Sürekli uyku felci

Lydia

Kayıtlı Üye
Yaklaşık 1 yıldır sürekli olarak uyku felci geçiriyorum. Bir de lucid denen olayı yaşıyorum.
Psikiyatriste gitmemin bir faydası olmadı, uykumu düzene sokmayı da denedim ama bir fark olmadı. İnançlı biri sayılmam ama tek alternatifim bu kaldı sanırım. İnancınızda buna karşılık gelen bir durum ya da korunma şekli falan varsa paylaşır mısınız, denemek istiyorum.

TheFurioso

Kayıtlı Üye
Dini inancını bilmediğimden direk kendi inancıma göre söylüyorum.

ayetel kürsi yi oku.

Ela.nas

Kayıtlı Üye
Merhaba uyku düzensizliği ve psikolojik sorunlar uyku felcine sebep olabiliyor. Ben de özellikle çöküntüde olduğum zaman çok yaşıyorum. Sırt üstü yatmamaya gayret edin. Gece yiyip yatmamaya dikkat edin. Üzerinizi yorgansız bırakmamaya dikkat edin. Ve uyku düzeninizi bir şekilde sağlamaya çalışın. Uyku düzeniniz iyileştiğinde bu sorununuz ortadan kalkacaktır.
Korunma için de Ayetel Kürsi, Nas, Felak, ihlas ve Kafirun sureleri bana iyi gelmiştir hep.
Geçmiş olsun.

FrontalLob

Kayıtlı Üye
İş
Decor Expert
Öncelikle yatış pozisyonuna dikkat edin. İlk olarak yüzünüz herhangi bir şekilde tavana dik olarak bakmasın. Bu durumda beyinde ki elektrik dalgalanması nöron atlatır. Buda uykuda ki düzeni bozar. Bu esnada vücut bir tür şoka uğrar ve beyin ile vücut arasında ciddi bir uyumsuzluk oluşur bu şok duruma kimisi uyku felci kimisi karabasan diyor. Bu durumla her zaman sağ veya sol omzun üstünde uyumaya dikkat edin. Manevi boyutta sağ omuz uygun olandır. Uyku alanınızda (yatağınızda) telefon, magnet, tablet gibi manyetik alan yaratacak şeyleri uzak tutun. Bu da beyinde ki çalışma prensibini etkiliyor. Yatmadan önce lavanta gibi kokuda kullanabilirsiniz, gerek oda da hava şartlandırıcı "parfüm-oda parfümü- tütsü gibi. Bunun dışında inanç olarak size bir şey önermem dua ve ayet vermem uygun olmaz. Çünkü edecek olduğunuz duayı kalben yapmanız ona inanmanız gerekir.
Sevgiler.

EkSen

Kayıtlı Üye
Yatmadan önce abdest alın ve uykuya dalmadan önce en az üç kez şunu söyleyin; " Kale haze firaku beyni ve beyneke"

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
varlıktan kaynaklı veya beyinden kaynaklı olabilir varlıktan kaynaklı ise ayetel kürsi (7 veya 8 kere okunarak yapılanı da deneyebilirsiniz forumda vardı ama 1 kere okunan da etkili olabilir) okuyup etrafınıza kalkan örüldüğünü imgeleyerek üfleyebilirsiniz beyinden kaynaklı ise internette daha ayrıntılı bulabilirsiniz