SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Alakan

Kayıtlı Üye
Arkadaşlarına verebilir ve sahibi ortaya çıktığında geri alabilirsin. Veterinerlerin bazıları kayıp ilanları yayınlıyor. Yakınlarda veteriner kliniği varsa fotoğrafını çekip bir göster derim.

Bence sahipli bu kedi. Mama yemedigine ve yemek sectigine bir de bakımlı olduğuna göre....
Teşekkür ederim ilginiz için. Veteriner olayını bir deneyeceğim. Kedi sahipliyse kayıp olduğunu düşünmüyorum. Mahallede kedi sahipleri kedilerini dışarı bırakıyor. Nispeten güvenli bir mahallede yaşıyoruz. Genellikle tasmalı oluyor o kediler. Bir de gündüzleri geliyor akşamları hiç yok.

Ori

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim ilginiz için. Veteriner olayını bir deneyeceğim. Kedi sahipliyse kayıp olduğunu düşünmüyorum. Mahallede kedi sahipleri kedilerini dışarı bırakıyor. Nispeten güvenli bir mahallede yaşıyoruz. Genellikle tasmalı oluyor o kediler. Bir de gündüzleri geliyor akşamları hiç yok.
Kadıköy'ün üst bölgelerinde veya Kartal'ın elit sokaklarında mı yaşıyorsunuz nedir. Hangi bölgelermiş oralar bende yerleşeyim. :) O zaman cama gelen kedi kayıp olmayabilir dediğiniz gibi. Bir süre izleyebilirsiniz. Tipinde ve hareketlerinde değişiklik hissederseniz kaybolduğunu anlayabilirsiniz. Gerçek ev kedileri sokaklara düşünce çabuk anlaşılıyor. Korkuyor, herkesten kaçıyor, tüyleri çabuk pisleniyor, kilo veriyor vb. Aslında ilk etapta dikkatli bakınca kedinin ruh halinden bile anlayabilirsiniz.

Alakan

Kayıtlı Üye
@Ori İstanbul'da ikamet etmiyorum başka bir şehirdeyim :) Mahallemizde pek köpek, trafik ve ruh hastası insan yok bu bakımdan güvenli. Mahallede devamlı tasmalı kedi görmek mümkün. Kedi ürkek değil fakat mahalledeki hiçbir kedi ürkek değil devamlı beslediğimizden dolayı kaçmıyorlar. Çok uzun süredir de cama geliyor. Evden kaçmış olsa dediğiniz gibi korkar ve ağlar diye düşündüm ama yine de emin olamadım boynunda tasması olmadığı için. Kedileri besliyoruz devamlı kilosunun yerinde olması normal ama hiçbir komşunun tüylerini tarayacağını sanmıyorum :') Belki tasma taktırmıyor olabilir. Ben yine de biraz etrafa sormaya karar verdim.

wrzmc

Banlı Kullanıcı
Selam, dennise isimli banlanmış bir kullanıcı var. Kendisini tanıyan ve iletişim adresini bilen var mı? Sosyal medya, mail vb. Yardımcı olursanız sevinirim. tanışmak istiyorum.

Ori

Kayıtlı Üye
Selam, dennise isimli banlanmış bir kullanıcı var. Kendisini tanıyan ve iletişim adresini bilen var mı? Sosyal medya, mail vb. Yardımcı olursanız sevinirim. tanışmak istiyorum.
İletişim adresi vermek yasak.

wrzmc

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar yakında bir yolculuğa çıkıyorum ve hayırlısıysa eğer daha çok çok uzun süre dönmeyi düşünmüyorum. Lütfen bana dua edin. Hayırlı dualarınıza çok ihtiyacım var.
yolun açık olsun, yolculuğun sana hikmet katsın.

• Beğendim
Tepkiler: Ori

october

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yakında bir yolculuğa çıkıyorum ve hayırlısıysa eğer daha çok çok uzun süre dönmeyi düşünmüyorum. Lütfen bana dua edin. Hayırlı dualarınıza çok ihtiyacım var.
güzel ve iyi bir yolculuk diliyorum. yolculuğunuzda, etrafınızda hep iyi duygu-düşünce-enerji ve davranışlar olsun.

Aisling

Kayıtlı Üye
Ben olmak niye bu kadar zor? Babam o soğuklarda karda kışta calistiramam ben kızımı kıyamam diyor bir de. Maddi açıdan çok şükür kendimize yetiyoruz öyle böyle. Aşırı zengin sayılmayız ama buna da şükür. Hayatımın güllük gülistanlık olması gerekirken psikolojik sorun sarmalında sıkıştım kaldım. Yok dışarıda takip ediliyorum, içimde benimle konuşan biri var. Daha bir çok vesvese. Bir ara içime cin girdi diye şüphelendim hatta. Gittim rukye ayeti dinledim hiç birşey olmadı. Demek ki psikolojik. Takip edilme hissinin arkasında siz mi varsınız diye cinlere bağırıyorum evde. Ama çok sessizler bu aralar. En son bir tanesi bir şey değil diye ses etmişti gerisi yok.

wrzmc

Banlı Kullanıcı
Ben olmak niye bu kadar zor? Babam o soğuklarda karda kışta calistiramam ben kızımı kıyamam diyor bir de. Maddi açıdan çok şükür kendimize yetiyoruz öyle böyle. Aşırı zengin sayılmayız ama buna da şükür. Hayatımın güllük gülistanlık olması gerekirken psikolojik sorun sarmalında sıkıştım kaldım. Yok dışarıda takip ediliyorum, içimde benimle konuşan biri var. Daha bir çok vesvese. Bir ara içime cin girdi diye şüphelendim hatta. Gittim rukye ayeti dinledim hiç birşey olmadı. Demek ki psikolojik. Takip edilme hissinin arkasında siz mi varsınız diye cinlere bağırıyorum evde. Ama çok sessizler bu aralar. En son bir tanesi bir şey değil diye ses etmişti gerisi yok.
O sırada şaşkın bir eda ile " arkadaş ben şimdi ne yaptım? " Diyen kendi halinde cin :))

Alakan

Kayıtlı Üye
Aisling yazdıklarınıza çok üzüldüm. Doktora gittiniz mi bilmiyorum ama okuyan diğer arkadaşlara da yol gösterir belki. Panik atak olabilirsiniz. Takip edilme hissi daha başka psikolojik rahatsızlıklarda da ortaya çıkabilir fakat en basit haliyle panik atak durumunda olur.

Aisling

Kayıtlı Üye
Alintilayinca cevaplıyor ben de ortaya yazayım. Doktora gittim. Organik olmayan psikotik bozukluk teşhisi kondu bana. Evet bende öyle zamanlarda panik hali hissediyorum. Sakin kalırsam geçiyor. Ama sakın kalamazsam cehennemi yaşıyorum.

Alakan

Kayıtlı Üye
Alintilayinca cevaplıyor ben de ortaya yazayım. Doktora gittim. Organik olmayan psikotik bozukluk teşhisi kondu bana. Evet bende öyle zamanlarda panik hali hissediyorum. Sakin kalırsam geçiyor. Ama sakın kalamazsam cehennemi yaşıyorum.
Sizi çok iyi anlıyorum. Tetiklenmesi için illa bir durum da gerekmiyor. Kendinizi sürekli telkin edin bunun bir rahatsızlık olduğunu. Panik hali yaşamadığınızda da zaman zaman telkinde bulunun. Ben direkt pencereye koşar derin derin nefes alır ve kendimi telkin ederim. Maalesef kalıcı bir çözüm değil ama işe yarıyor. Panik halinde etrafınızdaki 5 tane kırmızı nesneyi sayın mesela. Beyninizi başka yere odaklamanız işe yarayacak.
İmkanınız varsa tetikleyici unsurlardan uzak kalmaya çalışın. Panik halinin zaman aralıklarını uzatırsınız. Kafein gibi ritim arttıran gıdalardan mümkün mertebe uzak durun.
Unutmayın yalnız değilsiniz, binlerce insan bununla uğraşıyor. Nefes aldığımız sürece bir çare vardır.

Aisling

Kayıtlı Üye
Dua iyi geldi sahiden. Yaşadığım panik halinin oranını azalttı ama tamamen bitirmedi tabiki. Dua da bir yere kadar. Sonrasında her şey bizde bitiyor.