Tarihte Ufolar

Pocahontas

Kayıtlı Üye
Katılım
16 May 2009
Mesajlar
102
Tepkime puanı
8
Dünya Dışı ziyaretçilerin izlerini üzerinde yaşadığımız gezegende elde edebileceğimiz bilgi kaynaklarını değerlendirerek aradığımızda, toplumların kültür varlığı olan sözlü ve yazılı anlatımlarda , mitolojilerde, inançlarda, arkeoloji ve güzel sanatlarda Dünya Dışı Yaşamın izlerine çok sıklıkla rastlıyoruz. Bazı önyargılı ve tutucu gözlerin görmek istememelerine rağmen, bugüne kadar saptanmış en eski Dünya Dışı ziyaret kayıtları Taş Devri sanatçıların ya da Kro-Magnon atalarımızın Mağara duvarlarına çizdikleri UFO resimleri serileridir.
İşte bunlar, atalarımızın bizlerden çok daha önce UFO’larla karşılaştıklarının bir ispatıdır...."

030_copy.jpg

M.Ö 7000 yıl öncesine ait olduğu tahmin edilen bu mağara resmi Özbekistan -Fergana'da bulunmuştur.

Kaynak
Sirius Ufo Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi

 

Pocahontas

Kayıtlı Üye
Katılım
16 May 2009
Mesajlar
102
Tepkime puanı
8

resim1.jpg

1-Bu illüstrasyon 12.yy. Yunan el yazması ”Evangelistlerin Kitabı”ndandır ve “İsa’nın Doğumu” adını taşır. Eğer resmin sağına bakarsanız içinde bir takım figürlerin görüldüğü yarım daire şeklindeki bir cisme bakan iki figür göreceksiniz. Cismin doğumun üzerine parlayan bir ışık demeti olduğu görünüyor. Gözlemi yapanlardan biri gözlerini koruyor; sanatçı muhtemelen objenin parlaklığını ifade etmeye çalışıyordu.

resim2.jpg

resim3.jpg

2-Yukardaki görüntü Prajnâpârâmita-Suna isimli eski bir Doğu metninden alınmıştır. Resmin büyütülmüş detayında şapkaya benzer 2 nesne olduğunu görebilirsiniz, ancak bu şapkalar havada uçmakta! Aynı zamanda bir tanesinin üzerinde pencereler varmış gibi görünüyor.

resim4.jpg

3- Bu resim, Romalı tarihçi Julio Obsequens‘ın “Prodigiorum Liber” adlı kitabında ayrıntıları verilmiş olan Roma’daki bir UFO gözleminin rönesans dönemindeki çizimidir.

resim5.jpg

4- Bu bir 17.yy. freskidir ve Mtskheta, Gürcistan’da bulunan Svetishoveli Katedrali’nde yer almaktadır. İsa’nın iki yanında çay tabağı şeklindeki uçan gemilere dikkat edin.

resim6.jpg
resim7.jpg

5-Bu iki duvar halısı 14.yy.’da yapılmıştır. Her ikisi de Meryem’in hayatından kesitlerdir. Şapka şeklindeki objeler her iki duvar halısında da net olarak görülebilir. Soldaki 1330’da yapılmıştır. Sağdakinin ismi “The Magnificant /Muhteşem”dir. Her ikisi de Burgandy, Beaune’daki Fransız Kilisesi Notre-Dame’da bulunmaktadır.

resim8.jpg
resim9.jpg

6-Bu iki obje 1350’de yapılmış ,“İsa’nın Çarmıha Gerilişi” adındaki freskten detaylardır. Yugoslavya, Kosova’daki Visoki Decani Manastırı’ndaki mihrabın üzerinde yer almaktadırlar.

resim10.jpg

8-Yukardaki resim Paolo Uccello (1396-1475)’ya aittir ve “La Tebaide” (1460-1465’te yapılmış) adındadır. Sağdaki büyütülmüş resimde İsa’nın yanında kırmızı çay tabağı şeklindeki bir UFO görülüyor. Bu resim Floransa Akademisi’nde bulunmaktadır.

resim11.jpg

9-Yukarıdaki resim Conrad Lycosthenes (1518-1561)’in “Prodigiorum Ac Ostentorum Chronicon” adlı kitabındandır. 1480’de Arabistan’daki bir UFO gözlemini betimler. Kitap Avustralya Müzesi Araştırma Kütüphanesi’nde bulunmaktadır.

resim12.jpg
resim13.jpg

10-“Saint Emidius’un Vahiyi” (1486) isimli üstteki tablo Carlo Crivelli (1430-1495) tarafından yapılmıştır ve Londra’daki Ulusal Galeri’de asılıdır. Tabloda, disk şeklindeki bir obje Meryem’in başındaki tacının üzerini bir ışık demetiyle aydınlatıyor. Resmin hemen yanında objenin büyütülmüş şekli görülmekte.

resim14.jpg

11-Bu resim 1566’da İsviçre’de Basel semalarındaki bir UFO gözlemini tasvir ediyor. ( Zürih Merkez Kütüphanesi, Wickiana Koleksiyonu )

resim15.jpg

12-Yukarıda görülen tarihi ve sanatçısı bilinmeyen resim, Belçika, Conti Dotremond Kalesi yakınlarında bulunmuş ahşap üzerine bir çizimdir. Musa’ya gönderilen tabletlerin hemen yanında gökyüzünde birkaç nesne görülüyor.

resim16.jpg

13- Bu, 1680 yılında tekerleğe benzeyen bir cismin gözlendiği UFO gözleminin anısına yapılmış bir Fransız madalyasıdır. Sanatçı ve yer bilinmiyor.

resim17.jpg

14-“İsa’nın Vaftizi” adındaki bu resim Flaman ressam Aert De Gelder’a aittir. 1710’da yapılmıştır ve Cambridge’deki Fitzwilliam Müzesi’nde bulunmaktadır. Disk şeklinde bir cisim vaftizi yapan Yahya’yı ve İsa’yı bir ışık demetiyle aydınlatıyor.

resim18.jpg

15- Yukardaki resim Anon’un “Bakirenin Göğe Yükselişi”adlı eseridir. 1490’da yapılmıştır. Bir kez daha disk şeklindeki bulutlara dikkatinizi çekeriz.

resim19.jpg

18- Yine tekerlekler! Bu resim 4 Kasım 1697’de Almanya, Hamburg üzerinde yapılmış bir UFO gözlemini gösteriyor. Cisimler “ışık saçan iki tekerlek” olarak tanımlanmıştır.

resim20.jpg

19-Yukarıdaki illüstrasyon 18 Ağustos 1783 akşamı saat 21:45’te Windsor Kalesinin terasındaki 4 kişinin İngiltere’nin Home Counties semalarında ışık saçan bir cismi gözlemlediği olayı tasvir ediyor. Bu olay ertesi yıl “Kraliyet Ailesi Felsefi İşleri”ne kaydedilmiştir. Bu rapora göre şahitler “ufka hemen hemen paralel olarak hareket eden dikdörtgen şeklinde bir bulut” gözlemlemişlerdir. “Bulutun altında parlak bir cisim görülüyordu, bu cisim küre biçimini alarak ışıl ışıl parlamaya başladı ve durdu. Bu garip küre önce soluk mavi bir renkteyken derken ışıltısı arttı ve batıya yönelerek tekrar harekete geçti. Ardından yönünü değiştirerek ufka doğru yönelip güney-batı istikametinde gözden kayboldu. Saçtığı ışık muazzamdı; yerdeki herşeyi aydınlatıyordu”. Bu olaya Thomas Sandby (Kraliyet Akademisi’nin kurucularından biri) ve kardeşi Paul de şahit olmuşlardır.

resim21.jpg

Bu resmin adı "Meryem ve Aziz Giovannino", 15 y.yıla ait bu tablonun ressamı Domenico Ghirlondaio. Palazzo Vecchio'da asılı olan tablo "Loeser Koleksiyonu" nun bir parçasıdır. Resimde Meryem'in sağ omuzunun üstünde disk şeklinde bir nesne görülüyor. (Yakın planı altta)

resim22.jpg

Bu tablonun gazete haberi (altta)

resim23.jpg

resim24.jpg

Bu resim 4 Kasım 1697'de Almanya Hamburg üzerinde yapılmış bir UFO gözlemini gösteriyor.

resim25.jpg

Bu resimse, Hz. İsa ile Meryem'i disk şeklindeki bulutların üzerinde tasvir ediyor. Masoline de Panicale (1383-1440) tarafından yapılmış olan bu resim halen İtalya Floransa'daki Santa Maria Maggiore kilisesinde bulunmaktadır.
 

Pocahontas

Kayıtlı Üye
Katılım
16 May 2009
Mesajlar
102
Tepkime puanı
8
misir3.jpg

AKHNATON 'nun Bebekleri

Eski Mısır Tarihiyle ilgili tüm kayıtlar bir zamanlar bu yörenin yoğun olarak “ Dünya Dışı Varlıklar “ tarafından ziyaret edilmiş olduğunu göstermektedir... Örneğin Eski Mısırlılar, kendi semalarında ortaya çıkan uzay gemilerini “ Gökyüzünde seyreden güneşin kayıkları “ olarak isimlendirmişlerdir.
Konunun ilginç bir başka yanı da , yine eski kayıtlarda açıkça yazıldığına göre ; Büyük Piramidin yapımı sırasında bu “ Güneş Kayıkları”dan bir tanesi yapının içinde bir yere gömülmüştür.

misir4.jpg

AKHNATON

Mısır kökenli kaynaklarda dünya-dışı astronotlar sorunu daha belirgin olarak karşımıza çıkmaktadır. Menfis’de firavunu ziyaret eden Tanrı PTAH , uçan bir gemi kullanırdı. Güneş Tanrısı RA için , “Yıldızlarla ay arasında dolaşırsın... gökyüzü ile yeryüzü arasında Aton’un gemisini yönetirsin...” der eski bir yazıt.
Yakutlar’ın cenazesinde okunan bir duada “ Işıldayan arabalarıyla yıldızlardan inen ruhlar...” dan söz edilir. Çok eski bir geçmişte Nil ülkesine üstün bir varlığın geldiği ve oradaki insanlara uygarlık aşıladığı Mısır’da hala söylenir. Bu üstün varlık, Mısırlılara seslerle, fikirleri kaydedebilmeleri için simgeler gösterdi. Müzik çalabilsinler diye ellerine arp verdi. Yıldızları gözleyip , krokilerini çıkarmasını , rakamlarla sayı saymasını , şifalı otlar ve ilaçlarla hastaları iyi etmelerini öğretti. Mısırlılar bütün bunları öğrenince , yabancı , onlara veda ederek, göklere uçtu gitti. Adı Tanrı THOT’ tu.
Eski Mısırlıların güneşle ilgili bir inanca bağlı oldukları da çok iyi bilinen bir gerçektir. Eski krallığa ait Piramit yazıları, firavunun tanrılar ve gemileri aracılığıyla göklerde tanrısal gezintilere çıktığından söz eder. Bunlara göre Güneş Tanrısı Ra göklerde gemisiyle yolculuk yapardı. Yine bu yazıtlarda gökyüzünü gemilerle aşan yüce yaratıklardan söz edilmektedir. İşte Güneş Tanrısı Ra için yazılmış bir yazıdan bir bölüm:
“Sen, yıldızların ve ayın altında dolaşansın. Sen, Aton gemisini yorulmak bilmeden dönen yıldızlar ve Kuzey kutbundaki batmayan yıldızlarla yeryüzü arasında sürensin.” Ve bir Piramitten alınan bir bölüm: “Sen, güneş gemisini milyonlarca yıl yönetensin.”

misir5.jpg

NEFERTİTİ

Mısır’daki resim ve destanlar, tanrıların yıldızlardan geri gelerek, iyi korunmuş gövdeleri yeni bir hayata uyandıracaklarını söylerler. Mezar odalarından çıkan mumyaların gövdelerinin kusursuz bir biçimde muhafaza edilmiş olması ve mezarın ötesindeki bir hayata ulaşma inancı da buradan gelir. Eski Mısır’ın İncil’i olarak kabul edilen 3500 yıllık Ölüler Kitabı’nda ise birtakım insanların bilgileri sayesinde uzaya sıçrayabildiklerinden söz edilmektedir, hatta yıldızlarda yaşayan varlıklardan bahsedilir. Tanrı Thot, Nil halkına tıp, edebiyat, matematik ve fen'in esaslarını öğretmiş bir kültür taşıyıcıdır; görevini bitirdikten sonra yıldızlı göğe doğru yükselip gitmiştir.
Mısırlılar yıldızlara da özel bir ilgi göstermekteydiler. Köpek yıldızı da denilen ikili yıldız Sirius’un hanedanlar dönemi Mısır’ın erken gelişim ve kültüründe büyük rol oynadığı bilinmektedir. Eski Mısırlılar Sirius’u dünyanın gelişiminde evrimsel bir anahtar olarak görmüşlerdir. Amerikalı bilim adamı Robert Temple, “Sirius Gizemi” adlı kitabında yeryüzünün binlerce yıl önce Sirius sisteminden gelen varlıklar tarafından ziyaret edildiği varsayımını ortaya atmış ve M.Ö. 4500-3400 tarihleri arasında Eski Mısır’da gerçekleşen ilkellikten yüksek kültür standartlarına doğru gerçekleşen bu ani sıçramayı bu varlıklarla yapılan doğrudan temasın bir sonucu olarak nitelemiştir. Temple, Mısır ve Sümer kayıtlarından bilgiler sunarak hanedanlık dönemi Mısır’ın yükselişinden önce dünya dışı varlıkların ortaya çıktığına dair ikna edici bir tez öne sürmektedir.
 

Pocahontas

Kayıtlı Üye
Katılım
16 May 2009
Mesajlar
102
Tepkime puanı
8
Eski Mısırlılar, Tanrıların tapınaklarda yaşadığına inanmakta ve tapınakları yaratılışın merkezi olarak görmekteydiler. Tapınakların bu sembolik rolü, gerek konumlarıyla gerekse dizayn ve iç dekorasyonlarıyla ifade edilmiştir. Eski Mısır tapınaklarının duvarları ve tavanları, bazıları diğerlerinden daha ilginç ve dikkate değer pek çok resimle süslenmiştir.


· Firavun Seth’in mezarında bulunan hiyerogliflerde “Tanrı’nın gemisinde dinlendiği” yazılmaktadır ve bu yazıya bir "Uzay Gemisi" figürü eşlik eder.


Abydios Tapınağında bulunan bir duvar panosunda ise (üstteki her iki resimde helikoptere ve uçağa benzeyen şekiller yer almaktadır. Panoda bu şekillerin yanısıra başka uçan cisimler de resmedilmiştir. Kahire’deki bir müzede bulunan eski çağlardan kalma küçük planör modeli ve yine Mısır’da ve Güney Amerika’da bulunan diğer uçak modelleri de aynı ölçüde merak uyandırıcıdır.

Bu veriler ışığında şunu çok net bir şekilde söyleyebiliriz ki, ya geçmişte dünya üzerinde teknolojik açıdan çok gelişmiş uygarlıklar yaşamış ve daha sonra yok olmuşlardır; ya da dünyamız dünya dışı varlıklar tarafından eski çağlarda da ziyaret edilmiştir.
 

Ehl-i Keyf

Kayıtlı Üye
Katılım
29 Ocak 2011
Mesajlar
47
Tepkime puanı
7
Lütfen Bu Yazıyı Biraz Daha Düzeltir Misin Acaba? Resimler Gözükmüyor Da
 

Eternality

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Kas 2011
Mesajlar
12
Tepkime puanı
1
Uzaylıların varlığından çoğu tarihi kaynakta söz ediyor zaten.Bazı ilkel insanlar gördüklerini eserlerede yansıttılar.Koskoca bir evrende yaşıyoruz.Bize göre sonsuz büyüklükteki bir evrende.Ve bu koskoca evrende birtek insanlar olacak değil ya.Kim bilir farklı galaksilerde yaşayan bizden daha gelişmiş veya daha ilkel olan kaç canlı topluluğu vardır.
 

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
Katılım
10 Şub 2010
Mesajlar
719
Tepkime puanı
128
Yaş
48
Konum
Manisa merkez
İş
Elektironik müh.
Bence ufo diye bir şey yoktur yani olsaydı mutlaka bizim oralarada uğrarlardı,bunlar hep amerikalılaramı görünüyorlar dünyada başka yer yokmu...
 
S

SoNoL

Bence ufo diye bir şey yoktur yani olsaydı mutlaka bizim oralarada uğrarlardı,bunlar hep amerikalılaramı görünüyorlar dünyada başka yer yokmu...

Yazıyı dikkatli okuyun, neden Amerika' da takılıp kaldınızki?

Çok güzel bir paylaşım olmuş. En fazla ilgimin çektiği bir konu paylaşımı olduğundan soluksuz okudum. İsviçreli yazar, amatör arkeolog Erick Van Dankien' in tüm kitaplarını okudum ve bu yazdıklarınızın bir çoğu orada da mevcut. Emeklerinize sağlık, teşekkürler.
 

adige_prens

Kayıtlı Üye
Katılım
28 Kas 2011
Mesajlar
24
Tepkime puanı
1
Konum
Konya
İş
Öğrenci
Resimleri tekrar yükleye bilirseniz çok sevirinim.
 

Zeyna

Kayıtlı Üye
Katılım
20 Ocak 2009
Mesajlar
330
Tepkime puanı
60
Konum
İstanbul
İş
yönetici
ufo, uzaylı yada dünya dışı diğer varlıklar adına her ne demek istiyorsanız diyebilirsiniz ama bu koca alemde sadece insanoğlu nun yaşadığını düşünmek imkansız geliyor. Araştırdığımızda internetden de sitede dünya dışı yaşamla ilgili belgelenmiş konular göreceksiniz. Bence bu heyecan verici

sevgi ve ışığıyla kalın
 

Vasilis1st

Kayıtlı Üye
Katılım
29 Eki 2011
Mesajlar
76
Tepkime puanı
3
Yaş
35
Konum
Κωνσταντινούπολις
İş
σπουδαστής (αμεÏ￾ικανικές μελέτες /4)
Bence ufo diye bir şey yoktur yani olsaydı mutlaka bizim oralarada uğrarlardı,bunlar hep amerikalılaramı görünüyorlar dünyada başka yer yokmu...

Konuyu açan arkadaş Amerika' ya dair hiçbir şey belirtmemiş. ^^ Dünyada onbinlerce dünya dışı varlıklar tarafından alıkonulduğunu iddia eden insanlar var. Amerika konusuna gelince... benim düşüncem şu; dünya dışı varlıklar, dünyadaki en gelişmiş yada en güçlü olmayı vaadeden toplumlarla daha fazla iletişime geçmiş olmalarıdır .Dikkat ettiysen, Mısır, Yunan, Sümer, Maya, Aztek, Çin gibi zamanının çok önde medeniyetlerinde dünya dışı varlıklarla ilgiler tarihi kalıntılar ve belgeler var. Günümüzünde en güçlü medeniyetleri, Amerika, Rusya, Çin, Almanya ve İngiltere vs. Bu yüzden bu ülkelerde rastlanan dünya dışı varlık temaslarının farklı yerlere çekilmemesi gerekir.

Son olarak, Günümüzden yaklaşık 4000 yıldan önce olduğu tahmin edilen, Yunanlıların yaptığı en eski mekanik bilgisayar (Μηχανισμός των Αντικυθήρων /[h=1]Antikythera mechanism) vardır (İşlevlerinin sadece bir kısmı çözülebilmiştir). Bu gibi yapılarda o medeniyetlerin gelişmişliğinin yanısıra dünya dışı varlıklardan alınınan yardımlarında rolü olduğunu düşünüyorum.[/h]
 
Üst