SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

brotherhood

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba :) mabedin yerli yerinde durduğunu görünce o kadar mutlu oldum ki; içimdeki boşluk doldu desem yeridir, çok güzel insanlarsınız..

Ori

Kayıtlı Üye

Arada sırada google mapsta dolanıyorum. Çok güzel oluyor tavsiye ederim. Bulduğum bir adayı paylaşmak istiyorum. Yorumlarınızı merak ediyorum. :) :coffee:

Y

yay

Arada sırada google mapsta dolanıyorum. Çok güzel oluyor tavsiye ederim. Bulduğum bir adayı paylaşmak istiyorum. Yorumlarınızı merak ediyorum. :) :coffee:
Bunu ben de yapıyorum çok zevkli, geçen Pisa Kulesine çıktım 🗿

• Beğendim
Tepkiler: Ori

Ori

Kayıtlı Üye
İnsan keyif alıyor gerçekten sevgili Yay. Özellikle okyanus ortası adalara bayılıyorum.

• Beğendim
Tepkiler: yay

Ori

Kayıtlı Üye
Şu sokaktaki köpeklerin toplanma olayı tarihte de var. İkinci hayırsız ada vakasını yaşayacak bu şehir ama bu sefer köpeklerin açlıktan ve bakımsızlıktan öleceği yer barınaklar olacak. Hayatında barınakları gidip görmemiş iki üç embesilin, köpekleri tamamen toplatma fikrine sıcak bakması gayet doğaldır. Zaten başımıza ne geldiyse bu cahil cühela takımdan geldi. Kendinden başka kimseyi düşünmeyen ve idrak sorunu yaşayan bu insanlara geçit verilmemesi lazım. Köpeklerin ruh halini bozan ve saldırmasına vesile olan barbar takımı sokakta rahatça gezerken, dilsiz hayvanların saldırması bazılarına koyuyor. Bizim burada bir köpek vardı bir zamanlar ve gayet uysaldı. Bir süre mahalledeki bazı embesillerin saldırısına uğradığına şahit oldum. Yapmayın, etmeyin vs. Allah bilir ben görmediğimde ne kadar saldırı yedi hayvan. Gün geldi haliyle ruh hali bozulan köpek etrafa saldırmaya başladı. Suçlu kim? Köpek mi? Şu dışarıda ki tacizci, tecavüzcü ve barbar kesimi rahat rahat dolaştırın, sonra köpekler niye saldırganlaşıyor deyin. Millet dayanamıyor, millet. Köpek nasıl dayansın bu adi şeref yoksunlarına.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Bir köpek insana saldırdı diye hepsi toplatılacaksa, kadına, çocuğa, hayvana şiddet uygulayan erkekler nedeniyle bütün erkeklerin toplatılıp ölüme mahkum edilmesi gerekir.. Barınaklar berbat ölüm kampı, açlıktan birbirini yiyor hayvanlar, açlıktan ve hastalıktan ölüyorlar ve içlerinde 1-2 aylık yavrular da var..
Benim eski oturduğum yerde bir köpek vardı aslında uysal bir hayvandı sadece diğerlerine göre biraz daha iriydi sonra ondan korkanlar sürekli şikayet ettikleri için onu barınağa kapattılar maalesef.. o köpek birkaç çocuğa havladı diye duymuştum çok da akıllı sakin olduğundan dikkat ettim.. evimin penceresi boş tarlalara arsalara bakıyordu.. bir keresinde bi baktım çocuklar site çevresinde oynarken tarlada yatan köpeklere taş atıyor.. taş köpeklere değmediğinden tarlalara doğru koşup atmaya başladılar ben de onlara bağırınca şaşırıp kaldı p*çler.. şimdi bunlara, bunların yabani ailelerine ne denilir.. siz hiçbir neden yokken birisi size küfretse sopayla taşla saldırsa ne yaparsınız.. ufak bir çocuğun üstünden ajitasyon yapanlar sokaklarda yaşayan, kaçırılıp pis işlerde kullanılan çocuklara bir çözüm bulsunlar önce..

Ori

Kayıtlı Üye
Şuan haber kanallarında sürekli köpek çocuğa saldırdı diye farklı farklı haberler geçiyorlar. Bu kanallar, ülkede algıyı yapan birincil yayın organlarıdır. Ne çabuk unutuldu arabaların arkasında sürüklenen köpekler, uzuvları kesilen kediler veya yine köpekler... Bu ülke insanı kanser eder. Sürekli gündem takip eden biriyim ve gayet sabırlıyım ama ciddi anlamda bu ülke insanı hasta eder. Allah bu insanların belasını versin.

Y

yay

Bir saat haber izlemeye de gerek yok ülkenin genel durumunu anlamak için, şu videoya bakmak yeter:

Herkes Kevser Suresini bilmek zorunda değil ama biliyorum deyip Subhaneke'yi okumak, bilemiyorum...

Ori

Kayıtlı Üye

Şuan geleceğimize büyük yükler bırakılıyor. Videoda güzel özet geçilmiş.