SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Alex06

Kayıtlı Üye
Turist vizesiyle mi geliyor yoksa gayet yasal bir şekilde çalışma vizesi alarak mı?
Ben soruyu buradaki genç arkadaslarimiz faydalansın diye sordum. Anladığım kadarı ile Kore de yaşamak çalışmak ile ilgilenen pek yok. Daha çok varlık davet etmek yolda gorduklerinden anlam çıkarma gibi ilgi alanları var. 😅 Herkesi olduğu gibi kabul edip o haliyle seviyoruz.
Siz yine de her iki yolla gelmek nasıl oluyor kısaca yazarsanız belki faydalanan biri çıkar

R

Renaissance

as.png

Hlidskjalf adlı tahtında Frigg ile Valhalla'nın salonunda oturan Odin, tüm dünyaya baktı. Fakat her şeyi bilmek ve kendisinden gizlenen şeylerin hikmetini ve bilgisini elde etmek istiyordu. Bu onu kendini feda etmeye iten bir arzuydu.

Mimir'in kuyusunda gözünü feda etti ve kendini bir tür sembolik, ritüel intiharla mızrağı Gungnir'e attı. Daha sonra diğer dünyalar hakkında bilgi edinmek ve rünleri anlayabilmek için dokuz gün dokuz gece hayat ağacı Yggdrasil'de kendini astı.

Kurban eylemleri sırasında vizyonlar gördü ve gizli bilgelik aldı. Edindiği sihir bilgisi, hasta fırtınaları iyileştirmesini, saldırganlarına silah çevirmesini, kadınları aşık etmesini ve tehlikeli trol kadınlarını zararsız hale getirmesini sağladı - genellikle sadece bir bakışla.

Odin aynı zamanda bir şekil değiştiriciydi, yani şekli değiştirebiliyordu. Kendini transa geçirebilir ve ruhunu göndererek başka bir kişinin veya bir hayvanın şeklini alabilirdi. Bedeni trans halindeyken, bir kuş veya dört ayaklı bir hayvan, bir balık veya bir yılan olarak tüm dünyaları ve uzak yerleri dolaşabilirdi.

Odin genellikle et ve şarap içmekten hoşlanan büyüleyici bir adam olarak tasvir edilir. Ancak, “davulu çaldığında ve kehanet uyguladığında”, kadınlarla ilişkili bir şey olan “erkekliğe aykırı davranış” ile suçlandı. Onun bir kahin ve bir erkek olması bazı çevrelerde tiksinti uyandırdı. -Alıntı #mitoloji

Ori

Kayıtlı Üye
Ben soruyu buradaki genç arkadaslarimiz faydalansın diye sordum. Anladığım kadarı ile Kore de yaşamak çalışmak ile ilgilenen pek yok. Daha çok varlık davet etmek yolda gorduklerinden anlam çıkarma gibi ilgi alanları var. 😅 Herkesi olduğu gibi kabul edip o haliyle seviyoruz.
Siz yine de her iki yolla gelmek nasıl oluyor kısaca yazarsanız belki faydalanan biri çıkar
Eve gittiğimde güzelce yazarım. Hayırlısıyla bir döneyim. 😊

business woman

Kayıtlı Üye
Elaleme fal bakarken bşy olmuyor da kendime fal baktırırken kusma isteği, bi karında basınç tiksinti oluyor. Siz de de var mı bundan?

Alex06

Kayıtlı Üye
Elaleme fal bakarken bşy olmuyor da kendime fal baktırırken kusma isteği, bi karında basınç tiksinti oluyor. Siz de de var mı bundan?
Ben başkasına fal baktırmam yeni bir durum değil yıllardır, hayatımda söz hakkı olmayan birinin geleceğimi sekillendirdigini hissederim. Çünkü söz büyüdür.

Alex06

Kayıtlı Üye
Ama başkasının şekillendirdiği olasılık ya hoşuma giderse?
Risk... 😁
Ben hayatımın dinamiklerini başkalarına teslim edemeyenlerdenim benim fal baktırmiyor olmam arkadaşımızın faldan rahatsızlık duyması bu sebepten. Siz bunu macera olarak görürsünüz eğlence olarak görürsünüz belki de söylenenlerden çok etkilenmiyor olabilirsiniz. Tercih sizin.😍

createtherules

Kayıtlı Üye
Ben hayatımın dinamiklerini başkalarına teslim edemeyenlerdenim benim fal baktırmiyor olmam arkadaşımızın faldan rahatsızlık duyması bu sebepten. Siz bunu macera olarak görürsünüz eğlence olarak görürsünüz belki de söylenenlerden çok etkilenmiyor olabilirsiniz. Tercih sizin.😍
Çok etkilenirim ama falcıyı da yönlendiririm bazen bilinçli olarak. Biraz da @Absoluta Virtute anlattığı gibi medici tarotu kıvamına sokarım. Ne istediğimi belli ederim o da sistemden o olasılığı çeker sonrası da malum söz büyüdür. Tasdik edilen söz daha iyi büyüdür 😀
Bu arada falcılarda dikkat ettiğim bir detay da şu, farklı farklı falcılar aslında aynı şeyi söylüyor ama başka açılardan ele alıp söylüyor. Uzun vadede onları hep birbirleriyle karşılaştırdım. Aslında bir çizgi var o çizgideki olumsuzlukları verirse ve inanırsan çizgiden çıkmayı tercih edebiliyorsun ya da çizgideki olumsuzlukları görebiliyorsun gerçeklestikçe. Çizgideki olumluları verdiğinde ya inanarak çizgide yürümeye devam ediyorsun inanmazsan yine dışına çıkıp terk ediyorsun başka bir çizgiye geçiyorsun. Olay yine bizde. Fal bakanla enerjinin tutması denen olay bu sanırım