Tat almak

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Hayat derin bi mesele, daha spesifik sorarsan cevaplaması kolay olur :)

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Evet, ama her an değil.

Her ân hayattan tat alıyorum demek için deli olmak lazım. Hani deliye her gün bayram ya
: ))
Dünyaya gelen ille eziyet, cefa çeker, çekecektir yani aksi mümkün degil. Doğarken ağlıyoruz. Bu bir işaret zaten.

Ne daimi sürüyor ki tat alma kesintisiz olsun. Sürekli tat alanda zaten zahmet görmedigi için ona tat demez, başka bir şey olur ki hatta olmaz bile. Neden?
Çünkü kainatta var olmak için her şey zıddı na ihtiyaç duyar. Yaratıcı hariç. O(cc) tek.
Zaten Yaratıcının zıddı olsaydı onu da görmemiz icab ederdi. O zaman da tanrılık vasfı olmayacaktı. Bizim gibi olacaktı. İki tane olacaktı. Vs...
@thranduil06 burayı da okuyabilirsin.

Mantıklı, degil mi? Hani hep mantıktan ilerliyorsun ya.

Licht

Kayıtlı Üye
Bence Dünya çok ilginç bir gezegen. Burada yaşayan canlılarla birlikte belli bir döngü içerisinde sürekliliğini sağlıyor.
Biri ölüyor, biri doğuyor ve bu sürekli yaşanıyor. Hepimiz bu nötr enerjinin bir parçasıyız.
Zaten eninde sonunda öleceğim için hayattan zevk alıyor ya da almıyor olmak pek de önemli gelmiyor benim için.
Gerçi çoğu insan hayata farklı bir anlam katıyor, insanların geneli Dünya'nın sadece kendisi için var olduğunu ve canlıların hepsinden üstün olduğuna inanıyor. Aynı şekilde ülkeler de böyle. Bu üstünlük-güç tartışması sayesinde şu an çoğu yer savaş içerisinde.
Anlamıyorum saçma sapan olaylar moda oluyor, garip akımlar ortaya çıkıyor ama önemli olan şeyler hep az önemseniyor.
Mesela çevre kirliliği, nükleer atıklar, kaçak avcılık yüzünden soyları tükenmek üzere olan canlılar, köle tacirleri, savaş aralarında kalan çocuklar...
Sevdiklerim ve doğanın bazı güzellikleri olmasa açıkçası bu insanların çoğuyla çekilmezdi.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Soruya ve konuya yonelik bir cevap okuyabildigim için kendi adima teşekkür ediyorum @Ori

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
Hedef belirlediğimde, o hedefe ulaşmak için verdiğim çaba yaşantıma da zevk katıyor. Haliyle hırslanıyorum ve üzerine daha fazla ne katabilirim diye seçenek arayışına giriyorum. Kendimi meşgul ettiğim sürece, mutluyum.

Demre

Kayıtlı Üye
Egonuzdan siyrilup, baskalari icin yararli bisey yapmak.. Ozellikle, insanlardan umudunu kesmis insanlara dokunmak.. Cimriligi birakmak, sadece maddiyattan bahsetmiyorum; ihtiyaci olanla sevgiyi, bilgiyi, merhameti, ayak üstü iki kelam etmeyi, şefkatle bakan gozleri paylaşmak.. Kendinize bir şans verin, hic tanimadiginiz, cikar iliskiniz olmayan birine dokunun. Onun hayatina minicik de olsa bir guzellik katin ve sonra gözlerinin içine bakin. O mutlulugun tadi yillarca damaginizda kalacak emin olun. Denemesi bedava ?

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Cimriligi birakmak, sadece maddiyattan bahsetmiyorum;
Doğrudur. Cimrilik sadece elini cebine atmamak değildir. İnsan, manevi yönden de cimri olabilir. Demre nin dedigi gibi...
Bir hadis i şerif le misla getirebilirim.
Hz. Muhammed (sas); Adım anıldığında bana salavat getirmeyeniniz (yani selam göndermeyeniniz) en cimrinizdir, buyuruyor.

Soruya ve konuya yonelik bir cevap okuyabildigim için kendi adima teşekkür ediyorum @Ori
Bu arada böyle bir şey yazmışsınız. Üstünde de bizimkiler vardı. Galiba onlar sizi tatmin etmedi.

Bana göre sorunuz direk cevap ver kapat türünde. Her yere çekilebilir, herkesin aklına başka şeyler gelebilir. Kendi hayat tecrübemizden bir şeyler aktarabilirz Zira ben öyle yaptım. Sizde özetle sorunuza cevap olabilecek bir şeyler içinden çekip çıkarabilirsiniz.

dgo

Kayıtlı Üye
STAO cu felsefe ile tanıştıktan sonra kısmen tad almağa başladım

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Doğrudur. Cimrilik sadece elini cebine atmamak değildir. İnsan, manevi yönden de cimri olabilir. Demre nin dedigi gibi...
Bir hadis i şerif le misla getirebilirim.
Hz. Muhammed (sas); Adım anıldığında bana salavat getirmeyeniniz (yani selam göndermeyeniniz) en cimrinizdir, buyuruyor.

Bu arada böyle bir şey yazmışsınız. Üstünde de bizimkiler vardı. Galiba onlar sizi tatmin etmedi.

Bana göre sorunuz direk cevap ver kapat türünde. Her yere çekilebilir, herkesin aklına başka şeyler gelebilir. Kendi hayat tecrübemizden bir şeyler aktarabilirz Zira ben öyle yaptım. Sizde özetle sorunuza cevap olabilecek bir şeyler içinden çekip çıkarabilirsiniz.

Lütfen bana yazmayiniz, cok gereksiz geliyor mesajlariniz. Tskrler

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Lütfen bana yazmayiniz, cok gereksiz geliyor mesajlariniz. Tskrler

Yardımcı olayım. Yoksay butonuna basacaksın.
Bu şekilde bir uyarıyı yahut söylemi ahlaki bulmamakla birlikte niyetin sorgulanmaya açık, zira msj kutum açık!

Dolayısıyla kaba söyleminin altına geçirdigin teşekkürünü al, başkasına kullan. Bitmesin. Senin teşekkürün de sayılıdır.

Minataur

Kayıtlı Üye
Tadına bir bakayım, hmm evet lezizmiş. ?
Neyse iki meyve atıştırayım bari. ?

Ü

Üye silindi 56746

sakıp sabancı ne demiş? çalışmak... çalışan insanın bunları düşünmeye vakti olmaz, çalışan bir şeyler üretir kendine değer katar, değer kattıkça da yaşamı anlamlı hale gelir ve anlamı olan bir yaşama hali her bireye zevk verir