SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Retro

Kayıtlı Üye
Ben de bir ay kadar önce izledim o incelemeyi, maskülenite savunuculuğu yapan arkadaşların acilen fight club övücülüğünü bırakması lazım, film alenen feminen propaganda kalesi, dönüp dolaşıp erkeğe huzurun kadınsılıkta olduğu fikrini pompalıyor.

Aslında kendi coğrafyamıza uyarlarsak Marla karakteri, ana karakterin anne rol modeli yansıması da olabilir. Çünkü ezik, toplumdan dışlanmış, toplumun onu hor gördüğünün farkında, ama toplumdan onay almak için kendini sexteki marifetlerine indirgemiș birisi.

Bunun sonucu olarak ana karakterin kadınları eșya olarak gördüğünü, (Tyron olarak Marlayı sadece kullanıyor, Marla olarak acı çekiyor ) ama temelde Marla ile aynı eziklikte olduğunu görüyoruz.

Filmin sonundaki sahnede Marla ile duygusal bir şekilde el ele tutusmasindan da bir tașla iki kuș vuruyor diyebiliriz.

1- Tyron arketipini kontrol altına alabiliyor. Yani ne zaman gerekli görse ona bașvurabilir. Kavgadan kaçmaz, dayaktan pes etmez.

2- Kadınları eșya olarak görmekten vazgeçiyor.

Hayra yordum.😀 Marla ile el ele tutușmasını eșcinselliğe yöneldi olarak yorumlayanda var ama.. Ucu açık bırakılmış.

Bence çoklu kişilikleri dengeleniyor.

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 76175

Aslında kendi coğrafyamıza uyarlarsak Marla karakteri, ana karakterin anne rol modeli yansıması da olabilir. Çünkü ezik, toplumdan dışlanmış, toplumun onu hor gördüğünün farkında, ama toplumdan onay almak için kendini sexteki marifetlerine indirgemiș birisi.

Bunun sonucu olarak ana karakterin kadınları eșya olarak gördüğünü, (Tyron olarak Marlayı sadece kullanıyor, Marla olarak acı çekiyor ) ama temelde Marla ile aynı eziklikte olduğunu görüyoruz.

Filmin sonundaki sahnede Marla ile duygusal bir şekilde el ele tutusmasindan da bir tașla iki kuș vuruyor diyebiliriz.

1- Tyron arketipini kontrol altına alabiliyor. Yani ne zaman gerekli görse ona bașvurabilir. Kavgadan kaçmaz, dayaktan pes etmez.

2- Kadınları eșya olarak görmekten vazgeçiyor.

Hayra yordum.😀 Marla ile el ele tutușmasını eșcinselliğe yöneldi olarak yorumlayanda var ama.. Ucu açık bırakılmış.

Bence çoklu kişilikleri dengeleniyor.
Abi boşver marlayı tyronu, tevilde dünya markasısın. : P

Aisling

Kayıtlı Üye
Ben anladım ki bana benden başka kimse yardım edemez. Kendimin en büyük düşmanı oldum ve kendimi nasıl yenerim bilmiyorum. Kacamiyorum saklanamiyorum. Nasıl mücadele edilir bilmiyorum. Günün birinde bir duvara toslayacagim ama bakalım ne zaman?

Ü

Üye silindi 76175

Ben anladım ki bana benden başka kimse yardım edemez. Kendimin en büyük düşmanı oldum ve kendimi nasıl yenerim bilmiyorum. Kacamiyorum saklanamiyorum. Nasıl mücadele edilir bilmiyorum. Günün birinde bir duvara toslayacagim ama bakalım ne zaman?
Kişi kendine yardım edemez zaten, söylediğiniz üzere başka hiç bir mahlukta edemez. Maddenin esiri olduğumuz kadar maddeden bağımsız bir ruha da sahibiz.

Etkenler yalnız vesiledir, hiç bir sonuç kendinden sebep bulmaz mahluk alemlerinde.

Sabır ve namazla Allah'tan yardım dileyiniz, rabbim sebepleri önünüze çıkarsın, şifa versin.

Selam.

Aisling

Kayıtlı Üye
Kişi kendine yardım edemez zaten, söylediğiniz üzere başka hiç bir mahlukta edemez. Maddenin esiri olduğumuz kadar maddeden bağımsız bir ruha da sahibiz.

Etkenler yalnız vesiledir, hiç bir sonuç kendinden sebep bulmaz mahluk alemlerinde.

Sabır ve namazla Allah'tan yardım dileyiniz, rabbim sebepleri önünüze çıkarsın, şifa versin.

Selam.
Allah'tan yardım dilemeye devam ediyorum ama bazen beni duymuyormuş gibi geliyor. Sanki boşluğa yakariyorum. Aylar oldu, saatler geçti dualarım karşılık bulmadı daha.
Daha ne kadar yakarmam gerek ki? Artık çok yoruldum.
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim ❤️🙏

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Allah'tan yardım dilemeye devam ediyorum ama bazen beni duymuyormuş gibi geliyor. Sanki boşluğa yakariyorum. Aylar oldu, saatler geçti dualarım karşılık bulmadı daha.
Daha ne kadar yakarmam gerek ki? Artık çok yoruldum.
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim ❤️🙏
İmtihan dünyasında olduğumuzdan dolayı, değil günler aylar yıllar bile sürebiliyor bizi zorlayan durumlar, bazense bir ömür..
Fiili duaya da devam et, ilim öğren, yaşadıklarını sorgulamaya devam et, eminim cevaplar gelecektir.

Aisling

Kayıtlı Üye
Başkalarının görmediklerini gördüm duymadıklarını duydum. Doğum haritamdaki konumlar yüzünden mi, psişiklik yüzünden mi, yoksa başka şeyler yüzünden mi asla anlayamadım. Anlayamadanda göçüp gideceğim galiba. Yeri geldi gördüğüm varlıklardan memnun kaldım yeri geldi korkutuldum.
Amaçları neydi neden beni seçtiler hiç anlayamadım. Bir tanesi demiştiki "Onu almamız zaten zordu artık hiç alamayız. "

Bir insanı almak ne demek? Beni alıp nereye götürecek ve bana ne yapacaklardı acaba?