SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cathrine

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar konularla alakasız olacak ama nereye yazacağımı bilemedim..İngilizce paylaşımlar ya da sohbet edebileceğimiz bir bölüm eklesek,yeni bir başlık altında hepimizin yabancı dili ilerler...Bir çok insan çaba gösteriyor ,biz de bu şekilde bir çeşit hobi gibi kendimizi de geliştirmiş oluruz...Aklıma geldi ,bu fikri sizlerle paylaşmak istedim...Çok iyi bilenler de az bilenler de bir araya gelir hatalarımızı düzeltiriz...Ben de ilk defa böyle yazışmaları deneyimleyeceğim ;tabii ki sitede serbestse sizlerin de katılımıyla bir başlık altında toplanabilir miyiz?Spritüel,edebi ve felsefi alıntılar da paylaşabiliriz...Konu serbest,kendi sorunlarımızı da anlatabiliriz....Hepimizin kelime dağarcığı de gelişir eğlenceli de olur...Ne dersiniz arkadaşlar?

Rhea

Elit Üye
İş
Witch
Arkadaşlar konularla alakasız olacak ama nereye yazacağımı bilemedim..İngilizce paylaşımlar ya da sohbet edebileceğimiz bir bölüm eklesek,yeni bir başlık altında hepimizin yabancı dili ilerler...Bir çok insan çaba gösteriyor ,biz de bu şekilde bir çeşit hobi gibi kendimizi de geliştirmiş oluruz...Aklıma geldi ,bu fikri sizlerle paylaşmak istedim...Çok iyi bilenler de az bilenler de bir araya gelir hatalarımızı düzeltiriz...Ben de ilk defa böyle yazışmaları deneyimleyeceğim ;tabii ki sitede serbestse sizlerin de katılımıyla bir başlık altında toplanabilir miyiz?Spritüel,edebi ve felsefi alıntılar da paylaşabiliriz...Konu serbest,kendi sorunlarımızı da anlatabiliriz....Hepimizin kelime dağarcığı de gelişir eğlenceli de olur...Ne dersiniz arkadaşlar?
Sen istersen konu aç neler neler için konu açılıyor seninki düzgün bir niyet en azından. Destek vermek isteyen gelip yazar. İngilizce öğrenmede pratik önemli grameri her türlü halledersin kitaplardan videolardan. Ama yabancı dizileri altyazısız izlemek, yabancı arkadaşlık sitelerinde insanlarla yazışmak epeyce katkı sağlar dil gelişiminde.

cathrine

Kayıtlı Üye
Sen istersen konu aç neler neler için konu açılıyor seninki düzgün bir niyet en azından. Destek vermek isteyen gelip yazar. İngilizce öğrenmede pratik önemli grameri her türlü halledersin kitaplardan videolardan. Ama yabancı dizileri altyazısız izlemek, yabancı arkadaşlık sitelerinde insanlarla yazışmak epeyce katkı sağlar dil gelişiminde
Teşekkür ederim...Yabancı dizileri altyazısız izleme seviyesine bir gelsem keşke...Ama yine de gerekten öyle bile çok işe yarıyor..Yabancı arkadaşlık sitelerine henüz cesaretim yok galiba,burada sizleri az çok tanıdığım için eğlenceli şekilde kelime bilgimizi arttırırız diye düşündüm...Grameri kendimiz çalışmalıyız ama son zamanlarda öğrendiğim bir bilgiye göre böyle farkında olmadan yapılan konuşmalarda da gramer yerleşebiliyormuş,küçük bir çocuğun ana dilini öğrenmesi gibi;kısacası tümdengelim yöntemi...Grameri ayrı tutuyorum ama kelime bilgimiz çok artar..Ben açarım da sitede özgür müyüz diye önce izin almak istedim...

Rhea

Elit Üye
İş
Witch
Teşekkür ederim...Yabancı dizileri altyazısız izleme seviyesine bir gelsem keşke...Ama yine de gerekten öyle bile çok işe yarıyor..Yabancı arkadaşlık sitelerine henüz cesaretim yok galiba,burada sizleri az çok tanıdığım için eğlenceli şekilde kelime bilgimizi arttırırız diye düşündüm...Grameri kendimiz çalışmalıyız ama son zamanlarda öğrendiğim bir bilgiye göre böyle farkında olmadan yapılan konuşmalarda da gramer yerleşebiliyormuş,küçük bir çocuğun ana dilini öğrenmesi gibi;kısacası tümdengelim yöntemi...Grameri ayrı tutuyorum ama kelime bilgimiz çok artar..Ben açarım da sitede özgür müyüz diye önce izin almak istedim...
Tanıdığım için derken.. toplasan beş on kişiyi tanırsın ama aramızda ne sırtlanlar var haberin olmaz emin ol o siteler daha güvenli :ROFLMAO:🤩

cathrine

Kayıtlı Üye
Tanıdığım için derken.. toplasan beş on kişiyi tanırsın ama aramızda ne sırtlanlar var haberin olmaz emin ol o siteler daha güvenli :ROFLMAO:🤩
@Rhea Beni güldürdün...Anadilimizin aynı olması bakımından tanıyorum dedim...Biliyorsun ki anadili İngilizce olan insanlarla konuşurken hem heyecanlanabiliriz hem de utanabiliriz ama bunları aşma taraftaraıyım tabii ki...Burada biri hatalarımız düzeltse daha iyi hissederiz,motivasyonumuz kırılmaz ...Bir de umarım o sırtlanlar bizi etkilemiyordur umarım:unsure:

Rhea

Elit Üye
İş
Witch
@Rhea Beni güldürdün...Anadilimizin aynı olması bakımından tanıyorum dedim...Biliyorsun ki anadili İngilizce olan insanlarla konuşurken hem heyecanlanabiliriz hem de utanabiliriz ama bunları aşma taraftaraıyım tabii ki...Burada biri hatalarımız düzeltse daha iyi hissederiz,motivasyonumuz kırılmaz ...Bir de umarım o sırtlanlar bizi etkilemiyordur umarım:unsure:
Yok yürümediğin sürece heyecan yapmazsın :ROFLMAO:
Çok anlayışlı ve sempatik davranıyorlar, rahat ol yani, hem takıldığın yerde google amcaya sorarsın ;)

Beylane

Kayıtlı Üye
Büyü nedir? Ve güzel görünmen derken, tam olarak kimleri etkiliyor?
Herkesi etkilediğine eminim. Herke
benim liseden arkadaşım yabancı dizi izleyerek ingilizceyi öğrendi şaka değil. Ydsden 80 küsür aldı

Beylane

Kayıtlı Üye
Wicca forumlarıda var yabancı diplomatik ingilizce konusuyorlar ancak reklam olur diye yazamıyorum

Absoluta Virtute

Elit Üye
Herkesi etkilediğine eminim
Herkesi etkiliyorsa büyüdür. İnsanların algilariyla ve zevkleriyle oynanıyor. Özgür iradeye müdahale.
Yadirgamiyorum, sadece bilgi amaçlı.

Hem büyü kelimesine karşı niye bukadar önyargı var? Dinen günah diye herhalde. Ama bu siteye gelenin böyle düşünceleri olmamalı bence.

Merlin639

Kayıtlı Üye
@Absoluta Virtute sana yine rüya yorumlatmak istiyorum.
Dün gece rüyamda Tayyip Erdoğan beraberdir.Ayrica Babamın bir arkadaşi iş adamı Karabük vergi rekortmeni onunda gördüm.Arabayla havada uçuyorum falan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...