Sure,ayet ve dua ile korunma çemberi

fthbl

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bir sitede gördüm bu yazıyı bana çok faydalı göründü paylaşmak istedim.

Korunma amaçlı okunacak Kur’an sure ve ayetleri ile dualar :
a. Sureler:
Fâtiha Suresi,
İhlâs Suresi,
Felak Suresi,
Nâs Suresi.

b. Ayetler:
Âyetü’l Kürsî, (Bakara: 255)
Âmenerrasûli, (Bakara: 285-286)
Saffât Suresinin ilk 10 ayet

c. Dualar:
1. Bismil ilâhil hâlikıl ekber. Ve hüve hırzum mânium mimmâ nehâfü minhü ve nahzer. Lâ kudrete li mahlûkın mea kudretil hâlik. Yülcimühû bi licâmi kudretih. AHMÂ HÂMÎSEN. ETMÂ TAMÎSEN. Ve kânellâhü kaviyyen azîzâ. KÂF-HÂ-YÂ-AYYN-SÂD kifâyetünâ. HÂ-MÎM-AYYN-SÎN-KÂF himâyetünâ. Fese yekfîkehümullâhü ve hüves Semîul Alîm. Lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil Aliyyil Azîm.
2. Tehassannâ bi zil mülki vel melekût… (Bu duanın tamamı örnek okumada verilecektir.)
3. Bismillâh, Amennâ billâh, Tehassannâ bi hısnillâh. Va’tesamnâ bi havlillâh. Ve tevekkelnâ alallâh. Lâ havle velâ kuvvete illâ billâh.
4. Allâhümme innî eslemtü nefsî ileyke. Ve veccehtü vechî ileyke. Ve fevvadtü emrî ileyke. Ve elce’tü zahrî ileyke. Lâ melcee velâ mencâ minke illâ ileyke. Âmentü bike, ve âmentü bi kitâbikellezî enzelte ve âmentü bi nebiyyikellezî erselte. Sübhâneke vesteğfiruke ve etûbü ileyke.

Bu sure, ayet ve duaların hepsi birden okunarak korunma çemberi oluşturulabileceği gibi, yalnızca biriyle de oluşturulabilir. Eğer bunlardan biriyle korunma sağlanmak istenirse en az üç kez okumak gerekir. Daha çok okumanın bir sınırı yoksa da, ortalama okuma sayısı yedidir.

UYARI! Abdestli ve temiz olmadan, kendinizi koruma çemberine almadan ruhsal çalışmalara sakın başlamayınız.

Beden ve elbise temizliğinin yanında ruhsal çalışma yapılacak yerin de son derece temiz olması ve güzel kokması gerekir. Abdestli olmak, ruhsal çalışmaların “olmazsa olmaz” şartlarındandır. Bundan sonra kıbleye karşı oturulur. Eûzü-besmele okunarak niyet edilir. Niyetin yeri dil değil kalbdir. Arkasından gözler kapatılır ve ilgili sure, ayet ve dualar okunarak korunma çemberi oluşturulur.

Örnek bir uygulama(korunma çemberi):
“Eûzü billâhis Semî il Alîmi mineş şeytânir racîm. (La’netle kovulmuş şeytandan İşiten ve Bilen Allah’a sığınırım.)
Eûzü billâhil Azizil Hakîmi mineş şeytânir racîm. (La’netle kovulmuş şeytandan Çok güçlü ve Hikmet Sahibi Allah’a sığınırım.)
Eûzü billâhil Azizil Kahhâri mineş şeytânir racîm. (La’netle kovulmuş şeytandan Çok Güçlü ve Kahredici Allah’a sığınırım.)
Ve min nefhıhî ve hemzihî ve nefsihî ve cüyûşih. (Ve onun üflemesinden, hilesinden, nefesinden ve askerlerinden..)
Bismillâhir Rahmânir Rahîm. (Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla başlarım.)
Tehassannâ bi zil mülki vel melekût. (Mülk ve melekût sahibinin kalesine sığınırız.)
Va’tesamnâ bil izzeti vel ceberût. (O’nun sonsuz gücü ve kudretine sığınırız.)
Ve tevekkelnâ alel Melikil Hayyil Kayyûmil Halîmillezi lâ yenâmü velâ yemût. (Ölmeyen ve Uyumayan, Son Derece Merhametli, Kendi Varlığı ile Ayakta Duran, Hep Diri Olan ve Her Varlığın Sahibi olana iman ile bağlandık, her işimizi ona ısmarladık.)
Dehalnâ fî hıfzıllâh. (Allah’ın korumasına girdik.)
Ve dehalnâ fî hırzillâh. (Ve Allah’ın kalkanına girdik.)
Ve dehalnâ fî emânillâh. (Ve Allah’ın güvenine girdik.)
Ve sane’nâ bi âyâtillâh. (Ve Allah’ın ayetleriyle korunduk.)
Ve hacebnâ enfüsenâ bi hıcâbillâh. (Ve nefislerimizi Allah’ın perdesi ile perdeledik.)
Ve bi hakkı seyyidinâ Muhammedin abdillâh ve rasûlullâh. (Ve Allah’ın kulu ve elçisi Efendimiz Muhammed hatırı ile.)
Ve bi hakkı –Kâf Hâ Yâ Ayyyn Sâd- küfiynâ. (Bize yeterli olan Kâf Hâ Yâ Ayyyn Sâd hatırı ile.)
Ve bi hakkı –Hâ Mîm Ayyyn Sîn Kâf- humiynâ. (Ve Sığınağımız olan Hâ Mîm Ayyyn Sîn Kâf hatırı ile.)
Ve bilâ havle velâ kuvvete illâ billâhil Aliyyil Azîm. (Ve –Lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil Aliyyil Azîm hatırı ile.)
Ve sallallâhü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ve sellem.” (Ve –Sallallâhü alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ve sellem hatırı ile.)”

Okuma yapılırken şöyle bir işlem yapılır;
Sağ elin işaret parmağı belirli bir yere konur. Okuma ile birlikte, sağdan başlayarak genişçe bir alan bir çember içine alınır. Oluşturulan çemberin çapı en az iki metre olmalıdır. Okuma işlemi parmak yere konduktan sonra başlar, çember oluşumu bitinceye kadar sürer. Önemli olan çemberde bir açıklığın bulunmamasıdır. Bunun için de okuma anında parmak yerden hiç kaldırılmaz. Başlangıç noktası iyice belirlenir ve çember orada birleştirilerek tamamlanır. Her okumada bir çember oluşur. Yedi kez okuma sonunda yedi kat sağlam bir duvar meydana gelir. Artık hiçbir cin ve şeytan bu çember içine girmeye güç yetiremez. Buna rağmen girmek isteyen ancak canına susamış bir cin olabilir. Çünkü korunma çemberine girmek ölümle sonuçlanır. Biz bu duruma deneyimlerimizle tanık olduk.

beliza

Kayıtlı Üye
'Niyetin yeri dil değil kalbdir' ve çok faydalı bir yazı,emeği geçenlere teşekkürler

koleksiyoner

Kayıtlı Üye
Selamün aleyküm kardeşim.

bu yukarıdaki duanın arapca metni lazım. ben bu duayı ezberlemeyi düşünüyorum. onun içinde arapçasından daha düzğün lafızda ezberlemek istiyorum.

Arapça metnini yazıp yayınlarsanız sevinirim. birde bu duanın orjinalı hangi kitapta geçmektedir.

ilgi ve alakanızdan dolayı şimdiden Teşekkür ederim.

koleksiyoner

Kayıtlı Üye

bu yukarıdaki duanın arapca metni lazım. ben bu duayı ezberlemeyi düşünüyorum. onun içinde arapçasından daha düzğün lafızda ezberlemek istiyorum.

Arapça metnini yazıp yayınlarsanız sevinirim. birde bu duanın orjinalı hangi kitapta geçmektedir.

Ori

Kayıtlı Üye

..............................

Forumda iletişim adresi vermek ve flood yapmak yasaktır. İletişim sadece yetkililerin onayıyla mümkündür. Bu yüzden ceza alabilirsiniz. Forum kurallarını okuyunuz.

mavibere

Kayıtlı Üye
Çember ilk yazilar şeylerde(sure,ayet,dualar) mi yapilacak yoksa ornek bir uygulamada dediğiniz uygulamada mi yapilacak iyice bir aciklar misiniz ?