Tılsımlar

Alpha.gif

Kayıtlı Üye
Elimde bir kitap var ve içinde Tılsımlar ve nasıl yapılacağı yazıyor
Denesem veya yanlış yapsam bir şey olur mu

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Muhakkak biri çıkıp "dene gör:) bizimle de paylaş" diyecektir.
Onlara kobaylığı teklif et.

Ama ben tavsiye etmiyorum.

1)Kim üzerinde denenecek? Kul hakkı, insan hakları vs.

2) Sonuçları muamma ?

3) (Aslında birinci sebep) şirktir.

4) 5 şey kutsal sayılmış ve korunması emredilmiştir.
Aklın, dinin, canın, neslin ve malın muhafazası...
Bu tür belirsiz işlerde hepsi tehlikeye giriyor.
Elde olandan da olunuyor.

Akıl karı tek bir sebebi kalmadı elimde.

İyi forumlar.

ruhname

Kayıtlı Üye
Kitabın ismi nedir güvenilir mi?

xax2

Kayıtlı Üye
Yorumlar yine Hz.mevlana kesilenlerle dolmuş :) vefk tılsım vb bu tür şeyleri o tılsımın vefkin hüddamlarını çağırıp görevlendirmesini bilmiyorsanız ne kadar yazıp çizsenizde boş iyi forumlar ha küçük bi not bu tür şeyler öyle kurşun kalemle pilot kalemle yazılmıyor :) şimdi iyi forumlar

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Sayın @xax2

Denesem veya yanlış yapsam bir şey olur mu
Bu soruya hepimiz kendi fikrimizi söyleyemez miyiz ?
Kimimiz Mevlana, kimimiz tanrı, kimimiz şeytan, kimimiz büyücü olur bilen kendince fikrini söyler, nitekim ben söyledim.
öyle kurşun kalemle pilot kalemle yazılmıyor :)
Kurşunla da pilotla da yazılanı tesirine bizzat şahid oldum, yapılıyor. Hatta yazısız olanına bile şahid oldum. Asla ve kata size katılmıyorum. Ben söylediğimin arkasındayım. Detayları vesair konularda çok defa dillendirdik. Merak ediyorsanız, buyrun profilimden eski msjlarım arasında bulabilirsiniz.
İyi forumlar.

ruhname

Kayıtlı Üye
Kurşunla da yazılıyor mu gerçekten hiç bilmiyorum ondan soruyorum

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Siz 28 Eylül 2019 da üye olmuşsunuz başka hesaplarınızlamı karıştırdınız bu hesabı acaba?
Evet o tarihte üye oldum ve birbirine karıştırabileceğim birden fazla hesabım yok.
Bahsettiğim yazıyı alıntılıyorum;

Her ibadetin başı niyettir. Niyet edilen yolda gayret ediyorsanız, şartlar olgunlaşmasa da Allah yapılan niyete binaen kulunun niyazını geri çevirmeyecektir.
Bu durum ayakta namaz kılamayan birinin oturarak namaz kılması ruhsatına benzer. Özür hali gibidir.
Yani evliyaullah şifa niyeti ile bir ayet tertip edecekse öncelikli olarak kokulu ve dua ile hazırlanmış mürekkep karışımını tercih eder. Aciliyeti varsa, imkanlar sınırlıysa, zemin yazmaya müsait değilse vs. samimiyeti doğrultusunda her türlü kalemle yaptığı işlem, emelinin sıhhatine mani olmaz.
Tabi yazılan ayetlerden istifade etmek için ihlaslı bir mümin olmak lazımsa da icazetli olmak duanın kabulünü kolaylaştıracaktır.
İcazet vesilesiyle yalnız olmazsınız arkanızda Resulullah'a(sas) dayanan bir silsile olur. Sizin nefesiniz onların nefesi, sizin madde aleminde tuttuğunuz kalem onların yazması gibi olur. Manevi güç ve destektir. Bu sizin maneviyatınızla pekiştiginde bi-iznillah ölümden başka her şeye çare Kur-an ı Kerim de mevcuttur.

“Biz, Kur’ân’dan öyle bir şey indiriyoruz ki o, mü’minler için şifâ ve rahmettir…” (el-İsrâ, 82)
“Hastalandığım zaman bana şifâ veren O’dur.”(eş-Şuarâ, 80)
“…De ki: O, (Kur’ân) inananlar için doğru yolu gösteren bir kılavuzdur ve şifâdır…”
(Fussilet, 44)

Ayet yazılı olan kagıt, kumaş yahut okunan su her ne ise necis(pis) bir yere atılmamalı ve yakılmamalıdır. Başta edep dışıdır ve varlıklara farklı tesirleri söz konusu olabilir. Zira bilinçli bir müslüman tedbirsiz iş yapmaktan imtina edecektir.
Peygamber dahi olsanız tedbirden uzaklaştığınız taktirde başa gelene rıza göstermeniz gerekir.
Misal; Hz. Muhammed (sas) karanlık odaya girmeden evvel ışıklandırır, kontrol eder sonrasında içeri girerdi. Hz. Muhammed de olsanız özellkle Cebrail as tarafından korunuyorsanız dahi dogrusu böyledir, sünnet bu yöndedir.
Hasılı tedbirsiz iş yapmak akıllı ve olgun imana sahip bir Müslümanın yapacagı iş değildir.
Peki ne yapılmalı?

Dinimizde iki şey temiz ve temizleyicidir.
Biri su ise digeri topraktır.
Karaya vurması mümkün olmayan ve gömülecek olan malzeme yüzeye çıkmayacağı türden kendi kendine temizlenen açık denize, nehire yahut göle atılabilir.
Yahut dışarı bir hayvanın çıkaramayacagı derinlikte olup üstü açılamayacak ve akmayacak bir topraga gömülebilir. Yağmur yağdıkça yazılar silinecek ve çürüyüp yok olacaktır.

Alpha.gif

Kayıtlı Üye
Yorumlar yine Hz.mevlana kesilenlerle dolmuş :) vefk tılsım vb bu tür şeyleri o tılsımın vefkin hüddamlarını çağırıp görevlendirmesini bilmiyorsanız ne kadar yazıp çizsenizde boş iyi forumlar ha küçük bi not bu tür şeyler öyle kurşun kalemle pilot kalemle yazılmıyor :) şimdi iyi forumlar

Kitapta hayvan kanıyla şu şekilde falan yapılmalıdır diye yazıyordu zaten

Alpha.gif

Kayıtlı Üye
Aileniz kitabı sizden sakladığına göre korkunç şeyler yapmanızdan mı korktular acaba? Kendinize zarar verebileceğinizi sezmiş olabilirler, aileye bazı konularda güvenmek lazım.

Ailem bazen çok fazla korumacı olabiliyor ben kendimi ve ne olup biteceğini kendimi nerede durdurmam gerekiyor biliyorum