Tarot ve enerji

Metanoia

Kayıtlı Üye
Uzun yıllar önce çok heves ederek bir tarot destesi almıştım. Sezgileri güçlü bir insanımdır, çok da ilgimi çekiyordu ve neden olmasın dedim. Kartlara büyük bir özen gösteriyordum. Her gün kartlarla konuşur, uyurken yanıma alırdım enerjim kartlara geçsin diye. Açılım yaptığımda kartların içimde uyandırdığı şeylere göre yorum yapardım, kartların yol göstericiliği sezgimle güzel bir şekilde bütünleşmiş olmalı ki isabetli yorumlarda bulunuyordum. O kadar isabetli ki yaşadığımız bazı kötü olaylar aynen yorumda bulunduğum şekilde gerçekleşince kartları bir kenara kaldırdım ve tarota veda ettim. Suç tarotta değildi elbet ama bunu kaldırabilecek psikolojiye sahip değildim o zamanlar. Her neyse, bu forumda tarotta oldukça bilgi sahibi olan insanlar var, sorum sizin için. Desteyi aldığım vakitten itibaren enerjimi yükleyebilmek için özen gösterdiğimi söylemiştim. İlk başlarda açılım yaparken yanımda benimle birlikte bekleyen enerji diyebileceğim bir şey fark etmeye başlamıştım. Soluk, belli belirsiz havada süzülen bir şey. Zaman geçtikçe belirgin hale gelmeye başladı. Öyle ki ben masaya geçip sandalyeye oturunca o da yandaki boş sandalyeye oturup kartları izlerdi. Gün geçtikçe daha "maddesel" hale bürünüyordu. Kendisinden hiç korkmadım, sadece şaşkınlıkla izliyordum. Sanki başka bir boyuttan bu boyuta geçip can bulmaya çalışan bir şeydi. Bilemiyorum tabii, ama hep öyle düşünmüşümdür. Enerjiyi sağlayan da bendim haliyle, bu kadarını anlayabiliyordum. Kartları elime alıp masaya oturduğumda gelir izlerdi. Onun haricinde hiç görmedim kendisini. Tarota veda ettiğim vakit, o enerji de ilgimi kestiğim için yok oldu. Merak ediyorum, kartlarla çalışanlar, böyle bir durumla karşı karşıya geldiniz mi? Devam etseydim, o enerji neye evrilecekti? Bir bakıma kendimi de sorumlu hissediyorum. Benim başlattığım bir şey, yarım kaldı.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
O bir varlık. Varlığın yaratıcı de sizsiniz. Bı nevi inorganik çocuğunuz. Durum ilerleseydi, belki daha net görebilecektiniz onu. Şuan ilgisiz ve aç zavallı. İsteyen birine hediye edebilirsiniz, deste ile birlikte.

aaa11

Kayıtlı Üye
Sorduğun soru hakkında bilgim yok ancak aklımda bir soru vardı başlık çok uygun geldi yeni başlık açmadan buradan sormak istedim.
İlk defa tarot falı baktırdım bakan kişi sürekli anlık enerji hakkında yorum yaptı. Şimdi yakın zamanda tekrar baktırırsam bu anlık enerjiyi etkiler mi? Ne sıklıkla baktirilabilir

Metanoia

Kayıtlı Üye
O bir varlık. Varlığın yaratıcı de sizsiniz. Bı nevi inorganik çocuğunuz. Durum ilerleseydi, belki daha net görebilecektiniz onu. Şuan ilgisiz ve aç zavallı. İsteyen birine hediye edebilirsiniz, deste ile birlikte.
Deste ailemin evinde duruyor. Merak ediyorum, desteyle tekrar ilgilenirsem, bu enerjiyle tekrar etkileşime geçmem mümkün mü? Aradan 15 yıldan fazla zaman geçti.

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Deste ailemin evinde duruyor. Merak ediyorum, desteyle tekrar ilgilenirsem, bu enerjiyle tekrar etkileşime geçmem mümkün mü? Aradan 15 yıldan fazla zaman geçti.
Tekrar iletişime geçme ihtimaliniz var. Aslında bahsettiğiniz durum sizin ve çevreniz enerjisiyle birleşerek oluşan bir varlık diyebiliriz. Tabi zamanla enerji verilmediği için bu tür '' varlıklar :' yok olur.

Buna niyet ederek deneyebilirsiniz

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
15 sene..... Muhtemelen o orada yok artık. Bence durdu yerde durmaya devam etsin, hiç kurcalamayin.

FrontalLob

Kayıtlı Üye
İş
Decor Expert
4. yılıma giriyorum kartlar ile ancak henüz bu veya benzeri bir olay yaşamadım. Ancak kartlar ile uyum hepimizde farklı gelişiyor. Tarot kitaplardan öğrenilecek şeylerin ötesinde bir şey. Ki sizde desteye çekilmişsiniz. Deste sizi çekmiş. Yoksa sırf bir yerde görüp bende de olmalı diye almamışsınız o desteyi. Enerji birikimi bir takım varlıkların gayri ihtiyari şekilde çeker yanına. Şuan geri dönsenizde kötü bir durumun olacağını ben düşünmüyorum. Ama ben kartlarımla sessizlik yemini etmiş gibi anlaşılır. Onlar sadece önümde açılır. büyük bir sinema filmi gibi herşeyi gösterirler. Ben ise bunları karşımda ki kişiye senaryoymuş gibi aktarırıım. Nihayetinde tarot bilinçaltı rehabilitesi için kullanıma son derece uygun bir araç. enerji yönlendirmek veya yansıtmak gibi bir şey. tıpkı birer ayna. hiç bilmediğimiz bedenlerde neler yaşanmış, aklı nerede dağıldı, sorunun kaynağı nedir onlara bakmak gibi. O yüzden en azından al eline kartları şöyle bir ters-düz et. kullanmasanda onları inkar edip, yok sayma.