Uğur Böceği

business woman

Kayıtlı Üye
İnsanlar uğur böceğinin cennette yaşadığına ve Yüce'nin sözlerini iletmek gerektiğinde dünyaya uçtuğuna inanırdı. Bu yolu kolaylaştırmak için Meryem Ana ona pelerini verdi. Buradan karşılık Avrupa isimleri de geldi. Meryem Ana, Meryem böceği, Ana kuşu vs.
Bu nedenle uğur böceğinin dünyalar arasında bir aracı; insan ve tanrılar arasında bir tür köprü olduğu sonucuna varabiliriz.
Çoğu zaman bu böcek şans çekme yeteneğiyle kredilendirilir. Sembolünün ana anlamının sevgiyi getirmek, şans ve başarılı bir hayatla ilişkilendirilir.
Arkadaki siyah noktalara göre anlamı:

1. İş hayatında yardım
  2. İç dünya ile iç huzur ve uyum.
  3. Yargının ve bilgeliğin cazibesi.
  4. Kötü düşünceleri olan insanlardan korunma.
  5. Yaratıcı çalışma becerilerini geliştirme
  6. Öğrenme yeteneğini artırma.
  7. Sonsuz şans ve büyük başarı.
Ayrıca bir uğur böceğine, yaklaşan hava durumunu ve ürün sayısı hakkında sorular sorup, gelecekteki eş seçimi hakkında danışılıp, gelecekteki yaşamları ve kesin ölüm tarihleri hakkında bilgi edinmeye çalışırlardı.
Screenshot_20210318-193704~2.png
Kısa bir alıntı...

U

Utopia

Şans getirmese bile gökkuşağı gibi nadiren görebildiğimiz bir şey olduğu için şaşkınlıkla birlikte mutlu oluyoruz ama hemen kayboluyorlar. Bence Alaaddin'in sihirli lambası muamelesi görmüş biraz bu hayvancağız, beklenmedik zamanlarda konduğundan insanlar anlam yüklemişler sürprizli misafirliğine.

business woman

Kayıtlı Üye
Şans getirmese bile gökkuşağı gibi nadiren görebildiğimiz bir şey olduğu için şaşkınlıkla birlikte mutlu oluyoruz ama hemen kayboluyorlar. Bence Alaaddin'in sihirli lambası muamelesi görmüş biraz bu hayvancağız, beklenmedik zamanlarda konduğundan insanlar anlam yüklemişler sürprizli misafirliğine.
Bi yığın bilimsel araştırma yazdım yakın geçmişle bile alakalı üstüne bi yığın efsane falan vallahi hiç üşenmedim yazdım sonra da sildim. Burası büyü fal kehanet ve efsaneleri içinde barındıran bi platform.🤣 "Sizce" öyle olsun tabi 😁😂