üçüncü kişilerden kurtulma

herondove

Kayıtlı Üye
Üçüncü kişilerden kurtulmak için büyü ritüel önerisi verebilir misiniz.. Eski sevgilim ne zaman bana dönmek istese aklına düşse bizi ayıran şeytan arkadasları bi şekilde engel oluyo 1.5 yıldır ikimizinde yüzü gülmüyor güldürmüyorlar artık bunaldım..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Arkadaşları sizin kötü olmanızı istediği için mi istiyor ve bu bildiği halde buna müsade mi ediyor. Eğer öyleyse her zaman üçüncü bir kişi size engel olacak demektir. Sorun arkadaşların da değil sevgiliniz de demektir.

sizin kötü olduğunuzu düşündükleri için mi yapıyorlar arkadaşlarını korumak için yani o zaman arkadaşları ile aranızı düzeltin.

1,5 sene devam eden ilişki de sürekli ayrılıyor ve her ayrılmanız sonrası karşı taraf adın atmıyor ve suçlusu olarak arkadaşlarını görüyorsanız. Neden ilişkiniz bu şekilde diye sorgulayıp bunu düzeltmeye çalışın.

başkalarına yapılacak bu tür işlemler karma yaratır. Zararı faydasından daha fazladır. O yüzden arayışınız bu tür negatif çalışmalar olmasın.

herondove

Kayıtlı Üye
Arkadaşları sizin kötü olmanızı istediği için mi istiyor ve bu bildiği halde buna müsade mi ediyor. Eğer öyleyse her zaman üçüncü bir kişi size engel olacak demektir. Sorun arkadaşların da değil sevgiliniz de demektir.

sizin kötü olduğunuzu düşündükleri için mi yapıyorlar arkadaşlarını korumak için yani o zaman arkadaşları ile aranızı düzeltin.

1,5 sene devam eden ilişki de sürekli ayrılıyor ve her ayrılmanız sonrası karşı taraf adın atmıyor ve suçlusu olarak arkadaşlarını görüyorsanız. Neden ilişkiniz bu şekilde diye sorgulayıp bunu düzeltmeye çalışın.

başkalarına yapılacak bu tür işlemler karma yaratır. Zararı faydasından daha fazladır. O yüzden arayışınız bu tür negatif çalışmalar olmasın.
3yıla yakın beraberligimiz oldu son dönemlerde arkadaşlarıyla tanıştım seven oldu sevmeyen oldu ama sevgilimde inanılmaz bi arkadaş bağı var arkadaslık kardeşlik edebiyatı yapıyor işin diğer yanı arkadaşları arkasından iş çeviriyo yeri geliyo arkadas grubunda dışlıyolar onu kullanıyorlar ama o bunu fark etmiyor ve ne zaman bana adım atıcak gibi olsa aklına giriyolar duygularıyla yaşamasına engel oluyolar bunaltıcı bi durum :(

Alakan

Kayıtlı Üye
Ben ne zaman beni çok üzecek, kıracak bir olay yaşasam bunu yaşamamış olsam ileride kötü neler yaşayabilirdim diyerek olayın muhasebesini yaparım. Özellikle duygusal konularda. Siz de şu an sevdiğiniz insandan ayrısınız, bu üzücü bir durum. Diyelim ki tekrar birlikte oldunuz iş evliliğe kadar gitti. Uydum akıllı bir insanla evliliğiniz nasıl olurdu? İnsan ailesine, arkadaşlarına değer verir, sever, tavsiyelerine kulak verir fakat nihai kararı verecek olan kendisidir. Kendi mantığı ve duygularıyla hareket edemeyen insanlarla bir ömür geçirmek onlardan ayrı kalmaktan daha yıpratıcı. Evliliklerin çoğu bu uydum akıllılık yüzünden boşanmaya gidiyor. Burada suçlu olan arkadaşlar değil, sevgiliniz aslında. Davranışlarında veya düşünce yapısında bir problem var. Bu problemi de siz çözemezsiniz. Kendisinin "benim ilişkilerimde bir problem var" diyerek fark etmesi ve çözmeye çalışması gerekiyor. Hayat başkaları için kurtarıcı rolünü oynayacak kadar uzun değil maalesef. Siz ancak kendinizi kurtarabilirsiniz. Hayat size bir yol açmış bu konuda zaten. Bence bunun üzerine sakin bir kafayla düşünün.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Hayat başkaları için kurtarıcı rolünü oynayacak kadar uzun değil maalesef. Siz ancak kendinizi kurtarabilirsiniz.
Bunu okuduğumda , aklıma geldi. Geçende bir aile psikologun seminerini dinliyordum. Bir kadın ona alkolik sevgilisini nasıl kurtaracagim ? diye sordu. Adamın cevabı şöyle oldu.
- Arkadaşlar, herkes sağ elini kaldırsın. Şimdi de elinin üstünde yaşam çizgiyi bulsun. O çizgi dirsegine kadar olanlar, hayatlarında her istediklerini yapabilirler, çünkü yeterince zamanları var.
Geride kalanlar, hayat partnerini dikkatli seçmeli. 😁

Retro

Kayıtlı Üye
Bunu okuduğumda , aklıma geldi. Geçende bir aile psikologun seminerini dinliyordum. Bir kadın ona alkolik sevgilisini nasıl kurtaracagim ? diye sordu. Adamın cevabı şöyle oldu.
- Arkadaşlar, herkes sağ elini kaldırsın. Şimdi de elinin üstünde yaşam çizgiyi bulsun. O çizgi dirsegine kadar olanlar, hayatlarında her istediklerini yapabilirler, çünkü yeterince zamanları var.

Gizlimabet kariyerimde duyduğum en doyurucu cevap

Alakan

Kayıtlı Üye
Bir aralar internette bir tarih hocasının esprili ders anlatımı dolaşıyordu. Orada adam diyordu ki "arkadaşlar babanızın fakir olması sizin suçunuz değildir fakat kayınpederinizin fakir olması sizin aptallığınızdır" Bu biraz esprili bir yaklaşım ama gerçekten hayat bir noktadan sonra tercihlerden ibaret.

Doğu toplumları duygusal düşünür. Sürekli bir kendini feda etme, kurban olma mottosu vardır. Bunun da temelinde tekil bir birey olarak değersizlik bilinci yatıyor bence. Varlığımızı ancak başkalarına feda olmakla kutsuyoruz. Ne gerek var bunu yapanın da mezarına iki su dökecekler benim de... O yüzden önce oksijen maskesi kendimize...

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Birilerinin senin en iyi dostun olup sana gerçekleri göstermesi lazım. Yoksa acı çekerek öğreneceksin bazı şeyleri. Sen şu an ilişkiyi kendi kendine yaşıyor bile olabilirsin? Hiç düşündün mü? Her şeyi sen niye düşünmek zorunda kalıyorsun diye? Umarım anlamışsındır. Normal ilişkiler böyle olmuyor. Aç gözünü. Sen bihter ziyagilsin.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
O üçüncü kişilerin arkadaşları olduğunu nerden biliyorsun, belki de başka bir yerlerde de onunla ilişkisinin sağlam olduğuna inanan başka hemcinslerin de vardır kimbilir.
Arkadaşlar, akrabalar, aile filan hikaye, gelmek isteyen gelir. Aşk İlişkini bir gözden geçir istersen tabi varsa..

Kuark

Kayıtlı Üye
Bu durumdan hic hoslanmadim ben. 1,5 yildir oyle ya da boyle bir sekilde bu cocuga bagli kalip zamanini harcamissin. Belki guzel bir iliskin olacakti ama eski sevgilin aklinda oldugu icin o ihtimali de elemissin.

Oncelikle diger arkadaslara katiliyorum gelmek isteseydi gelirdi. Bir diger aklimi kurcalayan sey de 3 yila yakin bir iliskiniz var ama son zamanlarda arkadaslariyla tanisiyorsun, neden?

Hadi diyelim karsimizda gercekten de saf, arkadaslarinin her sozunden etkilenen biri var eh onu da duzeltmek senin sorunun degil ki. Belki de insanlarla olan iliskilerinde bir sinir cizmeyi ogrenmesi gerekiyordur, belki tekamuludur bu.

Bence al eski sevgilini karsina acik acik konus, eger seninle bir iliskisi olsun istiyorsa bunu acik acik dile getirmesi gerektigini yok istemiyorsa da hayatindan tamamen cikmasi gerektigini soyle. Cok acimasiz gelebilir ama inan bana su yasadigin durumdan daha iyidir en azindan onune bakarsin. Arkadaslarindan ayrilamiyorsa da o da onun problemi.