Titaniği batıran mumya efsanesi

Su-Jok eğitimi - kerim ali

yule

Yönetici
Katılım
4 Haz 2008
Mesajlar
3,141
Tepkime puanı
1,551
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Titanic'in sahibi The White Star Line diye bi şirketmiş. Bu firmanın ortaklarından olan Sir James Cole'un babası, vakti zamanında, Mısır'da Ramses mumyasının kazılarına katılan 70 kişiden biriymiş. Bu yüzden ailesiyle birlikte sonsuza dek lanetlenmiş. Mister Cole, kazılardan kısa bi süre sonra diğer arkadaşları gibi esrarengiz bi şekilde hastalanıp ölmüş. Üstelik cenazesini taşıyan gemi de Akdeniz'de kaybolmuş.


Oğlu James ise hayatı boyunca bu lanetten nasibini almış. Annesi ve kız kardeşini evlerinde çıkan bi yangında kaybetmiş. 18 yaşına kadar yetiştirme yurdunda yaşamak zorunda kalmış. Yine de başarılı bi iş adamı olup, The White Star Line adlı bir deniz taşımacılığı şirketine ortak olmuş. Ancak babasının katıldığı kazının 20'inci yılında şirketin gemileri tek tek talihsiz kazalar geçirmeye ve batmaya başlamış.

Şirket bi türlü kazaların önünü alamamış. Üstelik basın da üzerine geliyor, her gün boy boy eleştiri yazıları çıkıyomuş. Şirketin zararı feci boyutlara ulaşmış. The White Star Line son kozunu oynamaya karar vermiş. Tüm mal varlığını üç büyük, süper lüks gemiye yatırmış. Bu gemilerin adları Olympic, Titanic ve Britannic'miş.

Bu üç geminin de üzerinde bi lanet varmış. İlk gemi Olympic, 1911'de, Atlantik Okyanusu'nda bi buzdağına çarpmış. Tamir için getirildiği tersanede çıkan bir yangında da tamamen yanmış. Titanic illegal bir şekilde mumya taşıdığı söylentilerine rağmen 1912 yılında ilk seferine çıkmış. Titanic'in trajik hikayesini herkes bilir; onun da yoluna bi buzdağı çıkmış. Britannic ise 1. Dünya Savaşı sırasında Atina açıklarında, 1916 yılında meydana gelen bi patlamada batmış. Kısa süre sonra The White Starline şirketi denizcilikten çekildiğini açıklamış.

James Cole'un babasının katıldığı kazıda mumyası çıkartılan Ramses'in laneti ise şöyleymiş:
"Beni yerimden oynatan herkesi sulara gömeceğim".
 
  • Beğendim
Tepkiler: yay

ilksan

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Nis 2011
Mesajlar
12
Tepkime puanı
3
Tamamen ispatlanmış bir ingiliz gazetesinin asparagas haberidir, gazete daha sonra okuyucularindan özür dilemek zorunda kalmıştır tıpkı Türkiye'de ki sakallı bebek haberi gibi.
 
  • Sesli Güldüm
Tepkiler: yay

BeLLa91

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Kas 2010
Mesajlar
888
Tepkime puanı
266
İş
Asistan, öğrenci
Bu mumya olaylarını ve mumyaların laneti safsatalarını görünce aklıma şu karikatür geliyor. Gerçeği komik ve başarılı resmetmişler :)
 

hegatem

Kayıtlı Üye
Katılım
21 Şub 2014
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Mumya laneti tamamne uydurma birşeydir.
Mumyalar konusunda derin bilgiye sahip değilim. Eminim ki siz de değilsinizdir. Emin olmadığımız konularda yanlış bilgiler vererek nsanları yanlış bilgilendirmek de doğru değildir. Böyle bir siteye üyeyseniz bazı güçlerin varlığına inanıyorsunuz demektir. Eski zamanlarda bu tür güçlerin daha yoğun olduğunu varsayarsak Mumyayı yapan kişinin mumyanın rahatsız edilmemesi için büyü, sihir vb. şeyler yapmadığını bilemeyiz. Yaptılarsa bu tür şeylere inanmayanlar bunu lanet olarak görüyor olabilir...
 

göçmenoğlu

Tecrübeli Üye
Katılım
10 Şub 2010
Mesajlar
719
Tepkime puanı
125
Yaş
46
Konum
Manisa merkez
İş
Elektironik müh.
Yaf böyle efsanevi şeylere itibar edilirmi hiç. O kadar çok duyduğumuz veya bildiğimiz efsane vardırki ki aslı arası olmayan..
 

Requiem For A Dream

Kayıtlı Üye
Katılım
18 May 2014
Mesajlar
143
Tepkime puanı
2
Efsanelerin çoğu yalandır bir sürü efsane var hangisi gerçek hangisi yalan bilmek zor.
 

exotic

Banlı Kullanıcı
Katılım
31 Eki 2013
Mesajlar
438
Tepkime puanı
2
Yaş
27
Konum
bi güzelin kalbindeyim
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
iyi de bu kadar tesadüf olur mu ??? arkadaş haklı büyü yapılmışsai bütün bunlar gerçekleşmiş olabilir ve bu lanet bilgisiz insanlarca lanet olarak algılanıyor olabilir.Zaten n-bence lanet diye de bişey olamaz.Bu büyüden ibarettir.
 
Rune Okulu - kerim ali
Üst