Üç Bürünme Ayini

My_soul

Banlı Kullanıcı
Katılım
14 Ara 2009
Mesajlar
143
Tepkime puanı
22
bu ayinler taze doğal bir şekilde keltlerin büyülü dünyasıyla yakından bir bağ kurmak isteyenler için iyi birer yoldurverilen bürünme şiirleri öncelikle iyice ezberlenilmelidir. çalışırken amacınız gerçekten şiir imgesinin kimliğine bürünmek olmalıdır.
bu yüzden bu ayini gerçekleştirirken bulunduğunuz ortam şiirdekine ne kadar çok benzerse o belirli modele girmeniz o kadar kolay olacaktır.

daireyi açın ve ayinlere başlayın
(daireyi açma ve kapama sitede basit şekilleriyle verilmiş)


1.Taliesin Türküsü

bu şiir büyücünün yükseldiği aşamaları belirterek kişisel gücü uyandırır.şiirde adı geçenlerden bir tütsü veya ökseotu(mümkünse bir Meşe ateşinin külleri üzerinde) veya katır tırnağı çiçekleri yakın


Elphinlerin asıl ozanıyım.
Vatanımda yaz yıldızlarının bölgesi
Birçokları bana Merddin dedi.
Ama zamanla herkes bana Taliesin diyecek!
Çoban oldum dünya üstünde dolaştım
Yüz adada uyudum yüz kralın konuğu olarak
Yüz şehirde yaşadım
Bir yıl ve bir günlüğüne zincire vuruldum

Öfkeli bir boğa ve sarı bir geyik oldum
Denizd bir gemi oldum
Su köpüğü oldum
Havadaki bir damla oldum
Bir kartal kadar yükseklerde dolaştım

Kürekteki ağaç kütüü oldum
Eldeki bir balta oldum
Bir tepedeki benekli yılan oldum
Kıyıya vuran bir dalga oldum
Sınırsız bir denize sürüklendim..

Sonra dokuz ay için Caridwen'in rahmindeki minik Gwion oldum ve zamanla Taliesin.

Dağıtıcının tahtında bulundum.
Beyaz tepenin üzerinde durdum
Söyleme yetisi bağışlanmadan
Akıcı şekilde konuştum
Tek başıma Nimrhod kulesini inşa ettim
Ben Tetragrammatonum
Ben kökeni bilinmeyen mucizeyim
Kıyamet günü dünyaya gelene kadar var olacağğım ve bedenimin et mi balık mı olduğu bilinmiyor.

Alin Druid
Arthur'un kehaneti mi?
Yoksa kutladıkları ben miyim?
2.Amergin türküsü
bu bürünme şiiri ''artık parçalarının toplamından daha büyük olduğunu'' söyleyerek bir druidin şuandaki kişisel gücünü belirtir.daha önceki sayısız ruh göçünün deneyimlerini ve becerilerini düzenleyebilen ulu bir karmaşık varlık

tütsü olarak ejderkanı yakın ve mümkünse bunu rüzgarlı bir kayalık veya tepenin üstünde gerçekleştirinDenizin bir rüzgarıyım
Denizin bir dalgasıyım
Denizin bir sesiyim
Yedi çatallı boynuzu olan bir geyiğim
Kayalığın üstündeki bir şahinim

Güneşim bir ışınıyım...
Çiçeklerin en zarifiyim
Cesaret gösteren vahşi bir yaban domuzuyum
Havuzdaki bir som balığıyım...
Ovadaki bir gölüm...

Bir şiir dağıyım
Savaştaki bir mızrak ucuyum...
Kafalardaki ateşi körükleyen tanrıyım!

Benden başka lim yontulmamış Dolmenin gizemlerini açığa çıkarabilir?
Benden başka kim ayın çağlarını öpretebilir?
Benden başka lim güneşin gizli konak yerini gösterebilir?3.Maviyıldız Türküsü

9 bürünmenin en kısası maviyıldız bürünmesidir.Maviyıldız türküsü ruhsal potansiyelle ilgili bir bürünme şiiridir.
üç şiirin 'olabilirim ve olacağım'ı gelecek zamandır.
bürünme esnasında en uygun enerji koşullarını sağlaması adına tütsü olaraj naviyıldız tohumlarının veya yapraklarının yakılması önerilir.eğer ikisinide bulabilirseniz birlikte yakın.


'' Yeşil çayıtda´altın güneşe doğru dönerek yükselen bir Maciyıldız gibi olacağım''bunun gibi başka bürünme şiirleride vardır.. bunlar:

Preiddeu Annwn

Angar Cycyndawn

Cad Goddeu

Yr Adwil Vraith

'Ercwlf' Ağıdı
 

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Eyl 2008
Mesajlar
198
Tepkime puanı
17
Yaş
34
Konum
İstanbul
Druid 3 Işın Ayini adı altındaki bir çalışmadan esinlenerek hazırlanmış olabileceğini düşünmüşümdür bu çalışmanın. Ama sonuçta Druid çalışmaları oldukça gizli olduğu için kökenini araştırma fırsatım pek olmadı.
 

...WiccaN...

Kayıtlı Üye
Katılım
27 Mar 2010
Mesajlar
218
Tepkime puanı
4
Yaş
29
Konum
Erzincan
İş
Öğrenci
Bir sorum var. Cadılar Druid büyüleri de yapabilir mi?? Sonuçta ikisi de Pagan dini.
 

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Eyl 2008
Mesajlar
198
Tepkime puanı
17
Yaş
34
Konum
İstanbul
Cadı ve Druid büyüleri zaten birbirlerine çok benzer. Birçok kişi Druid büyülerini efektif olarak kullanabilmek için eminim Druid inançlarını benimsemek gerektiğini savunacaktır ama bence Cadılar da aynı büyüleri yapabilir.

Dip Not: Cadılık din değil bir öğretidir.
 

...WiccaN...

Kayıtlı Üye
Katılım
27 Mar 2010
Mesajlar
218
Tepkime puanı
4
Yaş
29
Konum
Erzincan
İş
Öğrenci
evet biliyorum bi yanlışlık olmuş.. ben bütün pagan dinler aynıdır diye düşünüyorum çünkü temelinde doğa ve canlı sevgisi var. büylerde bu doğrultuda yapılıyor.
 

sabii

Kayıtlı Üye
Katılım
3 Şub 2010
Mesajlar
43
Tepkime puanı
0
Druidler deki fark biz büyüyü yaparken elementlerden Tanrıça ve Tanrıdan yardım isterken Druidler, genellikle Druid Rahiplerinden yardım isterler. (Umarım yanlış bilgilendirme yapmıyorumdur.Hatalıysam düzeltiniz.)

Ezberleme benim için biraz sıkıntılı olacak gibi görünüyor. :) Paylaşım için teşekkürler.
 

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Eyl 2008
Mesajlar
198
Tepkime puanı
17
Yaş
34
Konum
İstanbul
Bilginiz hatalıdır. Bahsi geçen Druid Rahipleri Cadılık, Şamanizm, Woodoo gibi birçok öğretinin de çalışmalarında yardım talep ettiği Ata Ruhlara hitaben geçen bir tanımdır ve özellikle onlardan yardım istenip Tanrı-Tanrıça statüsü vermezler. Eşlik-bilgelik-rehberlik talep ettiği kaynaklar onlardır. Druidler de doğadan, doğa ruhlarından, elementlerden vs yardım talep ederler.
 

zofia

Kayıtlı Üye
Katılım
8 Eyl 2010
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
cadılık pagan dini mi her dinde cadı olunamaz mı mesela ben müslümansam cadı olmaz mıyım
 

Belladona

Banlı Kullanıcı
Katılım
20 Tem 2010
Mesajlar
69
Tepkime puanı
1
cadılığı din olarak almamak lazım. din olan kısmı da var ama yalnızca prensipleri uygulayıp enerjinizi yükseltebilirsiniz. sonuçta kimseye zararı dokunacak bir şey yapılmıyor..
 

...WiccaN...

Kayıtlı Üye
Katılım
27 Mar 2010
Mesajlar
218
Tepkime puanı
4
Yaş
29
Konum
Erzincan
İş
Öğrenci
Aslında cadılık din değil , bir öğrtedir. Fakat müslüman bir cadı olmak ilerleme açısından ne kadar faydalıdır bilemem . :D
 

erlkonig

Kayıtlı Üye
Katılım
10 May 2010
Mesajlar
524
Tepkime puanı
52
İş
Öğrenci
Hayır, witchcraft bir öğretidir. Wiccalık bir dindir. Paganizm'in bir alt koludur. Wicca olmayanlar da witchcraftla uğraşamaz. Bu ben Müslümanım klisede günah çıkarsam olur mu demek gibi bir şey sizin dediğiniz.
 

dmkol

Kayıtlı Üye
Katılım
24 Kas 2008
Mesajlar
4,907
Tepkime puanı
529
İş
Web Master
Semavi dinlere mensup biri -cadı terimini nasıl sınıflandırdığımıza bağlı olarak- cadı olabilir. Cadıcılık çok yanlış anlaşılan bir meseledir ve ne yazık ki yeni jenerasyonun oyuncağı olmuştur. Şuan arama sitelerinden bulacağınız cadı/cadıcılık sitelerinin %99'u boştur, zaman kaybıdır ve kumda oyuncakla oynamaktan farksızdır. Yanlış anlaşılma olmasın ama bazı yerlerden bulup buraya konulan bir çok ritüel, tanım ve tarif kos koca bir balondur. Tıpkı Druidlerle alakalı konular gibi. Size şöyle tarif edersem belki ne demek istediğim daha iyi anlaşılır.
Kendini vampir sanan bazı insanlar var, bir de vampir avcıları (sitemizde mevcut) var. Şimdi nasıl vampir olunuyorsa ve internetten ya da oradan buradan ulaşabileceğiniz kitaplarla ne kadar vampir olunuyorsa, işte cadıcılığınız ve Druidliğiniz de o kadar olacaktır. Umarım ne demek istediğimi anlayabilmişsinizdir. Cadıcılık çok saygı duyulması gereken, üst bir öğretidir. Druidler ise (varsa da bilmiyoruz, bilemeyiz de) ne yazık ki katledildi ve öğretileri de çöplüğe dönüştürülüp yeniden pazarlandı. Druidler'in ne kadar önemli olduğunu da şöyle ifade edebiliriz:
Avrupa Majisinin yapı taşları ve temelleridir. Zira Avrupa denince doğudan alıp harmanladıkları şeyleri çıkarırsak geriye lezzetsiz bir posa kalır. Oysa ki Druidler var olmayı etkin biçimde sürdürebilselerdi Avrupa'da Maji denince eşittir Druidler olurdu.
 

oneblood

Kayıtlı Üye
Katılım
28 Haz 2010
Mesajlar
60
Tepkime puanı
5
Konum
İzmir
İş
Öğrenci,Turizm
Druid'ler güçlerini Tanrı/Tanrıça'dan,doğa'dan,Ruhlardan ve enerji'den alır...Onlar cadılar gibi eneji'yi üstlerinde toplayıp yönlendirirler.Manyetizma enerjileri vardır.Çoğunlukla şifa/şifalandırma ile uğraşırlar.Ve sn.Chillout Druid'leri bu kadar aşşağılıyıcı birşekilde anlatma yetkisini kimden aldığınızı bilmesemde anlattış tarzınız ve bilginiz yanlış lütfen daha bilgili olarak konuşun.Yanlış anlamanızı istemiyorum açıkçası ama 5 yıldır Druid'leri çok derin şekilde araştırıp arşivleyen biri olarak yazınızı doğru bulmadım.1. olarak bir vampir(denen insan) ile Druid'leri bir gösteremezsiniz bu bir örnek olsa bile.Bu kadar kutsal bir dini,inanışı ve maji tarzını lütfen aşağılamayalım.Ve "Druidler ise (varsa da bilmiyoruz, bilemeyiz de) ne yazık ki katledildi ve öğretileri de çöplüğe dönüştürülüp yeniden pazarlandı.".Sadece hakaret ettiğinizi görüyorum.Druid inanç sistemine sahip binlerce pagan halen yaşamakta tam olarak bir Druid olamasada Tanrı'larına/Tanrıça'larına inanıp maji'lerini yapıp Doğa'ya tapan kişiler var."OBOD" ve birçok Druid tarikatı'da günümüzde bulunmakta tarihlerini araştırabilirsiniz.Kesinlikle sizi kınıyorum sn.Chillout böyle söylemlerde bulunmamanızı rica ediyorum.Ve Druid'leri "sizler" daha iyi tanıyabilmeniz için arşivimdeki önemli noktaları sizler ile paylaşacağımdan emin olabilirsiniz..:) Saygılarım ile..

_dRuid_
 
Üst