SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Retro

Kayıtlı Üye
Bu sitede biri tarihin en büyük kara büyücüsü Cengizhan demişti. Konu hakkında bilgisi olup açabilecek biri var mı?

Büyücü komutan konsepti bana olmaz gibi geldi.. hayatı savaş ve talim ile geçmiş, her an bir yönetme pürüzlü, emir komuta sorumluluğu ve infaz kaygısı olan siyasi bir figürün aynı zamanda en büyük büyücü olması için meydan yok Bi kere.

Șu olur ama, firavun gibi bir büyücüler ordusu olabilir arkasında. Hatta cinler ordusu da olabilir. Güçlü liderler aynı zamanda metafiziği de yöneten liderlerdir. Kuranda bile kral peygamberin bir cin ordusu olduğuna vurgu var. Yani kolay değil öyle kas gücü ile sistemi bükmek.

Sonuçta hiçbir büyücü onu durduramadı, hiçbir majik operasyona kurban gitmedi.
Erkeklik bağlama büyüsü bile adama bana mısın demedi.. 🦸

Ü

Üye silindi 76175

Büyücü komutan konsepti bana olmaz gibi geldi.. hayatı savaş ve talim ile geçmiş, her an bir yönetme pürüzlü, emir komuta sorumluluğu ve infaz kaygısı olan siyasi bir figürün aynı zamanda en büyük büyücü olması için meydan yok Bi kere.

Șu olur ama, firavun gibi bir büyücüler ordusu olabilir arkasında. Hatta cinler ordusu da olabilir. Güçlü liderler aynı zamanda metafiziği de yöneten liderlerdir. Kuranda bile kral peygamberin bir cin ordusu olduğuna vurgu var. Yani kolay değil öyle kas gücü ile sistemi bükmek.

Büyücü değil ama, Zülkarneyn/Keyhüsrev bağlantısına dair bir şey okudum az önce.

Magnus357

Banlı Kullanıcı

Adamlar makam elde ediyorlar.Hz.Suleyman da aynı Hz.Musa da hepsi aynı Nefsi safiye olunca matrixden çıkıyoruz.Şeytani sistem artık bizim lehimize çalisiyor.Hz.Süleyman gibi tekâmülu zirve yapinca makamı kullanarak alt varlıkları bağlıyor.Şeytan bana zarar veremez bilinç noktasına gelince bu sefer sen onu kullanabiliyorsun.Önemli insanın nefis şeytani terbiye etmesi.Sonra dışarısı sana karşı bir hükümü kalmıyor.Adem oluyorsun.Benim kendi Kanatim şeytan tamamen vazifeli bir varlık fakat insanlar bunun farkında değiller.Rahmani sistemin en büyük hizmetkari şeytani sistemdir.Tekamul çarki bu şekilde işler.Sen kendi cevherlerinin farkına varirsan kaderinin imkani ölçüsünde bir çok şeyi elde edebilirsin.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Patronum daha kaliteli çanta alsın diye köpek gibi çalışıyorum
Bütün bir ömür bir ev,bir araba alma hayali ile çalışıyoruz.Hak ettiğimiz değeri görmüyoruz.Verimsiz boş işlerde harcaniyoruz.Belki dünyayi değiştirmeye gücümuz yetiyor ama her gün metrobüs koşelerinde faydasız, insanlığa bir faydası olamayan, sırf evimi geçindirmek için gittim işe bağımlıyim.Sistem gelişmeyi değil kendimiz kullanirmaya yönelik çalışıyor.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Evet işte içimizde ne cevherler ama içimizde yatıyor öyle. Ondan amirim evinden yattığı yerden maaş alırken ben sabahın altısında kalkıp yollara düşüyorum. Ucamadigimdan otobüse biniyorum

Retro

Kayıtlı Üye
Patron olmak daha zor.
Senin maaşın garanti, hele ortalama bir maaş ise bir yandan başka iş bakmaya başlayabilirsin. Ama patronda o yok, her gece yattığında acımasız pazar şartlarındaki rakiplerini düşünür. Senin maaş garanti iken, patronun sürekli yukarı çekilen asgari ücrete göre bir fiyat politikası belirlerken nerden neyi kısacağını düşünür. Sürekli ișçi çıkarır. Kalanlara iș yükü biner. Sonra biri isyan eder ve ilave ișçi alınır. Ama ișe yeni alınan kişi tam işi öğrenmişken bu sefer deprem, kriz, orman yangını vb olur.. Satışlar yine düşer, patron yine yeni geleni çıkarır. Çünkü boşuna maaș almaya bașlamıștır. Sonra işler açılır az kişi çok iș yapmak zorunda kalacağı için baştan isyan ederler.

İşçilere göre patron acımasız bir paragözdür. Yapabipse bedavaya bile çalıştırır seni. Ama patrona göre ișçiler boş zamanlarında ofiste youtube izleyen, biraz iș yükü olunca hemen rahatlarına batan kaprisli istenmeyen evlatlardır. Kapasitelerini 100‰ kullanmayı reddeden maașlarının hakkını vermeyen vefasızlardır.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Patron olmak daha zor.
Senin maaşın garanti, hele ortalama bir maaş ise bir yandan başka iş bakmaya başlayabilirsin. Ama patronda o yok, her gece yattığında acımasız pazar şartlarındaki rakiplerini düşünür. Senin maaş garanti iken, patronun sürekli yukarı çekilen asgari ücrete göre bir fiyat politikası belirlerken nerden neyi kısacağını düşünür. Sürekli ișçi çıkarır. Kalanlara iș yükü biner. Sonra biri isyan eder ve ilave ișçi alınır. Ama ișe yeni alınan kişi tam işi öğrenmişken bu sefer deprem, kriz, orman yangını vb olur.. Satışlar yine düşer, patron yine yeni geleni çıkarır. Çünkü boşuna maaș almaya bașlamıștır. Sonra işler açılır az kişi çok iș yapmak zorunda kalacağı için baştan isyan ederler.

İşçilere göre patron acımasız bir paragözdür. Yapabipse bedavaya bile çalıştırır seni. Ama patrona göre ișçiler boş zamanlarında ofiste youtube izleyen, biraz iș yükü olunca hemen rahatlarına batan kaprisli istenmeyen evlatlardır. Kapasitelerini 100‰ kullanmayı reddeden maașlarının hakkını vermeyen vefasızlardır.
Sanırım patronsunuz?😁

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Patron işin sahibi anlaşamazsanız yolları ayırırsınız, devlette öyle olmuyor işte maalesef, bir şehir değişikliği aynı kadroda başka bir kurumda çalışabilmek için biz neden torpil arayalım yıllarca bu ne saçmalık, özelde de kendimize yer arardık, sınav koysunlar o zaman, illa her şey ayı dayı usulüyle olmalı dimi, başka türlüsüne ya kafaları basmaz yada bir yerleri yemez.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Patron bir derece ama patron olmadan patronu oynayanlar hiç çekilmiyor. Benim patronum devlet, ama kurumun üst seviye insan saydıkları da kendini küçük patron sanıyor ne yazıkki, evinde 10'a 11'e kadar yatan, haftada üç dört gün işe gelen tipler sana aa ne güzel boş vaktinde film izleyebiliyorsun diyebiliyor, ona s*ktir git diyemediğin için seni buralara düşürenlere lanetleme yapıyorsun her günkü rutinin olarak.
Vallahi bende devlet sektöründeyim hiç bir seyden anlamayan insanlardan emir almaktan bikmistim.Belli ritüellleri safları kendime cekip baskın oluyorum.Her dediğime geliyorlar genellikle.Ama benden bıkmış durumdalar.İşyerinde dedikodumu yapan çekemeyen insanlar çok bu sebebden.

nurumm

Kayıtlı Üye
Sanırım patronsunuz?😁
@Retro çok haklı konuşmuş ama söylediklerinin hepsi ve daha fazlası işveren kısmında tamamiyle mevcut.Ben beyaz yakalı özel sektör çalışanı olarak ve çevremiz itibariylede orta ve daha büyük kesimden işveren kişilerle normal arkadaslık diyaloğumda olduğundan bu sözleri ben sürekli duyuyorum ve yaşanılan birçok durumlarına da şahit oluyorum.Maaşlı kesime göre evet lüks bi hayat yaşıyorlar,yediklerinin içtiklerini hesabı lira lira yada kuruş kuruş yapılmıyor lakin zaten büyük oynadıkları için daha büyük riskler taşıyorlar ve o tip sorunlarla karşı karşıya kalıyorlar.Deseniz ki imkanın olsa patron olur muydun olmazdım imkanı olan devlet memuru olsun :)

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
@nurumm
Evet hem sefil olup fakir kalsınlar hem de türlü haksızlıklar dimi, devlet memuru derken herkes devlet memuru, yılda üç ay evde yatan haftada iki üç gün yarım gün çalışan akademisyen de memur, yoksa sabah yedi olmadan yollara düşen eve gidişi yediyi bulan, bir yere giderken yazılı dilekçe bırakan, üstelik sınavsız okulsuz kadroya geçenlerden daha az haklara sahip olanlar da memur ;)
Kurum, kadro, çalışacağın şehir önemli yoksa özelden gelen bile nerden düştüm buraya der, var öyle arkadaşlar. Dışardan iyi gözükebilir ama içi çok kokuşmuş içine girince görüyorsun.. emin olun buraya yazamadığım çok şey var, hiç öyle masum temiz filan da değiller.