Uçan Çubuklar / Flying Rods

dmkol

Kayıtlı Üye
Katılım
24 Kas 2008
Mesajlar
4,907
Beğeni
500
İş
Web Master
Bu tanım, 2002'de yerel bir gazetecinin New York hava alanında yaptığı çekimlerde fark ettiği bir nesneye verilmiş genel isimdir. Belki bu nesneyle alakalı haber veya görüntülere daha önce rastlamış olabilirsiniz zira yeni bir durum değildir. Bu nesnenin ne olabileceği hakkında çok fazla teori vardır.
Bunun henüz keşfedilmemiş bir canlı türü olabileceğini belirtenler daha ağır basmaktadır. Öte yandan bunun bir teknoloji ürünü olabileceğini de düşünenler vardır. Mevzu bahis gazeteci çekimleri kontrol ettiğinde gördüğü bu cismi bir çeşit füze veya başka bir şey olabileceği düşüncesi ile hava alanı yönetimine rapor ettikten sonra işin içinden çıkılamadığından Fbi'a devredilmiş. Fbi yaptığı incelemelerde ilk etapta bir şey anlamadığından orjinal kopyaları soruşturma amacıyla almış ve resmi bir sonuç açıklaması yapılmamış. İş bu görüntü sebebiyle Dünya'nın bir çok yerinden benzer görüntüleri yakalayanlar ortaya çıkmış. En eski görüntü 1910'a ait olup, bir çok farklı tarihte bir çok farklı yerde, Nasa, hava kuvvetleri, yerel basın, uluslar arası yayınlar, amatör çekimler, belgesel görüntülerinde de bu cisme rastlanmıştır.
Su altında, havada (hatta tornadolarda) ve atmosferin üst katmanlarında süper sonik hızla ve ses çıkarmadan uçtuğu görülen bu nesne çeşitli boylarda görüntülenmiş.
Bazıları bunun aslında basitçe ateş böceklerine benzer bir böceğin hızla uçtuğunda üst üste binen görüntü karelerinden mütevellit olduğunu düşünürken, bu düşüncenin sadece bir kısmı doğrudur. Zira bu konuyu inceleyen profesyoneller, aşırı hıza sahip bu ''şey''lerin üst üste binmiş görüntü sebebiyle uzun göründüğünü kabul etmekle beraber, bu şey her ne ise bilinen hiçbir şeye benzememektedir demektedirler. Bu hıza ulaşabilecek ve bu tarzda uçabilecek bir şey henüz yok denilmektedir. Hatta bunun ne olduğunu özellikle anlamak, insan teknolojisinde uçuş deneyimlerine aktarmak çığır açabilir denilmektedir.
Buradaki belgeselde de konu hakkındaki görüntüler ve fikirler derlenmiş. İzleyip bazı fikirler edinebilirsiniz. Kendi kanaatime göre bu şeyler henüz tanımlanmamış bir canlı türüdür.

https://www.youtube.com/watch?v=3kjxTHex4lY
 

Madmen

Kayıtlı Üye
Katılım
14 May 2015
Mesajlar
69
Beğeni
21
Son dönemlerde Ufoloji ve Kriptoloji literatürüne giren bir olgu . Kriptoloji (Türü bilinmeyen hayvanları inceleyen bir bilimdir ). Doğanın evrim sürecindeki Sente-mikrobiyotik ( Yani tam olarak doğal olmayan yeni canlı frekanslar oluştuğu için ) , Böyle birşey bu bilim dalında ve günümüzde mümkün görünmektedir . Ufologlara göre bazı uzaylılar nasıl dna sentezinde ve alışverişinde bulunmak için bazı insanlar ile cinsel ilişkiler yaşadılarsa . Biyolojik anlamda dünyada bu tarz tesirlerdede bulunmuş olabilir . Ama ben şahsen bu konular hakkında perpesktiftimi kaybetmemeye özenle dikkat ediyorum . Bazı sapkın ideolojilerin bu tarz spekülasyonları insanları kendi emelleri doğrultusunda manipüle etmek için kullandığınında farkındayım malesef . :)
 

lviv angeles

Tecrübeli Üye
Katılım
26 Ocak 2014
Mesajlar
2,718
Beğeni
258
Konum
HAYALLERİN GERÇEK OLDUĞU ÂLEM
Çok uzun olmasıyla birlikte görüntülerde incecik beyaz çubuklar farkediliyor.Önde ve arkada iki adet olmak üzere .Tıpkı birer ayak misali.Gerçekten tanımlanamayan canlı türü olabilir mi?
 

dmkol

Kayıtlı Üye
Katılım
24 Kas 2008
Mesajlar
4,907
Beğeni
500
İş
Web Master
Ben öyle olduğunu düşünüyorum, sinek kuşu(bildiğim en hızlı kanat çırpan kuş)+manta(ayak veya kanatların hareketi benzer)+kırk ayak (görüntü o şekilde) karışımı bir şey gibi duruyor.
 

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Katılım
28 Ocak 2013
Mesajlar
780
Beğeni
26
Bir nesneyi tanımlayamadığımız zaman bir süre sonra unutuyoruz sanki hiç garip birşey değilmiş gibi geliyor neden acaba? sanki hergün böyle değişik olaylar yaşıyormuşuz da unutuyormuşuz gibi hissediyorum
 
Üst