Tevbe istiğfar duası

enesuynk

Kayıtlı Üye
Estağfirullah estağfirullah estağfirullahel azim el kerim ellezi Lailahe illa huvel hayyul kayyumu ve etubu ileyhi , tövbete abdin zalimin linefsihi ya yemliku li nefsihi mevten vela hayaten vela nuşura . Ve es-eluhu-t tevbeten vel-mağfirete vel hidayete lena , innehu , huvet tevvebur Rahim.

Ya setterel uyup , ya Gaffare'z zünub !

Bu ana gelinceye kadar benim elimden , dilimden , gözümden , kulağımdan , ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim , pişman oldum . Küfür , şirk , isyan , günah ve kusur , her ne türlü hal vaki oldu ise , cümlesine nadim oldum , pişmanlık duydum , birdaha yapmamaya azmu cezmu kast ettim . Sen bu tevbemi kabul eyle . Nefsime uyup şeytana tabi olup da aynı günahı ve kusurları birdaha tekrar etmeme imkan verme Ya Rabbi birdaha iman ve ikrar ediyorum ki Peygamberlerin, evveli Hz.Adem aleyhisselam ahiri ise Hazreti Muhammet Aleyhisselam (sas) bu ikisi arasında sayılarını bilemeyeceğim kadar çok peygamberler gelmiş , ilahi kitapları tebliğ etmişlerdir . Bunların cümlesine inandım, iman ettim hepside haktır ve gerçektir , bütün peygamberlere , onlara gönderilmiş olan ilahi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim , dilim ile ikrar kalbim ile tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kuranı Azimuşşan ve en son peygamber de Hazreti Muhammet (sav) Aleyhisselamdir .

Amentu billahi ve melaiketihi ve kutubihi ve Rusulihi vel yevmil ahiri vebil kaderi , hayrihi ve şerrihi minallahi teala vel basu badel mevt , Hakkun Eşhedü enlailahe illallah ve eşhedü enna Muhammeden abduhu veresuluh.

Defterimde rastladigim bu duadan herkes faydalansın istedim , Allah cümlemizi affetsin.. Saygılarımla