Sonradan üçüncü göz açmak ?

dokidokimomo

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,
Ben yaklaşık bir senedir üçüncü gözü açmak epifiz bezini aktifleştirmek için uğraşıyorum internette bulduğum herşeyi okudum/Dinledim/İzledim elimden geldiğince her türlü kaynaktan bilgi edinmeye çalıştim florurden uzak duruyorum meditasyon yapıyorum fazla yemiyorum.Bazi videolarda izledigim tarifleri tuketiyorum.zikir yapiyorum.(tek uymadığım şey hayvansal gıdalardan tamamen uzak durmak)
Fakat Fark edilebilir bir değişiklik yok. bazılarının düşüncesi "doğuştan varsa vardır yoksa ne yaparsan yap fark etmez"
Yönünde bu yüzden
Eğer sonradan açabilen biri varsa lütfen beni detaylı bilgilendirirse çok sevinirim.
Teşekkürler

Berliner

Kayıtlı Üye
Açılışın 2 türlüsü vardır.
1.si manevat geliştirerek yani zikir ile açmak. Ki en güvenilir ve keskin görüş bundadır. Kontrol kişinin elindedir.
2.si Meditasyon çeşitli işlemler riyazet yani hayvansal gıdalardan kaçınma veya musallat gibi yollar ile yapılan açılma. Kısmi açılmadır. Kontrol Ruhanilerdedir. ister görünür ister görünmez istediği şekilde görünebilirler. tehlikelidir.
Ancak iki yolda da garanti yoktur. Keşifler açılabilir ama göz perdesi kalkmayabilir. Misal kulak çakraları açılır ama göz açılmaz. veya tam tersi. veya ikiside açılmaz ama basiret denilen olay yani kalbe doğma olayı gelişir gibi gibi.

En garanti yol halvetdir + riyazetdir. hemen hemen açılma ihtimali Allah'ın izniyle çok yüksektir.
Halvete girecek durumunuz yoksa keşif ayetleri var onları gündelik vird edinerek yani devamlı şekilde "KORUMA YAPARAK" sayı adedince usulüne göre çekiniz. riyazet li oruç ve riyazet li durduğunuz günleri artırınız. Tam açılmayı kimse garanti edemez ama birşeyler Allah'ın izniyle gelişir.
O zikirleri burada vermiyorum ama araştırarak çok kolay bulabilirsiniz göz perdesi için veya keşiflerin açılması için yazın bulursunuz.
Dini inanç olarak Müslüman değilseniz 2.yolları yani çakra açma işlemleri + riyazet + az yeme olayı ile gelişim yapabilirsiniz.
selametle

Ü

Üye silindi 58480

3. goz zaten bebekken aciktir. Ama size oyuncaklar alirlar, terbiye etmek icin sobaya ciz filanca yere ciz diye diye artik goru yeteneginiz sekulerlesir ve 3. gozunuz icin etraftaki varliklarin rehberligini yapacak kimse kalmaz.
Heveslerin dunyasinda bulursunz kendinizi, cocukken oyuncak bilgisi, ergenlikte Playstation yetelenleri, genclikte ask mesk mevzulari ve ayrilik acilari ile basetmek icin cikar yol arayislari derken bunyeniz her hosa gitmeyen olay icin yine fizik dunyanin avantajlarinin pesine takilir.

Daha guzel kizlar icin araba ve tarz degisikligine gidili, Itibar icin paranin gucu tek basvurulacak amac olur vsvs
Simdi toplumun ortak dejenere dertlerine soyle bir bakarsak 3. gozlerini kapatmak icin ellerinden geleni yaptiklarini goruruz.

Halbuki acmak icin sadece hakikat bilgisini ozumsemek yeterlidir. 3. Goz zaten kendisi acik dogar.
3. gozu acmanin zor olabilecegini dusunmek bile, onu acayim derken kastirmak dedigimiz enerji istikrarsizligin olusmasina sebep olur.

3. Gozunuz acik zaten. Tamamen acik yaratildi. Acamiyorum demeyin. Gozunuzun onundeki hatta etrafinizi kusatan harama bakmamak icin yaratici nasil ki gozunuzu bugulu baktirtma iradesi verdiyse, 3. gozle dilediginiz gibi bakabilme yeteneginiz de var. Ama bunun icin hikmet sahibi olmak, basiret ve ferset sahibi olmak gerek. 3. goz tamamen acilmaz hem. Ara ara acilir. Belli bir ritmik takvimi olur. Kisiden kisiye de degisebilir. ama hayatin bir kalici parcasi olarak benimsemek gerek.

dokidokimomo

Kayıtlı Üye
Açılışın 2 türlüsü vardır.
1.si manevat geliştirerek yani zikir ile açmak. Ki en güvenilir ve keskin görüş bundadır. Kontrol kişinin elindedir.
2.si Meditasyon çeşitli işlemler riyazet yani hayvansal gıdalardan kaçınma veya musallat gibi yollar ile yapılan açılma. Kısmi açılmadır. Kontrol Ruhanilerdedir. ister görünür ister görünmez istediği şekilde görünebilirler. tehlikelidir.
Ancak iki yolda da garanti yoktur. Keşifler açılabilir ama göz perdesi kalkmayabilir. Misal kulak çakraları açılır ama göz açılmaz. veya tam tersi. veya ikiside açılmaz ama basiret denilen olay yani kalbe doğma olayı gelişir gibi gibi.

En garanti yol halvetdir + riyazetdir. hemen hemen açılma ihtimali Allah'ın izniyle çok yüksektir.
Halvete girecek durumunuz yoksa keşif ayetleri var onları gündelik vird edinerek yani devamlı şekilde "KORUMA YAPARAK" sayı adedince usulüne göre çekiniz. riyazet li oruç ve riyazet li durduğunuz günleri artırınız. Tam açılmayı kimse garanti edemez ama birşeyler Allah'ın izniyle gelişir.
O zikirleri burada vermiyorum ama araştırarak çok kolay bulabilirsiniz göz perdesi için veya keşiflerin açılması için yazın bulursunuz.
Dini inanç olarak Müslüman değilseniz 2.yolları yani çakra açma işlemleri + riyazet + az yeme olayı ile gelişim yapabilirsiniz.
selametle
Çok teşekkür ederim cevabınız için. Müslümanım Elhamdülillah. Söylediklerinizi anladım. Bahsettiğiniz zikir fe keşefnâ ile başlayan bir ayet mi? Onun dışında Koruma olarak derken muska gibi üzerimde mi taşımalıyım ? Ayrıca bir muslumanin cakra acmayla uğraşmasi yanlış mı olur?

dokidokimomo

Kayıtlı Üye
3. goz zaten bebekken aciktir. Ama size oyuncaklar alirlar, terbiye etmek icin sobaya ciz filanca yere ciz diye diye artik goru yeteneginiz sekulerlesir ve 3. gozunuz icin etraftaki varliklarin rehberligini yapacak kimse kalmaz.
Heveslerin dunyasinda bulursunz kendinizi, cocukken oyuncak bilgisi, ergenlikte Playstation yetelenleri, genclikte ask mesk mevzulari ve ayrilik acilari ile basetmek icin cikar yol arayislari derken bunyeniz her hosa gitmeyen olay icin yine fizik dunyanin avantajlarinin pesine takilir.

Daha guzel kizlar icin araba ve tarz degisikligine gidili, Itibar icin paranin gucu tek basvurulacak amac olur vsvs
Simdi toplumun ortak dejenere dertlerine soyle bir bakarsak 3. gozlerini kapatmak icin ellerinden geleni yaptiklarini goruruz.

Halbuki acmak icin sadece hakikat bilgisini ozumsemek yeterlidir. 3. Goz zaten kendisi acik dogar.
3. gozu acmanin zor olabilecegini dusunmek bile, onu acayim derken kastirmak dedigimiz enerji istikrarsizligin olusmasina sebep olur.

3. Gozunuz acik zaten. Tamamen acik yaratildi. Acamiyorum demeyin. Gozunuzun onundeki hatta etrafinizi kusatan harama bakmamak icin yaratici nasil ki gozunuzu bugulu baktirtma iradesi verdiyse, 3. gozle dilediginiz gibi bakabilme yeteneginiz de var. Ama bunun icin hikmet sahibi olmak, basiret ve ferset sahibi olmak gerek. 3. goz tamamen acilmaz hem. Ara ara acilir. Belli bir ritmik takvimi olur. Kisiden kisiye de degisebilir. ama hayatin bir kalici parcasi olarak benimsemek gerek.
Teşekkürler yorumunuz için bu yazdıklarınızın çogunu biliyordum fakat tabii ki faydali oldu.benim dusuncelerimde kısmen bu yöndeydi fakat bazı insanların doğuştan her an açık.tabii o bazı ne kadar nadirdir onu bilmiyorum

Ü

Üye silindi 58480

Ayrıca bir muslumanin cakra acmayla uğraşmasi yanlış mı olur?

Peygamberimiz ile SAV o donemin felsefi ve eski kadim uygarliklarinin kalintilari ile ilim yarisina giriyorlar hayata dair. Ve ayet iniyor :

`Sana hicbir seyle gelemezler ki, biz o seye karsi sana hakki ve en guzel aciklama bicimini benimsetmis olmayalim` (Kuran)
`Biz Kuranda eksiklik birakmadik` (Kuran)

Cakralar konusu bana gore eski kadim uygarliklarin hak ile gelen ve gunumuzdeki bize kalan bakiyesidir. Kuranda karsiligi oldugu icin yanlis oldugunu dusunmuyorum.
Biz insanin uzerinde 7 yol yarattik diyor Ayette. Her cakranin ayri bir yolu var. Sevgi yolu, bilgelik yolu, mucadele yolu, telepatik yollar, hatta direk isinlanma yolu.. Hepsinin islevini uyandiran 7 tane hormon var. Hormon tetikleyici demektir. Yani yolu acan faktordur.

Musluman demiyim de Allahin Kuranda yeryuzu halifesi dedigi ovulmus ustun inananlar cakra acmak gibi kucuk hesaplarla ugrasmaz. Allahin emir ve yasaklari icra etmekle, onlrain arkasindaki sirlari ve hikmetleri anlamaya calismakla ugrasir.
Cakrasini acmaya calisip ta actigina kanahat getirip mutmain olan insan ben gomedim. Ama biraz maneviyata ve mukadderata meyleden kisinin 6. hissinin de baska ruhani yetilerinin de birden aciga ciktigini cok gordum.

Berliner

Kayıtlı Üye
yukarıda arkadaşımızın belirttiği gibi KUR-AN da eksik ve noksanlık bulunmadığını düşünür ve kendimize rehber edinirsek ve sizin de örnekte verdiğiniz ayetin açıklamasını ortaya koyarsak ki açıklaması şudur :

50/KAF-22
Lekad kunte fî gafletin min hâzâ fe keşefnâ anke gıtâeke fe besarukel yevme hadîdun.
(Allahû Teâla buyurur): “Andolsun ki sen bundan gaflet içindeydin. İşte senden perdeni kaldırdık. Artık bugün senin görüşün keskindir.”

o halde gözdeki perdenin kaldırılması insan için yasak veya Allah'ın hoşnut olmadığı bir durum olsa böyle bildirilmez. İçiniz rahat olsun.
Korumadan maksat gündelik koruma yapmanız. Tahassun veya ayetel kürsi koruması veya hıfz ayetlerini gündelik korunma adabına uyarak okuyabilirsiniz. forumda ayetelkürsi korunması olması lazım onu örnek alabilirsiniz.

Berliner

Kayıtlı Üye
Ek olarak şunuda yazayım. yukarıdaki ayet de birçok mana çıkabilir. gaflet perdesinin kalkması gibi gibi. Ama bir çok alim bu ayeti göz perdesi kaldırılması için de yorumlamıştır. Ona binaen bu yorumu yaptım. En doğrusunu Allah bilir elbette.
selametle kalın.

Ü

Üye silindi 58480

50/KAF-22
Lekad kunte fî gafletin min hâzâ fe keşefnâ anke gıtâeke fe besarukel yevme hadîdun.
(Allahû Teâla buyurur): “Andolsun ki sen bundan gaflet içindeydin. İşte senden perdeni kaldırdık. Artık bugün senin görüşün keskindir.”

Bu ayet ayni zamanda konuyu acan arkadasin da merakini gideriyor :
Demek ki PeygamberimizSAV bile 3. Gozunu sonradan acmistir. Cebrail AS ile gorustugunde 40 yasindaydi.
Hatta kaderde secilmis oldugu icin belki dogustan gelen kontrolsuz metafizik kabiliyetleri ve anlam veremedigi halleri 40 yasinda Allahualem ilk emir ile istikrar saglayacak hale gelmistir. Allahin dilemesi ile Yasadigi aktivitelerin adini koyabilmistir.

3.Goz, episiz, cakra, reiki vs kavramlarin karsiligina Kuranda goz kirpilarak, abartilmamis hatta cok makul karsilanmistir. Muslumanin dogal vasiflari gibi anlatilmistir. Bu yonu ile de Kuran bilinen bilinmeyen butun ilimlerin patentini zaten barindirmaktadir.

dokidokimomo

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar çok teşekkür ederim yorumlarınız için.süpersiniz? tek anlamadığım "Lekad kunte fî gafletin min hâzâ fe keşefnâ anke gıtâeke fe besarukel yevme hadîdun." Bunu günde kaç kez okumaliyim? Ayetel Kürsi ve felak nas her gün okuyorum bazen birkaç kere

Ü

Üye silindi 58480

Arkadaşlar çok teşekkür ederim yorumlarınız için.süpersiniz? tek anlamadığım "Lekad kunte fî gafletin min hâzâ fe keşefnâ anke gıtâeke fe besarukel yevme hadîdun." Bunu günde kaç kez okumaliyim? Ayetel Kürsi ve felak nas her gün okuyorum bazen birkaç kere

Internetten ebcedini bularak okuyun. 3. Goz hep acilmayi bekledigi icin el-Fettah esmasinin bir tezahuru olarak hayrina acilmasi talebi ile Fetih saatinde ve gununde okuyun hatta. Internette var arastirirsaniz bulursunuz.

Arkadaslar 3 okumanin 3u de bir olmaz. Illa bir okumaniz daha samimi daha etkisini hissettiren sekilde olur. Ebcedine gore okuyacaginiz butun dualar ayni okuma frekansinda olursa Allahin insana secde ettirdigi meleklere ulasir. Yardim etmeme gibi secim sanslari da yoktur. Anlayana!

Mum yakmak gibi dusunun bunu. 99 tane mum dizili olsa onunuzde 3 saniyalik bir yakma hareketi musadeniz olsa, tek seferde hepsini yakamazsiniz. 99 hamlede belki 78 ini yakmis olacaksiniz. Ebcedine gore okuma yapmak ta boyledir. Yakamadiginiz her mum sirasini bosa savan halde kalir ve kilidi acamazsiniz. o yuzden misal 313 kere Ayetel kursi okumaya niyetlenirseniz hicbirinin bosa gitmemesi, idrakinin ziyan olmamasi, ezberden sirasini savmamasi gerekir.

Zikir cok keskin bir ilimdir. Idrakin ve suurun tamami ile yapilir. Gun icinde bir olay zihninizin arasina girerse okumanin o tekrari bosa cikar. Sifreyi kiramaz. Sifreyi tekrar sayisi kadar ayni frekans ve talep azmi beraber kirar. Bu yuzden cok zikir cekenler biryere varamiyor. Zihinleri sirksiz bir ibadet bilincini kaldiramiyor iflas ederek hayatin belli basli yonlerine kayiyor. Firar ediyor .