Unutamamak ?

Merinos

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba. Bu konuda yardimci olacak belki ayni durumu yasamis ve kurtulmuş biri vardir tavsiyeler olur diye yazmak istedim. Yillar süren bi iliskim oldu uzun yillar belki bin defa ayril baris ve bi suru kotu sey yasadigim aldatildigim kandirildigim hor goruldugum. Yeni ayrildik ve baskasi var hayatinda bana inat yapti güya. Yillarca unutamadim vazgecedim oyle bi hal aliyorki nefes alakicak hayattan zevk alamicak durumda oluyorum yeni bi hayata adapte olamiyorum defalarca denedim. Onunlaykende olmuyor olmamiz cok zordu onsuzda. Cok korkuyorum boyle asla unutamicam diye o unutur ki gercekten sevdiginide sanmiyorum o sever sevilir evlenir mutlu olurda ben yillarca bu icimde aciyla onu unutamadan daha devam ederim diye böyle zaten 8 seneden fazla böyleyim. Psikoljik destegin pek bi faydasi yok daha once denedim. Kendimi savas kaybetmis cok rezil bi insan hissdiyorum kendimi affedemiyorum onuda affedemiyorum. Benim durumumu yasayip atlatanlar var mi nasil yaptiniz ?

Merinos

Kayıtlı Üye
@Absoluta Virtute ? Sizin bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum. Tavsiyelerinizi daha dogrusu. Hayatima cok zor devam ediyorum şuan o kadar canım yaniyor ki tum ernejimi dusune dusune o insana gonderiyorum besliyorum sanirim o enerjimi ondan nasil cekebilirim ? O enerjiyi ondan cektigimde onun yoksunluk krizine girmesini istiyorum

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Bağ kesme meditasyonu deneyin isterseniz.. Tabi aranızda ruhsal bir bağ yoksa.. Ruh ikizleri arasında bağ kesme yapılmaması gerekiyormuş. Odak noktanızı değiştirip düşünmemeye çalışın, aklınıza geldiği an başka şeyler düşünmeye çalışın, harekete geçin.. bir faaliyet içinde olmanız başka şeyler düşünmenizi zorlaştırabilir.

Merinos

Kayıtlı Üye
Bağ kesme meditasyonu deneyin isterseniz.. Tabi aranızda ruhsal bir bağ yoksa.. Ruh ikizleri arasında bağ kesme yapılmaması gerekiyormuş. Odak noktanızı değiştirip düşünmemeye çalışın, aklınıza geldiği an başka şeyler düşünmeye çalışın, harekete geçin.. bir faaliyet içinde olmanız başka şeyler düşünmenizi zorlaştırabilir.
Daha önce bi kac kere denemistim tesaduf mu bilmem cok kotu bi donemde yaptigim ilk gun yarim saat sonra aramisti sonra olmadi ama bi kac kez denedim. Ruhsal bağ ruh ikizi nasil oluyor nasil bilebilirim ki bunu ?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Youtube videolarına bakabilirsin, ruhsal bağlarla ilgili bilgilenmek için.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Ruhsal bağ vidyolara bakmayın. Bakarsanız kesin ruh ikizi olduğunu karar verirsiniz bu halde. Herşeyin ilacı zaman. Kendimden biliyorum. Ben de zamanında ayrıldım çünkü o kişi bana layık biri değildi. Severek hüngür hüngür agaliyarak ayrıldım. iyi ki de yapmışım . 2 sene sürdü benim acı cekmem, ama bittiği anda geriye baktığımda o kişiyi nasıl sevebildim diye hayret ediyordum. 23 senelik mutlu bir evliliğim var. O ise, aldım son haberlere göre it gibi sürünüyordu.

Onunla da mutsuzsuuz onsuz da. Onsuzken gelecek için hiç olmazsa umut var. Onunla yok. Kendi kiymetinizi bilin.

BSFF konu var burada. Bı okuyun belki size fayda olur.

cathrine

Kayıtlı Üye
Sizin bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum. Tavsiyelerinizi daha dogrusu. Hayatima cok zor devam ediyorum şuan o kadar canım yaniyor ki tum ernejimi dusune dusune o insana gonderiyorum besliyorum sanirim o enerjimi ondan nasil cekebilirim ? O enerjiyi ondan cektigimde onun yoksunluk krizine girmesini istiyorum
O eneriyi ondan çekip kendi üzerinize değer yüklediğinizde daha kolaylaşır her şey...Bu durumu yaşayan ve bu duygulara giren sadece siz değilsiniz ama onun ''yoksunluk yaşamasını''istemek bile ona bağımlı olmak demektir.İzlediğim videolar,okuduğum kitaplar ve kendi deneyimlerimden diyebilirim ki;hiç bir insana tanrısal bir eneri yüklemeyin!Ne annenize ne babanıza ne de sevgilinize(geçmişteki ya da şu andaki).Sevme duygusuyla,iyi bir niyetle böyle hissetseniz bile hiç kimse bunu kaldıramaz.Bir insanı sürekli düşünmek ya da enerjinizi ona kaptırmak ,o kişinin sizden uzaklaşmasına sebep oluyor...Ne zaman ki bir hayatınız olduğunu kabul edip ona odaklanırsınız hem ruhunuz düzelir hem de şansınız ,kısmetinizde değişikler olur...Zor olsa da gün içinde çalışma hayatınıza odaklanmanız,eğer çalışmıyorsanız ilgi alanlarına yönelmenizi ya da yeni hobiler edinmenizi öneririm...Okumak,yazmak,izlemek,çiçek yetiştirmek,hayvan bakmak,eğer varsa çevrenizdeki çocuklarla ilgilenmek,ihtiyacı olan insanlara duygusal destek vermek.boyama yapmak,oyun oynamak,bulmaca çözmek,herhangi bir diziye başlamak ya da seri kitaplar okumak,spor yapmak...Ama herşeyden önce kendinizi şifalandırmak için bütün duygularınızı birine anlatmak,yoksa kendi kendinize anlatıp ya da bir yere hissettiklerinizi yazıp içinizden çıkarmak...Bu çok iyi geliyor ,buraya yazarak da bunu başlatmışsınız zaten...Bütün saydığım yöntemler öncelikle o kişiyi düşünmekten kaçmak için olsa da sonra hayatınızın parçası olup daha az düşüneceksiniz.Bir de duygularınızn kaynağına iyi bakın!Biz zamanında alamadığımız ya da hissedemediğimiz duyguları hep sevgililerimizden ya da arkadaşlarımızdan bekliyoruz.Kendi içimizde buna bakalım..''Normalde birinin koluna hafifçe dokunursanız bir şey olmaz ama o kişinin kolu yaralıysa aşırı tepki verir.''(Alıntı)Kendi hayatımıza o kadar odaklanalım ki ;başkasını düşünecek vaktimiz kalmasın!Meşguliyet artarsa düşünemiyorsunuz zaten...Belki bir kaçıştır ama sonra terapi gibi oluyor...Burada ahkam kestiğimi düşünmeyin lütfen,söylemesi kolay ama uygulaması zor olabilir,biliyorum.Ama burada hepimizin bir dileği,herkesin kavuşmak istediği bir sevgilisi ya da hayatında iyileştimek istediği duygusal problemlerimiz var...Duygularınızı mutlaka dışına çıkarın.Ağlamak,bazen öfkelenmek bile iyi gelecektir...İstediğinizde buraya yazabilirsiniz...Birbirimizin elinden tutalım,destek olalım ki kendimizi yalnız hissetmeyelim..Bu da çok önemli...Çevremde her şeyi kolay atlatan insanları incelediğimde sağlam dostları ,arkadaşları olan insanlar yaşadıklarını daha kolay atlatıyor...Grup terapilerinde de aynı acıyı yaşayan insanları birbiriyle buluştururlar,çünkü ''İnsan insanın acısını alırmış''(Alıntı)Ara sıra da hayatımıza mizah katarsak herşeyi dengelemiş oluruz,hepimize mutluluklarımızı da paylaşacağımız günler diliyorum...

Merinos

Kayıtlı Üye
Ruhsal bağ vidyolara bakmayın. Bakarsanız kesin ruh ikizi olduğunu karar verirsiniz bu halde. Herşeyin ilacı zaman. Kendimden biliyorum. Ben de zamanında ayrıldım çünkü o kişi bana layık biri değildi. Severek hüngür hüngür agaliyarak ayrıldım. iyi ki de yapmışım . 2 sene sürdü benim acı cekmem, ama bittiği anda geriye baktığımda o kişiyi nasıl sevebildim diye hayret ediyordum. 23 senelik mutlu bir evliliğim var. O ise, aldım son haberlere göre it gibi sürünüyordu.

Onunla da mutsuzsuuz onsuz da. Onsuzken gelecek için hiç olmazsa umut var. Onunla yok. Kendi kiymetinizi bilin.

BSFF konu var burada. Bı okuyun belki size fayda olur.
Cok tesekkur ederim cevap verdiginiz icin inşallah oda itler gibi surunur bende bunu duyarim kafasini yerlerden yere vurur insallah ben naptim diye. Hem bu kadar can yakip hem nasil herseyi yolunda gidiyor buna cok uzuluyorum bakicam bsff konusuna sagolun

Merinos

Kayıtlı Üye
O eneriyi ondan çekip kendi üzerinize değer yüklediğinizde daha kolaylaşır her şey...Bu durumu yaşayan ve bu duygulara giren sadece siz değilsiniz ama onun ''yoksunluk yaşamasını''istemek bile ona bağımlı olmak demektir.İzlediğim videolar,okuduğum kitaplar ve kendi deneyimlerimden diyebilirim ki;hiç bir insana tanrısal bir eneri yüklemeyin!Ne annenize ne babanıza ne de sevgilinize(geçmişteki ya da şu andaki).Sevme duygusuyla,iyi bir niyetle böyle hissetseniz bile hiç kimse bunu kaldıramaz.Bir insanı sürekli düşünmek ya da enerjinizi ona kaptırmak ,o kişinin sizden uzaklaşmasına sebep oluyor...Ne zaman ki bir hayatınız olduğunu kabul edip ona odaklanırsınız hem ruhunuz düzelir hem de şansınız ,kısmetinizde değişikler olur...Zor olsa da gün içinde çalışma hayatınıza odaklanmanız,eğer çalışmıyorsanız ilgi alanlarına yönelmenizi ya da yeni hobiler edinmenizi öneririm...Okumak,yazmak,izlemek,çiçek yetiştirmek,hayvan bakmak,eğer varsa çevrenizdeki çocuklarla ilgilenmek,ihtiyacı olan insanlara duygusal destek vermek.boyama yapmak,oyun oynamak,bulmaca çözmek,herhangi bir diziye başlamak ya da seri kitaplar okumak,spor yapmak...Ama herşeyden önce kendinizi şifalandırmak için bütün duygularınızı birine anlatmak,yoksa kendi kendinize anlatıp ya da bir yere hissettiklerinizi yazıp içinizden çıkarmak...Bu çok iyi geliyor ,buraya yazarak da bunu başlatmışsınız zaten...Bütün saydığım yöntemler öncelikle o kişiyi düşünmekten kaçmak için olsa da sonra hayatınızın parçası olup daha az düşüneceksiniz.Bir de duygularınızn kaynağına iyi bakın!Biz zamanında alamadığımız ya da hissedemediğimiz duyguları hep sevgililerimizden ya da arkadaşlarımızdan bekliyoruz.Kendi içimizde buna bakalım..''Normalde birinin koluna hafifçe dokunursanız bir şey olmaz ama o kişinin kolu yaralıysa aşırı tepki verir.''(Alıntı)Kendi hayatımıza o kadar odaklanalım ki ;başkasını düşünecek vaktimiz kalmasın!Meşguliyet artarsa düşünemiyorsunuz zaten...Belki bir kaçıştır ama sonra terapi gibi oluyor...Burada ahkam kestiğimi düşünmeyin lütfen,söylemesi kolay ama uygulaması zor olabilir,biliyorum.Ama burada hepimizin bir dileği,herkesin kavuşmak istediği bir sevgilisi ya da hayatında iyileştimek istediği duygusal problemlerimiz var...Duygularınızı mutlaka dışına çıkarın.Ağlamak,bazen öfkelenmek bile iyi gelecektir...İstediğinizde buraya yazabilirsiniz...Birbirimizin elinden tutalım,destek olalım ki kendimizi yalnız hissetmeyelim..Bu da çok önemli...Çevremde her şeyi kolay atlatan insanları incelediğimde sağlam dostları ,arkadaşları olan insanlar yaşadıklarını daha kolay atlatıyor...Grup terapilerinde de aynı acıyı yaşayan insanları birbiriyle buluştururlar,çünkü ''İnsan insanın acısını alırmış''(Alıntı)Ara sıra da hayatımıza mizah katarsak herşeyi dengelemiş oluruz,hepimize mutluluklarımızı da paylaşacağımız günler diliyorum...
Oncelikle size cok çok tesekkur ederim vakit ayirip yazmissiniz ve benim icin o kadar önemliki bana öyle iyi geldiki yalniz olmadigimi hissettim buna cok ihtiyacim varmis. Burda soylenenleri elimden geldigi kadar yapmaya caliscam daha oncede calistim ama o kadar asaglandim o kadar canim yandiki zor geliyor bunu basarmak. Biraz rahatladim cok sagolun

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Cok tesekkur ederim cevap verdiginiz icin inşallah oda itler gibi surunur bende bunu duyarim kafasini yerlerden yere vurur insallah ben naptim diye. Hem bu kadar can yakip hem nasil herseyi yolunda gidiyor buna cok uzuluyorum bakicam bsff konusuna sagolun
İnanın ki şuan onun it gibi surunmesinin zerre kadar umrumda değil. Bana çok büyük ders ve tecrübe oldu.
Size şuan kim ne derse desin, önemli olan kararı vermek sizin için. Herkes hakettiğini bulur.

Merinos

Kayıtlı Üye
İnanın ki şuan onun it gibi surunmesinin zerre kadar umrumda değil. Bana çok büyük ders ve tecrübe oldu.
Size şuan kim ne derse desin, önemli olan kararı vermek sizin için. Herkes hakettiğini bulur.
Siz güçlü olup zor olani yapabilmissiniz. Ben o kadar bagimliyimki onu cok ustun kendimi cok ezik goruyorum bende sizin gibi umarim guclu olup asabailirim

cathrine

Kayıtlı Üye
@ Merinos Bir nebze yardımcı olabildiysem ne mutlu bana!İnşallah olumsuz duygularımızı aşıp hep beraber hayatımızı daha iyi hale getiririz.Bana kendimi değersiz hissttiren ya da sevgi ve saygısını esirgeyen sevgililerim ya da arkadaşlarımın da yaptıkları her hareketin kendi zihinleriyle ilgili olduğunu anladığımdan beri bazı duygularımdan özgürleştim.İnanın ki herkesin derdi kendisiyle...Bir insan sizi aşağılıyor mu?O zaman o kişi ya çok aşağılanmış ya da kendini çok değersiz görüyordur.Böyle bakınca herşey değişiyor.Bir kendisine ne kadar değer veriyorsa size o kadar değer gösterebilir ya da sizi ne kadar mutlu edebilme kapasitesine sahipse o kadar da mutluluğa sahip...Başkasından değer ,sevgi,şefkat beklemek yerine bu duyguları kendimize verdiğimizde zaten ışığımız değişiyor.Sevgilimiz,arkadaşlarımızla,dostlarımızla sevgimiz tabii ki karşılıklı olsun ama psikolojileri düzgün insanlardan bekleyebiliriz bunları.@Merinos Herkese öneriyorum,sana da önereyim:Kişisel Gelişim Kitapları''adı altında sevdiğimiz kitaplardan alıntı paylaşıyoruz ve kitap tavsiye ediyoruz...Sen de incelersen ruhuna iyi gelebilir.İstersen sen de sevdiğin kitapları tavsiye edip ,alıntılar yaparsan konuları daha da içselleştirirsin ve pekiştirmişsin olursun,ne zaman konuşmak istersen sohbet edebiliriz,sevgiler:)

Merinos

Kayıtlı Üye
Şuan güçlüyüm. Ama o zaman değildim. Dişimi sıkıp, yaptım. Siz de yapabilirsiniz. Güç haktan alınır. Ve hak sizin. ;)
Evet hakli benim ama karsi taraf kendini o kadar hakli gorup vicdansizlasiyorki ben de kendimi haksiz ve degersiz gormeye basliyorum sizin gibi ve cathrine nickli uye gibi kontrolli bilgili güclü insanlara masallah ben boyle olamiyorum

Merinos

Kayıtlı Üye
@ Merinos Bir nebze yardımcı olabildiysem ne mutlu bana!İnşallah olumsuz duygularımızı aşıp hep beraber hayatımızı daha iyi hale getiririz.Bana kendimi değersiz hissttiren ya da sevgi ve saygısını esirgeyen sevgililerim ya da arkadaşlarımın da yaptıkları her hareketin kendi zihinleriyle ilgili olduğunu anladığımdan beri bazı duygularımdan özgürleştim.İnanın ki herkesin derdi kendisiyle...Bir insan sizi aşağılıyor mu?O zaman o kişi ya çok aşağılanmış ya da kendini çok değersiz görüyordur.Böyle bakınca herşey değişiyor.Bir kendisine ne kadar değer veriyorsa size o kadar değer gösterebilir ya da sizi ne kadar mutlu edebilme kapasitesine sahipse o kadar da mutluluğa sahip...Başkasından değer ,sevgi,şefkat beklemek yerine bu duyguları kendimize verdiğimizde zaten ışığımız değişiyor.Sevgilimiz,arkadaşlarımızla,dostlarımızla sevgimiz tabii ki karşılıklı olsun ama psikolojileri düzgün insanlardan bekleyebiliriz bunları.@Merinos Herkese öneriyorum,sana da önereyim:Kişisel Gelişim Kitapları''adı altında sevdiğimiz kitaplardan alıntı paylaşıyoruz ve kitap tavsiye ediyoruz...Sen de incelersen ruhuna iyi gelebilir.İstersen sen de sevdiğin kitapları tavsiye edip ,alıntılar yaparsan konuları daha da içselleştirirsin ve pekiştirmişsin olursun,ne zaman konuşmak istersen sohbet edebiliriz,sevgiler:)
Çok tesekkur ederim sizin mesajisnizdan sonra daha rahatım. Kendi asaglanmis yada kendini degersiz gorme kismina katilmiyorum aksine kendilerini cok degerli goren bunu yapiyor bence gerci dediginiz gibi psikoljisi duzgun insanlardan bunu beklemek gerek kisisel gelisim kitabi hic okumadim okumak arastirmak ogrenmek konularindada cok kapaliyim burdan basladim ogremeye insallah bende katilirim

star53

Kayıtlı Üye
Yaşadığınız deneyimlerin hem iyi yanları, hem kötü yanları vardır. Siz iyi yanların içindeki kötü anılara esir düşmüşsünüz. Karşınızdaki insan etrafını kontrol altına almayı seven bir tip gibi görünüyor. Sizin de bu konuda bağışık olmadığınızı fark ettiği an istediği gibi duygularınızla oynamış. Gerçekten sizin düşündüğünüz gibi bir ilişki olsa aldatma falan olayın içerisinde yer almazdı. Sizin yapmanız gereken şey hatanızdan ders çıkarmak ve duygularınızı kontrol altına almayı öğrenmek. Eğer almazsanız tam da şu andaki gibi onlar sizi kontrol eder. Çok büyük bir sorununuz yok sadece olaya başka açılardan bakmalı ve yaşadığınız sıkıntıya neden düştüğünüzü fark etmelisiniz. Ayrıca yeni insanlara da şans vermenizi öneririm. Sizin yaşadığınıza benzer sorunları olan çok sevdiğim bir insan vardı. O da kendini kontrol edemedi ve şu an ne yapıyor hiç bilmiyorum. Ama onun yaşadıklarına bakarsam bu tek başınıza çözemeyeceğiniz boyutlara gelmiş olabilir. Mümkünse yardım da almanızı tavsiye ederim. Umarım mutlu ve ferah günlere kısa zamanda ulaşırsınız :)

Merinos

Kayıtlı Üye
Yaşadığınız deneyimlerin hem iyi yanları, hem kötü yanları vardır. Siz iyi yanların içindeki kötü anılara esir düşmüşsünüz. Karşınızdaki insan etrafını kontrol altına almayı seven bir tip gibi görünüyor. Sizin de bu konuda bağışık olmadığınızı fark ettiği an istediği gibi duygularınızla oynamış. Gerçekten sizin düşündüğünüz gibi bir ilişki olsa aldatma falan olayın içerisinde yer almazdı. Sizin yapmanız gereken şey hatanızdan ders çıkarmak ve duygularınızı kontrol altına almayı öğrenmek. Eğer almazsanız tam da şu andaki gibi onlar sizi kontrol eder. Çok büyük bir sorununuz yok sadece olaya başka açılardan bakmalı ve yaşadığınız sıkıntıya neden düştüğünüzü fark etmelisiniz. Ayrıca yeni insanlara da şans vermenizi öneririm. Sizin yaşadığınıza benzer sorunları olan çok sevdiğim bir insan vardı. O da kendini kontrol edemedi ve şu an ne yapıyor hiç bilmiyorum. Ama onun yaşadıklarına bakarsam bu tek başınıza çözemeyeceğiniz boyutlara gelmiş olabilir. Mümkünse yardım da almanızı tavsiye ederim. Umarım mutlu ve ferah günlere kısa zamanda ulaşırsını
Benim canimi yakan cok sevmem temiz sevmeme ragmen ve bunu o kisinin bilmesine ragmen bana bunlari yasatmasi haksizliga ugramak istiyorumki per perisan olsun kopekler gibi yalvarsin egodan kaynakli sanirim. Takinti yaptim heralde kara sevdaya dustugumu sanmiyorum cok tesekkur ederim bana yardimci oldgunz icin sagolun

star53

Kayıtlı Üye
Benim canimi yakan cok sevmem temiz sevmeme ragmen ve bunu o kisinin bilmesine ragmen bana bunlari yasatmasi haksizliga ugramak istiyorumki per perisan olsun kopekler gibi yalvarsin egodan kaynakli sanirim. Takinti yaptim heralde kara sevdaya dustugumu sanmiyorum cok tesekkur ederim bana yardimci oldgunz icin sagolun
İnanır mısınız bilmiyorum fakat karma yaşadığımız evrende bir şekilde çalışıyor. Bu yüzden onlara kin kusmanızın bir anlamı olduğunu sanmıyorum. Bu durumu kafanızdan atıp hayatınızı yaşamaya çalışmanız birinci amacınız olmalı. Size bunu yapan kişi bir gün karşılığını alacaktır merak etmeyin. Hayattan zevk almaya başladığınızda da bu basit şeylere kafanızı taktığınız için güleceksiniz. O yüzden beni dinleyin derim 😊

Merinos

Kayıtlı Üye
İnanır mısınız bilmiyorum fakat karma yaşadığımız evrende bir şekilde çalışıyor. Bu yüzden onlara kin kusmanızın bir anlamı olduğunu sanmıyorum. Bu durumu kafanızdan atıp hayatınızı yaşamaya çalışmanız birinci amacınız olmalı. Size bunu yapan kişi bir gün karşılığını alacaktır merak etmeyin. Hayattan zevk almaya başladığınızda da bu basit şeylere kafanızı taktığınız için güleceksiniz. O yüzden beni dinleyin derim 😊
Nasil aticam ama yillarin takintisi ?

star53

Kayıtlı Üye
Nasil aticam ama yillarin takintisi ?
Öncelikle bu takıntının "eve gelen komşu çocuğu sizin oyuncağınızı aldı diye ağlayıp geri almaktan, sonra geri alınca da atmaktan" bir farkı olmadığını anlamanızla başlayacak. En azından temel fikir bu yönde. Hayatınızda başka birisine şans vermek bunu atmak için fazlasıyla yeterli olabilir. Sizde takıntı yapan özelliğini başka şekilde doldurmasını bilmelisiniz bir şekilde. Alışkanlıklardan kurtulmak için temel 21 gün, kalıcılık ise 90 gündür derler. Cevap sizin benliğinizde. Biz sadece yol gösterebiliriz.