Şüphecilik ve Güvensizlik

Beylane

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Ben neden kimseye güvenemiyorum? Sanki herkes arkamdan konusuyormuş gibi hissediyorum. Arkadaşlarımla gezdigimde mesela öyle bir hisse kapılıyorumki 'xx kişisi arkamdan konusuyor bununla neden konusuyorum' diyorum içimden ama o kişinin arkamdan konusup konusmadıgını bilmiyorum. Kızlarla konustugumda mesela sanki başka bir erkekle daha konusuyormus gibi hissediyorum. Eskiden kahve falı bakardım fal bakma şeklim önce fincana bakıp sonra insanın yüzüne baktıgımda hissiyatla bakıyordum fala ve tutuyordu. Şimdi fal bakamıyorum. Acaba faldan dolayı mı negatif bi enerji kaptım ben? Bu arada gusül abdest aldıgımda işlerim rast gitmiyor gusülsüz daha iyi hissediyorum kendimi

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Guslğn banyodan farkı yalnızca niyet tir. Anında manevi bir temizlik halini alır. (hadesten taharet)
Rahatsızlık veriyorsa tek sebebi müslüman olmayan cinlerin tasallutu altında olmanızdandır.

Siz aslında gayet iyi biliyorsunuz ki faldan bulaşma ihtimalini ön görebildiniz.
Aynı görüşteyiz.

Tövbe ile arınmaya başlayın.
Sabah akşam ayetel kürsi, nas, felak okuyun. Kendinizi korumaya alın. İslami bir yaşam öneriyorum. Titiz bir yaşantıyla üstesinden gelinebilir. Kendinizi farklı boyutlarda savunmasız bıraktıgınız için böyle şeyler oluyor. Manevi yırtıkları, ruhsal boşlukları toparlarsanız inşallah biter.

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
güvensizlik duygunuz tamamen vesveseden kaynaklanıyor.çünkü söylediğinize göre böyle düşünmenizi gerektirecek bir neden yok.fal baktığınız Zaman manevi olarak ne kadar savunmasız kaldığınızın farkındasınız hatta bu nedenle kendinizi gusülsüz daha iyi hissediyorsunuz aslında bu da bir nevi vesvesedir.bol bol felak ve nas okumanızı öneririm.ayrıca fal bakmayı(bakamamayı) kafanıza takmayın .bunun Allah’a şirk koşmak olduğunu biliyorsunuzdur .

Corpor

Kayıtlı Üye
Ben fal bakmadan anlamadığım halde yazdıklarınıza harfi harfiyen katılıyor ve aynı durumu yaşıyorum.. Özellikle gusül meselesinde her gusül abdesti almadığımda işlerim çok iyi gidiyor, aldığım zaman her şey tersine dönüyor sanki.

Beylane

Kayıtlı Üye
Ben fal bakmadan anlamadığım halde yazdıklarınıza harfi harfiyen katılıyor ve aynı durumu yaşıyorum.. Özellikle gusül meselesinde her gusül abdesti almadığımda işlerim çok iyi gidiyor, aldığım zaman her şey tersine dönüyor sanki.

Nasıl düzeleceğiz bilmiyorum. Namaz kılardım önceleri şuan namazdan o kadar sogudum ki

koyumelek

Kayıtlı Üye
Nasıl düzeleceğiz bilmiyorum. Namaz kılardım önceleri şuan namazdan o kadar sogudum ki

Bir ara bende de soğuma olmuştu. Böyle zamanlarda Kur'an okumak en iyisi. Okumaktan kastım sadece arapçasını veya mealini okumak değil. Bazı surelerin, ayetlerin anlamını araştırmak iyi bir çözüm yolu olabilir. Bir diğer yapabileceğiniz şey ise namaza başlamadan önce, namazın farz kılınmasından evvelkileri araştırıp hayatınıza geçirin ki bedenen ve ruhen hazırlanmış olun. Tabiat boşluğu kabul etmez. Bütün bunların yanında evinizde yalnız ve sakin bir ortamda kılıp orayı daima temiz tutmanız ya da tarihi camilerde kılmanız sizin için iyi olacaktır. O tarz yerlerin manevi havası bir başka olur.

Esenlikler dilerim.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Çocukken rol model aldığınız ebeveyniniz baskıcı mıydı? Ya da sizi korku haline sokacak sizin için travmatik bir olay yaşadınız mı küçükken? Mesala beni küçükken tek başına bıraktıkları anlarda çok ağlamışım, ağlamıştım. Bizimkiler de bakalım tek başına napıcak diye diye eğlenmişler. Bende bu tabi tam tersi bir etki oldu. Büyüyünce de bu terkedilme korkusu şeklinde bir hal aldı. Terkedileceğim diye ilişki yapmadım bayağı insanlara güvenmemekten. Neyse ki buradaki bazı yöntemler ve meditasyonlarla çözdüm sorunu. Belki bu açıdan geçmişinizi sorgulamak da size yardımcı olabilir

Beylane

Kayıtlı Üye
Çocukken rol model aldığınız ebeveyniniz baskıcı mıydı? Ya da sizi korku haline sokacak sizin için travmatik bir olay yaşadınız mı küçükken? Mesala beni küçükken tek başına bıraktıkları anlarda çok ağlamışım, ağlamıştım. Bizimkiler de bakalım tek başına napıcak diye diye eğlenmişler. Bende bu tabi tam tersi bir etki oldu. Büyüyünce de bu terkedilme korkusu şeklinde bir hal aldı. Terkedileceğim diye ilişki yapmadım bayağı insanlara güvenmemekten. Neyse ki buradaki bazı yöntemler ve meditasyonlarla çözdüm sorunu. Belki bu açıdan geçmişinizi sorgulamak da size yardımcı olabilir

Küçükken travma yaşadım birçok kez. Çocukluk yaşayamadım ben. Ama o travmalar güvensizligimi tetiklemez diye düşünüyorum. güven ile ilgili travma yaşamadım

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Küçükken travma yaşadım birçok kez. Çocukluk yaşayamadım ben. Ama o travmalar güvensizligimi tetiklemez diye düşünüyorum. güven ile ilgili travma yaşamadım
Vücut kimyanız nasıl? Kahve vs gibi adrenalin hormonu düzenini etkileyecek gıdalar çok sık tüketir misiniz? Ya da hem kimyasal hem de psikolojik tetikleyiciler ile vuku bulan panik atak geçmişiniz var mı? Bir de bu açılardan bakalım :)

Beylane

Kayıtlı Üye
Vücut kimyanız nasıl? Kahve vs gibi adrenalin hormonu düzenini etkileyecek gıdalar çok sık tüketir misiniz? Ya da hem kimyasal hem de psikolojik tetikleyiciler ile vuku bulan panik atak geçmişiniz var mı? Bir de bu açılardan bakalım :)

uyku düzenim yok gece uyuyamıyorum. Kahve ve çay çok tüketirim. 8 senedir antidepresan ve antipsikoyik kullanıyorum :)

Enerjisinerji

Banlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar. Ben neden kimseye güvenemiyorum? Sanki herkes arkamdan konusuyormuş gibi hissediyorum. Arkadaşlarımla gezdigimde mesela öyle bir hisse kapılıyorumki 'xx kişisi arkamdan konusuyor bununla neden konusuyorum' diyorum içimden ama o kişinin arkamdan konusup konusmadıgını bilmiyorum. Kızlarla konustugumda mesela sanki başka bir erkekle daha konusuyormus gibi hissediyorum. Eskiden kahve falı bakardım fal bakma şeklim önce fincana bakıp sonra insanın yüzüne baktıgımda hissiyatla bakıyordum fala ve tutuyordu. Şimdi fal bakamıyorum. Acaba faldan dolayı mı negatif bi enerji kaptım ben? Bu arada gusül abdest aldıgımda işlerim rast gitmiyor gusülsüz daha iyi hissediyorum kendimi
Güven probleminizin vesveseye alakalı olduğunu düşünüyorum.6.Hissinizin kuvvetli olmasıyla alakalı falan değil.Tamamen kuruntu.Size bol bol ayetel kürsi felak nas surelerini okumanızı tavsiye ederim.Negatif varlıkların etkisi altında olabilirsiniz.Güvenilir bir hocaya da başvurabilirsiniz.

Beylane

Kayıtlı Üye
Güven probleminizin vesveseye alakalı olduğunu düşünüyorum.6.Hissinizin kuvvetli olmasıyla alakalı falan değil.Tamamen kuruntu.Size bol bol ayetel kürsi felak nas surelerini okumanızı tavsiye ederim.Negatif varlıkların etkisi altında olabilirsiniz.Güvenilir bir hocaya da başvurabilirsiniz.

Güvenilir bi hoca nerede bulamıyoruz hepsi şarlatan. Hepsi muska yazıp yolluyor.

Enerjisinerji

Banlı Kullanıcı
Güvenilir bi hoca nerede bulamıyoruz hepsi şarlatan. Hepsi muska yazıp yolluyor.
Size tavsiyem internet üzerinden medyumum diyen hiçkimseye güvenmemeniz.ınstagram üzerinden tanıdıklarınıza da güvenmeyin.Hocayla medyum arasında hiçbir fark yok.Biri kendine hoca diğeri medyum dedirtiyor.Ofisi olan işletme ruhsatı olan medyumla çalışmanız sizin yararınıza olur.

Ü

Üye silindi 58480

Merhaba arkadaşlar. Ben neden kimseye güvenemiyorum?

Çünkü kendine güvenemiyorsun.
Acaba faldan dolayı mı negatif bi enerji kaptım ben?
Fal bağımlılığı insanı her zaman dış güdümlü yapar.

Fala başvurmak ise özgüven yetersizliği dolayısı ile gelen harici bir güven telkini ihtiyacı ve bunu projeleștirerek bundan sürekli istifade edebilmenin kısa yollarını aramaktır.

Yani fal gerçeğe ulaştırmaz. Sezgi yolu ile gelen yetiler anca arınmış olmanın öz getirileridir. Buna bilinçli başvurmak son ata servet yatırıp kaybetmek gibi yıkım getirir.