfusunu aritmetik olarak azaltmak mı? İlaç üretip hastalığını yaratıp pazarlamak mı? Hayır! Arıyorlar... Aradıkları bir DNA dizilimi, aradıkları kadim bir kan. Aşı yok aşı kimyevi bir madde değil aşı bir insan.Ona gelene kadar daha bu korona deneme sürümü olarak kalıcaktır

sin valor

Kayıtlı Üye
Bende böyle düşünüyorum bu hastalıgın kanla ilgisi var. 0+ olan insanlar daha az etkileniyormuş tedavi bile insanın kanında ürüyor.
ORh+ daha az etkilense de maalesef, tersi yönde bir gelişmeye açık bu korona olgusu ORh+ olayı doğru olsada, Bunlar birer manipülatik yem. Aslında en basit bakteride bile kolayca immün sistemi çöken kişileri arıyorlar

makssenberg

Kayıtlı Üye
İtalya'dan beyaz yılan çıkarak Heleni yıka yıka geliyor. Son durağı nere olabilir ki?
Korona virüse dair yapılan çalışmaları gördük ki -sözde bilim- dünyası çaresiz, virüse dair elleri kolları bağlı.
Gelen bilgilere ve günlüğe yazılanlara göre aşı yok ! Ama aşılanan insanlar var. Virüs sentetik olarak yer altında antivirüsü(elitler için) de yapılarak bilim insanlarınca kodlandı. Amaç ne olabilir? İnsan nüfusunu aritmetik olarak azaltmak mı? İlaç üretip hastalığını yaratıp pazarlamak mı? Hayır! Arıyorlar... Aradıkları bir DNA dizilimi, aradıkları kadim bir kan. Aşı yok aşı kimyevi bir madde değil aşı bir insan.Ona gelene kadar daha bu korona deneme sürümü olarak kalıcaktır

Bu bilim düşmanlığının sebebini merak ediyorum. Bu satırları bilim sayesinde yazıyorsunuz. Yine "hipotez", "sözde bilim" gibi kalıpları bilim jargonundan çalıp anlamıyla alakasız yerlerde ve mantıksız iddialarda kullanıyorsunuz. Cevap vermeye tenezzül etmeyeceğim.

Hastalanınca hastanelere koşmayı da iyi bilirsiniz...

sin valor

Kayıtlı Üye
Bu bilim düşmanlığının sebebini merak ediyorum. Bu satırları bilim sayesinde yazıyorsunuz. Yine "hipotez", "sözde bilim" gibi kalıpları bilim jargonundan çalıp anlamıyla alakasız yerlerde ve mantıksız iddialarda kullanıyorsunuz. Cevap vermeye tenezzül etmeyeceğim.
makssenberg konuyu bir defa bu başlıkta açtım: Haberci Rüya Analizi
bilim düşmanlığı yaptığımı da nereden çıkardın. " Hastalanınca hastanelere koşmayı"... derken böyle demagojik bir cümleyi size yakıştıramadığımı söylemek isterim. - sözde bilim- derken metaforu görün lütfen. Siz bilim insanlarını hele ki böyle küresel ölçekteki olguların meydana gelmesinde egemen yapıdan bağımsız tutamazsınız. Bu adamlar kagir yapılarda bilimi üretmedi elbet sermayenin denetiminde yaptılar ne yaptılarsa. Hipokratçı ahlaka Lokman hekim vizyonuna ve nicelerine leke süren mi var. Konuyu dejenere ediyorsunuz.

lGeceMavisi

Kayıtlı Üye

Bende bilim düşmanlığı sezmedim yazdıklarından. Bu forumda bu muameleyi çok yapıyorsunuz her şeyi oraya bağlıyorsunuz, bende diğer konumda yaşadıgım deneyimimi anlatıyorum insanlar gelip bana psikologa danış, hayal görmüşsün falan diyor. Ben anya anlatıyorum insanlar konya diye cevap veriyor.

makssenberg

Kayıtlı Üye
makssenberg konuyu bir defa bu başlıkta açtım: Haberci Rüya Analizi
bilim düşmanlığı yaptığımı da nereden çıkardın. " Hastalanınca hastanelere koşmayı"... derken böyle demagojik bir cümleyi size yakıştıramadığımı söylemek isterim. - sözde bilim- derken metaforu görün lütfen. Siz bilim insanlarını hele ki böyle küresel ölçekteki olguların meydana gelmesinde egemen yapıdan bağımsız tutamazsınız. Bu adamlar kagir yapılarda bilimi üretmedi elbet sermayenin denetiminde yaptılar ne yaptılarsa. Hipokratçı ahlaka Lokman hekim vizyonuna ve nicelerine leke süren mi var. Konuyu dejenere ediyorsunuz.

"Sözde bilim" derken kastınızın diğer cümlelerin akışına göre bilim dünyası olduğu gayet açık.

"Siz bilim insanlarını hele ki böyle küresel ölçekteki olguların meydana gelmesinde egemen yapıdan bağımsız tutamazsınız." demişsiniz, bilim kimsenin malı değildir. Hiçbir sermayenin tekelinde de değidir. Cümlelerinizle ilgili alanlarda çalışan bilim insanlarını zan altında tutmuş oldunuz. Şimdi çıkmış metafor vs diyorsunuz. Baştan cümlelerinize dikkat etseniz ne tekzip etmenize gerek kalırdı ne de tepki çekmeye.

Bende bilim düşmanlığı sezmedim yazdıklarından.

"Korona virüse dair yapılan çalışmaları gördük ki -sözde bilim- dünyası çaresiz, virüse dair elleri kolları bağlı." cümlesinde sakınca görmediyseniz zaten konuyla ilgili fikir yürütebilecek malumatınız yoktur.

pisipisipis

Kayıtlı Üye
Virüsün merkezi Vuhan ve Shenzhen kentindeki üç hastanedeki vakaları inceleyen Çinli uzmanlar, bin 775 enfekte olmuş kişiyle virüs nedeniyle hayatını yitiren 206 kişiyi inceledi.
İncelenen kişilerin yaş aralığı 18.6 – 45 olarak belirtildi

Buna göre kan grubu A olanların virüse yakalanma oranlarının daha yüksek olduğu, en az etkilenenlerin ise kan grubu O kişiler olduğu ifade edildi.

Araştırmaya göre Corona Virüs ile kan grubu arasındaki enfekte olma riski ilişkisine göre oranlar şöyle:
A Kan Grubu: %37.75
O Kan Grubu: %25.80

O kan grubuna sahip bireylerin enfekte olma risklerinin ise daha düşük olduğunu ortaya koyuyor. Independent 'ın aktardığı habere göre çalışmada AB ve B kan gruplarının virüs ile ilgili istatistiki bir veriye yer verilmedi.
O Rh+ olarak sevindirici ama düşündürücü bir durum bunlar neyin peşinde?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Virüsün merkezi Vuhan ve Shenzhen kentindeki üç hastanedeki vakaları inceleyen Çinli uzmanlar, bin 775 enfekte olmuş kişiyle virüs nedeniyle hayatını yitiren 206 kişiyi inceledi.
İncelenen kişilerin yaş aralığı 18.6 – 45 olarak belirtildi

Buna göre kan grubu A olanların virüse yakalanma oranlarının daha yüksek olduğu, en az etkilenenlerin ise kan grubu O kişiler olduğu ifade edildi.

Araştırmaya göre Corona Virüs ile kan grubu arasındaki enfekte olma riski ilişkisine göre oranlar şöyle:
A Kan Grubu: %37.75
O Kan Grubu: %25.80

O kan grubuna sahip bireylerin enfekte olma risklerinin ise daha düşük olduğunu ortaya koyuyor. Independent 'ın aktardığı habere göre çalışmada AB ve B kan gruplarının virüs ile ilgili istatistiki bir veriye yer verilmedi.
O Rh+ olarak sevindirici ama düşündürücü bir durum bunlar neyin peşinde?

Onların ağırlıklı kan grubu hangisi? Sayısı az bile olsa neden AB ve B leri hesaplamaya dahil etmediler, neyi göstermeye çalışıyorlar.. :rolleyes:

pisipisipis

Kayıtlı Üye
Dünya genelinde en yaygın kan grupları

O RH pozitif Her 100 kisiden 40´i

ORH Negatif Her 100 kisiden 7´si

A RH pozitif Her 100 kisiden 34´u

A RH Negatif Her 100 kisiden 6´si

B RH Pozitif Her 100 kisiden 8´i

B RH Negatif Her 100 kisiden 1´i

AB RH Pozitif Her 100 kisiden 3´u

AB RH Negatif Her 200 kisiden 1´i

*(verilen değerler 2017 ye aittir)

sin valor

Kayıtlı Üye
Sözde bilim" derken kastınızın diğer cümlelerin akışına göre bilim dünyası olduğu gayet açık.Siz bilim insanlarını hele ki böyle küresel ölçekteki olguların meydana gelmesinde egemen yapıdan bağımsız tutamazsınız." demişsiniz, bilim kimsenin malı değildir. Hiçbir sermayenin tekelinde de değidir. Cümlelerinizle ilgili alanlarda çalışan bilim insanlarını zan altında tutmuş oldunuz. Şimdi çıkmış metafor vs diyorsunuz. Baştan cümlelerinize dikkat etseniz ne tekzip etmenize gerek kalırdı ne de tepki çekmeye.
Sayısalcı değilim ama sizde de kal'e dair bir şey göremiyorum makssenberg. "Cevap vermeye tenezzül etmeyeceğim" deyip bunları yazıyorsunuz. Bu sizin çelişkiniz konu gayet açık. Ben burada hiç bir üyeye şu şudur bu budur diye kat'ı cümleler kurmadım. Mabete 4 yıldır üyeyim açtığım konu toplasan 10 parmağı geçmez.Profilimi inceleseniz bilimsel atıfları mı da görürsünüz. Sitede boş yapmıyorum. Siz burada bilim kisvesine sığınıp kendinizi bilirkişi addederek ona buna direktif vermekten vazgeçin. Bilim; misyonunda dogma barındırmaz, siz dogmatik cümleler kuruyorsunuz. Profilinize Einstein, Hawking imajları koyarak bilimsel çalışmalar yapıyorsanız söyleyin bilelim ehemmiyetinizi zira ahkam kesmeleriniz acziyetinizden öteye gitmiyor.

(...)bilim kimsenin malı değildir. Hiçbir sermayenin tekelinde de değidir(...)
Katılamayacağım, siz evdeki atölyenizden bozma laboratuarda Higgs bozonu bulmaya niyetlenip sonunda pamukta fasulye çimlendirebilirsiniz. Bize de çabanıza saygı duymak düşer makssenberg.

makssenberg

Kayıtlı Üye
Sayısalcı değilim ama sizde de kal'e dair bir şey göremiyorum makssenberg. "Cevap vermeye tenezzül etmeyeceğim" deyip bunları yazıyorsunuz. Bu sizin çelişkiniz konu gayet açık. Ben burada hiç bir üyeye şu şudur bu budur diye kat'ı cümleler kurmadım. Mabete 4 yıldır üyeyim açtığım konu toplasan 10 parmağı geçmez.Profilimi inceleseniz bilimsel atıfları mı da görürsünüz. Sitede boş yapmıyorum. Siz burada bilim kisvesine sığınıp kendinizi bilirkişi addederek ona buna direktif vermekten vazgeçin. Bilim; misyonunda dogma barındırmaz, siz dogmatik cümleler kuruyorsunuz. Profilinize Einstein, Hawking imajları koyarak bilimsel çalışmalar yapıyorsanız söyleyin bilelim ehemmiyetinizi zira ahkam kesmeleriniz acziyetinizden öteye gitmiyor.

Katılamayacağım, siz evdeki atölyenizden bozma laboratuarda Higgs bozonu bulmaya niyetlenip sonunda pamukta fasulye çimlendirebilirsiniz. Bize de çabanıza saygı duymak düşer makssenberg.

"Bilimsel atıf", "Hipotez", ""Sözde bilim" kalıplarını nerelerde kullandığınızı göstererek sonra bilimle alakanızı konudan anlayan herkese anlattınız zaten. Ben kendimi anlatırsam sırf üste çıkmak, haklı görünmek için konuyu bu defa başka yerlere çekeceksiniz muhtemelen. Böyle tartışmaları yüzlerce kez yaptım. Uzatmamızın boşa olacağını düşünüyorum. İyi forumlar.

sin valor

Kayıtlı Üye
Bu sapık heriflerin maddi bir beklentileri olduğunu zannetmiyorum.
(...) düşündürücü bir durum bunlar neyin peşinde?
(...)neyi göstermeye çalışıyorlar.. :rolleyes:

Üzülerek görüyorum ki bu forumda iyiye ve bilgiye dair hiç bir şey kalmamış. Üyeler maalesef birbirine saygı göstermiyor herkes hariçten gazel okuyor ama
yarın saat 22:00 sularında bu virüs meselesiyle ilgili gerçekleri bazılarının hak etmemesine rağmen açıklayacağım bekleyin... 22:00'yi
Herkese geçmiş olsun.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Üzülerek görüyorum ki bu forumda iyiye ve bilgiye dair hiç bir şey kalmamış. Üyeler maalesef birbirine saygı göstermiyor herkes hariçten gazel okuyor ama
yarın saat 22:00 sularında bu virüs meselesiyle ilgili gerçekleri bazılarının hak etmemesine rağmen açıklayacağım bekleyin... 22:00'yi
Herkese geçmiş olsun.

Neden şimdi değil de yarın?

sin valor

Kayıtlı Üye
Neden şimdi değil de yarın?
Yarına 22:00 de bu konu top listede ilk sırada olmassa maalesef açıklamayacagim. Belli kişiler DM ile ögrenecek sadece. Üyelerin abesle iştigalleri ve bazı blokajlar siteden soguttu beni, herkes ulema olmuş ama ben kanıt sunarım kendimi bilirim...Riski göze alıp biseyler yaziyoruz sacmaligin daniskasini goruyorum hep bi muhalefet dedigim gibi 22:00 ilgiye gore...