Tüm Anne ve Anne adaylarına..

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
? ANNE ?
Hüzün ve tebessümü içeren,bütün sevinç,keder ve tasaların dipte toplandığı demli bir çay kıvamını andıran nadide yüzünü minübüsün yarıaçık penceresinden dışarıya beni biraz daha,azıcık daha görebilmek için salmış, o öpülesi,öpmeye doyulmayan ellerini havada öylece sallıyordu.Ve bir kere daha ayrılıyorduk..

Ayrılık ne zor şeymiş anne! Etin tırnaktan, canın damardan kopması ne kadar acı gelirmiş..şimdi anlıyorum.Anlıyorum ve ağlıyorum.Ziyaretimden O gönülsüz dönüşün ve ardından mahzun bakışlarımız..Nokta nokta,damla damla eritiyordu içimdeki buzuldan sevgi dağlarını,lakin hüzünle yoğrulan yüz'ümden buram buram hasret teri damlıyordu toprağa ve anında yeşeriyordu hasret koklatmaya dertsiz ruhlara..

Ama sen üzülme sakın,o yufka yüreğini dertle yoğurma gene! Elbet Kavuşmak güzel şey..Serinletiyor hasret teri,ayrılık harareti sarmış gönlü.Şunu bilmeni isterim ki Anne; ayrılmadan kavuşulmaz.Kavuşmanın tadına ancak ayrı olanlar varır.

Bilirmisin Anne; Koynunda ölüp nurani avuçlarının kutlu derinliklerine gömülmenin hayalini kurdum yıllardan beri; sıcaklığını hissetmek için tenimde ve duymak için şefkatini vicdani duygulardan mahrum kalbimin en tenha köşesinde..

Nasip edermi Allah ölümümden sonra bile seninle olmayı bilmem ama; her seher yakarışım seccademin burcunda,gözyaşı döküşlerim kurumuş gözyaşı bezlerimden,ölümü hatırlayışım her seste,her nefeste..Binbir çileyi koklayışım nezle halimle,hep bunun için,Ahret'de dahi seninle elele yanyana olmak için.

Seni seviyorum en üstün sevgilerden bir sevgiyle..Seni taşıyorum varlığımda,seni yaşıyorum her anımda.Seninle doyuyorum ve seninle uyuyorum uykusuz gecelerimde.Tenime işlemiş hasretin ve atom'u sen olmuşsun adeta çilesiz ruhumun,duyarsız hislerimin ve Kabe'siz dualarımın..

Yıldızlar gözlerinin timsalidir gökyüzünde,üşüdüğüm anda yorganım olan.Bakışlarının gölgesinde uykuya dalmak bir ömre bedel anne Allah şahit.Nefesin bahar esintisi,sözcüklerin dinlediğim en güzel nağmelerdir şu varlık dünyasında..

Bir gün ecel koparacak olsada bileklerimden hayat bağlarını, sıcacık avucunla tutup kurtaracaksın beni dipsiz derinliklerden.Yakinen biliyorum ve buna eminim.

Ocak 2001
İlham günlüğü