SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Aisling

Kayıtlı Üye
Beş aydır iyiydim, bu gün "yeniden" psikiyatriye gittim veee açıkça şizofren hastalarının kullandığı bir antipsikotik yazmış. Yorumları okudum hakkında çok ağır diyorlar. Ve ben kullanmaya korkuyorum. Aşırı kilo alımı da yapıyormuş. Kullanmaya başlasam mı yoksa, kullanmasam mı tereddütteyim. Zaten dipteyim kilolu olmak dahada mutsuz ve huzursuz edecek. Yani...

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Beş aydır iyiydim, bu gün "yeniden" psikiyatriye gittim veee açıkça şizofren hastalarının kullandığı bir antipsikotik yazmış. Yorumları okudum hakkında çok ağır diyorlar. Ve ben kullanmaya korkuyorum. Aşırı kilo alımı da yapıyormuş. Kullanmaya başlasam mı yoksa, kullanmasam mı tereddütteyim. Zaten dipteyim kilolu olmak dahada mutsuz ve huzursuz edecek. Yani...
Başka bir psikiyatriste danışın, doktorlar ilaç yazmayı sever geneli böyle.. ağır ilaçları kullanmadan önce her şeyi hesaba katın. Ayrıca siz şizofren değilsiniz bildiğim kadarıyla, sadece varlıklardan dolayı yaşadığınız sorunlar var..

Aisling

Kayıtlı Üye
Başka bir psikiyatriste danışın, doktorlar ilaç yazmayı sever geneli böyle.. ağır ilaçları kullanmadan önce her şeyi hesaba katın. Ayrıca siz şizofren değilsiniz bildiğim kadarıyla, sadece varlıklardan dolayı yaşadığınız sorunlar var..

Şansımı yine bir deneyeyim bakalım. Bu ilacı değiştirebilirim belki. 😔 Doğru, tamamen şizofren tanısı konmadı ama psikotik ilaçlara baslamak ona merhaba demek gibi geliyor.
Sorunu bilip bir şey yapamamak, sonunda dayanmak adına kendimi uyuşturmama yol açıyor. Bazen dayanamıyorum. Allah kimseye vermesin.

business woman

Kayıtlı Üye
Şansımı yine bir deneyeyim bakalım. Bu ilacı değiştirebilirim belki. 😔 Doğru, tamamen şizofren tanısı konmadı ama psikotik ilaçlara baslamak ona merhaba demek gibi geliyor.
Sorunu bilip bir şey yapamamak, sonunda dayanmak adına kendimi uyuşturmama yol açıyor. Bazen dayanamıyorum. Allah kimseye vermesin.
Bunu söyleyeceğim aklıma gelmezdi. Ama hunharca aşık olmayı dene. O insanı güzelleştirir. Zihnini tek birşeyle doldurur. Hatta tek derdin de o olur. Ağrıları dindirdiği de söylenir bi yerde. Evli misin kaç yaşındasın cinsiyetin ne bilmiyorum. Ama şiddetle tavsiye ederim.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Arınma ritüelleri denediniz mi hiç?

Ori

Kayıtlı Üye
Beş aydır iyiyseniz, bugün ne değişti? Yani demek istediğim ne sıkıntı yaşadınız? Ciddi bir sıkıntınız yoksa ilaç kullanımını kesinlikle tavsiye etmem. Tabi doktor değiliz, detay da bilmiyoruz sorunla ilgili.

Ori

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bayağı eskiden ilkokuldayken devlet okullarda öğrencilere aşı yapıyordu. Bu aşılar ne aşılarıydı hatırlayan veya bilen var mı?

business woman

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bayağı eskiden ilkokuldayken devlet okullarda öğrencilere aşı yapıyordu. Bu aşılar ne aşılarıydı hatırlayan veya bilen var mı?
İlköğretim 1. Sınıfta KKK ( Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak) aşısınını 2.dozu ve DaBT-İPA ( Difteri, Boğmaca, Tetanoz, Çocuk Felci ) aşısının pekiştirme dozu, 8. Sınıfta da Td (Tetanoz, Difteri ) aşısının pekiştirme dozu uygulanıyor.

Nette yazan ..

Aisling

Kayıtlı Üye
Beş aydır iyiyseniz, bugün ne değişti? Yani demek istediğim ne sıkıntı yaşadınız? Ciddi bir sıkıntınız yoksa ilaç kullanımını kesinlikle tavsiye etmem. Tabi doktor değiliz, detay da bilmiyoruz sorunla ilgili.

Yani bu beş aylık ara süreçte iyiydim. (beş ay önce kafama göre tedaviyi bırakma aptallığını yaptım) son üç haftadır da da geri dönüt yaşıyorum. En son dayanamayınca yine ilaç tedavisine başladım. Yazınca öyle anlaşılmış heralde, yoksa bir günde değil tabi ki, haftalardır kafamı duvarlara vuruyorum.

Merdut

Kayıtlı Üye

Kullanacağınız ilaç seroquel mi acaba? Ben de bir süre kullandım yardımcı olabilirim dilerseniz.

Merdut

Kayıtlı Üye
Rexapin yazdı doktor.
Tabi, başkalarının tecrübelerini anlamak beni de memnun eder. :)
İç huzursuzluğuma iyi gelirdi.
Olanzapin etkin maddesine sahipmiş. Daha önce zyprexa kullanma şansım olmuştu yine aynı etkin maddeye sahip. Seroquel ise ketiapin etkin maddesine sahipti. Ben geceleri 100 miligram içiyordum tabiri caizse köpek gibi uyutuyordu. Sabahları ise 30 miligram cymbalta içiyordum o yüzden tam olarak ağır uyku yan etkisi dışında bir şey gözlemleyemedim. Cymbalta’nın yan etkilerinden biri iştahın kesilmesi olduğu için aşırı yemek isteği de olmuyordu. Eğer kilo konusunda endişeliyseniz psikiyatristinize geceleri kullanmanızda sakınca olup olmadığını sorun derim. Uykuda olacağınızdan dolayı yemek yeme gibi bir şansınız olmaz en azından.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
SARI ÖKÜZÜN HİKAYESİ
Ormanın birinde...
Aslanlar toplanmış.
"Yahu" demişler, "Hesapta kralız, açlıktan öleceğiz birader... Maymuna saldırsak, ağaca kaçıyor; fillere saldırsak, fazla büyük... Ceylanlar hızlı, yetişemiyoruz; kuşa dalsak, uçuyor; e balık yakalayacak halimiz de yok... N’aapsak?"
Bir tanesi "En iyisi, öküzlere saldıralım" demiş, "iri yarı görünüyorlar ama, ne pençeleri var, ne dişleri diş... Tam dişimize göre!"
Olur mu? Olur.
Hücum!
Ama evdeki hesap çarşıya uymamış; öküz, öyle yabana atılacak hayvan değilmiş meğer... Organize oluyorlar, topluca savunma yapıyorlar, püskürtüyorlarmış.
Aslanlar aç bilaç.
N’aapsak, n’aapsak?
"Tilkiye danışalım" demişler.
Tilki "kolay" demiş, "beni, öküzlerin yaşadığı zengin otlakların prensi yapın, işinizi halledeyim..."
Kabul etmişler.
Tilki, elinde beyaz bayrakla öküzlere gitmiş, "saygıdeğer öküzler" demiş, "aslında aslanlar uysaldır, sizi de çok seviyorlar... Ama şu aranızdaki sarı öküz var ya, sarı öküz, işte sorun o... Görünce tahrik oluyorlar, canları çekiyor, verin şu sarı öküzü, kurtulun kardeşim, huzur içinde yaşayın!"
Öküz heyeti düşünmüş taşınmış, "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" mantığıyla, verivermişler sarı öküzü...
Aslanlar da afiyetle yemiş.
Bir gün, iki gün...
Tilki gene gelmiş.
"Bakın gördüğünüz gibi, saldırılar kesildi, mutlu mutlu yaşıyorsunuz" demiş ve eklemiş: "Ama şu benekli öküz var ya, benekli öküz, o burada olduğu sürece size rahat yüzü yok arkadaş, canları çekiyor, verin, kurtulun!"
Öküz heyeti düşünmüş, "otlağın selameti için" teslim etmiş benekli öküzü.
Üç gün, dört gün...
Tilki gene gelmiş.
Kuyruğu uzun olanı...
Burnu beyaz olanı...
Tombul olanı...
Tek tek alıp, gitmiş.
Otlak seyrelmiş.
Aslanlar semirmiş.
Bir gün... Tilki gelmemiş!
Gerek kalmamış çünkü.
Direkt aslan gelmiş.
"Hanginizi istiyorsam, canım hanginizi çekiyorsa, onu vereceksiniz, adamı hasta etmeyin" demiş.
Otların arasında tir tir titreyen, tek tük kalmış öküzler, "keşke sarı öküzü vermeseydik" demiş ama, iş işten geçmiş.

business woman

Kayıtlı Üye
Bugün ejderha tarikatını duydum. Asillerden oluşan bi topluluk olduğu yazıyor. Bir kaynakta üyelerin ruhunu çürümeyen bişeye hapsedip büyücünün yaptığı bir iksir sayesinde dönüşümlerinin sağlandığı yazıyordu. Konuya denk gelen var mı?

Ori

Kayıtlı Üye
Hiç unutmam daha yeni yirmili yaşlara girmişim ve burger kingde kasiyerim. Bir abi vardı ve bizim orada eğitimini alıp müdür olacaktı. Neyse eğitimini tamamlayıp sonunda müdür olunca tatlı alıp geldi ve çalışırken herkese -müşteriler dahil- dağıtıp durdu. Bende kasadayım tabi. Müşteriler neden tatlı dağıttığını her sorduğunda çocuğu oldu diyordum. İşin komik tarafı herkes tebrik ederim, gözünüz aydın vs. dediği için bizim abi anlamamıştı ve haliyle müdürlüğünü kutladıklarını sanmıştı.

Müşteri temsilcisi

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aranızda Tuğçe Işınsu'nun "Kısmet" kitabını okuyan var mı? Kitap hakkında görüşlerinizi merak ediyorum.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Hadi gözümüz aydın arkadaşlar, hepimize fazla fazla yetecek kadar aşı üretilecekmiş 😊