Türk İnsanı Kolay Hipnoz Oluyor

AJA

Elit Üye
Bilinçaltı öğrenen bir aygıttır
İnsanların hipnoz dendiği zaman irkildiğini ve beyinlerini kontrol altına alan bir sihir zannettiklerini söyleyen OMNİ Başkanı Dr.Bülent URAN; “Hipnoz insan bilincini kontrol altına almaktır. Bilinçaltı dediğimiz programlanabilir kısmına istediklerimizi yaptırabilmektir. Ama bir gerçek vardır. Aslında hiç kimsenin zihni kolay kolay kontrol edilemez. Peki neden bu kadar kolay kontrol edilir? Çünkü hipnoza karşı olan hipnozumuz dolayısıyla. Doğduğumuz andan itibaren anne babanın kontrolü altında büyürüz.

Bilinçaltı öğrenen bir aygıttır. Hayatta kalmak için öğrendiklerini güçlü bir şekilde uygulama gücüne sahiptir. Bizim gibi geri kalmış toplumlarda otoriteye itaat hayati önem taşır. Bebek doğduğu andan itibaren başının belaya girmemesi için itaat etmesi gerektiğini öğrenir. Hayatta kaldıkça da daha çok itaat etmeye başlar. Anne babaya, öğretmene, din adamlarına, komutana, kocaya sürekli otomatik itaat başlar. Bilinçaltı kendinden güçlü olduğuna karar verdiği herkesin kendinden daha iyi bildiğine ve onların dediklerinin itiraz edilemez doğrular olduğuna inanır.

Her fanatik ve dayanaksız inancın ardında bilinçaltının bu programlanması yatar. İşte bu programlanma başlı başına bir hipnozdur. Toplumun bu hazır hipnozu sayesinde insanlar kolayca aldatılmakta, manipüle edilmekte, yönetilmektedir” dedi.

Televizyon ve yazılı medya insanları hipnoz ediyor
Televizyon ve yazılı medyanın başlı başına bir hipnoz etme aracı olduğunu savunan OMNİ Başkanı Dr.Bülent URAN; “Reklamların hepsi en ince hipnoz etme tekniklerine göre hazırlanır. Toplumun büyük kemsi insanın bilincinin ne olduğunu bilmez. Özgür bilincini nasıl kullanacağını bilmez. Çünkü onu hiç tanımamıştır. Kendisine yutturulan yanlış bilgileri kendi bilinci zanneder. Bu bilgilerin en doğru olduğunu zanneder. Hatta körü körüne savunur. Özgür bilinç sorgulamaktır. Özgür bilinç her türlü manipüle etme tekniklerini savuşturacak güce sahiptir. Ama insanlar bu güçlerinin farkında değildir. Otoriteye otomatik itaate alışmış bir zihin özgür bilincin eyleme geçmesini istemez. Kişi kazara özgür bilincini kullanmaya başladığı anda hemen içine bir sıkıntı doğurtur. Başka düşüncelere zihni kaydırtır. Her özgür düşünmeye başladığında sıkıntı hisseden kişi düşüncelerinin yanlış olduğu kanısına kapılır ve eski yerleşik kalıplarına geri döner” dedi.

Türk insanı kolay hipnoz oluyor
Türk insanının kolay hipnoz olmasından dolayı kolayca ayakta uyutulduğunu savunan OMNİ Başkanı Dr.Bülent URAN; “Türk insanı sporla uyutulur, dinle uyutulur, politikayla uyutulur, korkuyla uyutulur. Hipnozla uykudan uyanması önlenir. Halbuki hipnoz insanları ayaküstü uyutmanın tam tersi amaçlar için kullanılabilir. İnsanın sağlığı ve mutluluğu için kullanılabilir. Hipnozla bir çok iyileşmez sanılan hastalığı sadece zihnin gücünü kullanarak iyileştirmek mümkündür. Hipnoz insan zihnini kullanmanın ve belli bir amaca yöneltmenin en kolay aracıdır” dedi.

Alıntı.

Altı yıldır hayatımda televizyon yok ve gereksiz buluyorum artık.İnternet üzerinden istediğiniz aradığınız habere, belgesele, filme ulaşabiliyoruz, yani seçiyoruz seçileni izlemiyoruz.Sevgi ve huzurla kalın :)

albus

Kayıtlı Üye
Dr. Bülent Uran'ın dediklerine katılmıyorum. Bu sadece Türk'lerde olan bir durum değil. Türk insanının kolay uyutulduğunu söylerken diğer milletlerle kıyaslamış. Ama "daha"lık bir durum söz konusu değil burada. Diğerlerinin durumu bizden pek farklı değil. Türk milletinin her alanda bu kadar aşağılanmasını anlamıyorum.
Artık annemizin ninnilerini dinlememeyede başladık.
Evet bazılarımız uyudu. Ama bazıları uyumadı ve şimdi uyanık kalanlarda uyuyanları uyandırmaya başlıyor.
Zaten uyanmak zorundayız değil mi?
Çünkü bayrak düştüğü yerden kalkar.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Bence kolay hipnoz olabilme, beynini etkin kullanabilmeyle eştir. Beynini aktif olarak kullanmak, beyne hükmetmektir bu. Ve bana göre bir başarıdır. Türk insanının kolay uyutulması konusuna gelince de o Türk insanımızın iyi niyetliliğinden kaynaklanıyor. Keşke herkes öyle olsa. Hain, düzenbaz insan görmekten kendi adıma bıktım.

AJA

Elit Üye
Evet duygusallık ön planda Türk insanında.Ve bir çok etken daha.Son altı yıdur televizyon izlemiyorum,medya rant peşinde ve insanların bilinçaltına yerleşen saçma sapan senaryoar için de diziler.Televizyonu gereksiz görüyorum.İnternette artık belgesel haber ve filmler mevcut en azından seçerek izliyoruz .
İyi forumlar :)

Ambriel

Kayıtlı Üye
İş
112-Alarm, Hipnoz...
Bence sayın Uran buradaki yorumu ile Türk insanını aşağılamak veya diğer milletler ile kıyaslama yapma düşüncesinde değil, tersine bir noktaya işaret ederek, bizlerin beyin ve psikolojik olarak nasıl işlediğimiz konusunda daha çok araştırma yapmamızı ve bu konuda eğitilmemiz konusunu dile getiriyor. Bu sayede, bizleri hayatımızın her alanında dini, politik ve diğer konularda manipule etmeye, etkilemeye ve ''uyutmaya'' yönelik kullanılan yöntemlerin tuzağına düşülmemesi yönünde bir telkinde bulunuyor sadece.