SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Ori

Kayıtlı Üye
Ben islamiyetle bilimin iç içe olduğunu düşünüyorum.....Tabi ki bu İslamiyete nasıl bir bakış açısıyla bakabildiğinizle alakalı....
Yanlış anlaşılmasın ben basit bir el mantarı için yorum yapmış bulundum. Konu genel bir çerçevede değerlendirilsin istemem. Sizin inancınız ve sizin bakış açınız. Sevgiler...

dünyalı

Kayıtlı Üye
Yanlış anlaşılmasın ben basit bir el mantarı için yorum yapmış bulundum. Konu genel bir çerçevede değerlendirilsin istemem. Sizin inancınız ve sizin bakış açınız. Sevgiler...

Ben sizi anladım ve dedimki sizin düşüncenizde doğru olabilir diye belirttim zaten...Ama hangisine inanacağız size kalmış demek istediğinizle bu kavramlar birbirinden ayrışmak zorunda değiller.... misalen bu ruhani bir kavramda olsa Gizli İlimler diye bir gerçekte var hani....

Ayrıca yorumuma kattığınız farklı bakış açısı için teşekkür ederim

• Beğendim
Tepkiler: Ori
S

SoldierO

Bu sabah uyandığımda elimin içinin bağzı bölgelerinin kınalandığını gördüm. ..Bu durumu farklı farklı yorumlayanlar var... Fakat bana en mantıklı geleni uyku esnasında ruh bedenden ayrıldığı anda serbest bırakılan ruh bedenimize gezip dolaştığı yerlerden izler taşıyabiliyormuş....
Mantar mantar.. sordum melekler cinler yakmamış meraklanma 😂 Eskiden insanlar anlam veremedikleri her şeyi kutsallaştırdığı için hala böyle efsaneler devam ediyor :)

dünyalı

Kayıtlı Üye
Mantar mantar.. sordum melekler cinler yakmamış meraklanma 😂 Eskiden insanlar anlam veremedikleri her şeyi kutsallaştırdığı için hala böyle efsaneler devam ediyor :)

Offf ki ne offf
Yazılanları okuyup anlayamadan neden yorum yapma isteği duyar ki insan...

Neden Gizli ilimlerin sadece Cinler yada meleklerden ibaret olduğunu düşünüyorsunuz?

Ben orada İnsanın Özü yani onu var eden ruhun uyku esnasında yaptığı astral seyahatten bahsediyorum...Metafiziksel varlıklardan bahsetmedim bile..
Neyse...

S

SoldierO

Offf ki ne offf
Yazılanları okuyup anlayamadan neden yorum yapma isteği duyar ki insan...

Neden Gizli ilimlerin sadece Cinler yada meleklerden ibaret olduğunu düşünüyorsunuz?

Ben orada İnsanın Özü yani onu var eden ruhun uyku esnasında yaptığı astral seyahatten bahsediyorum...Metafiziksel varlıklardan bahsetmedim bile..
Neyse...
Bu başlıkta ki olay gır gır şamata değil mi eğer öyle değilse kusura bakma bodozlama daldığım için.

U

Utopia

Bizim köyde bir mecnun varmış, dere kenarında hep ayakları ters şekilde olan periler görürmüş. Yakınım anlattı :) burada okuyup durduğum şeyleri kulağımla duyunca bir garip oluyorum. Bir daha köye gitmek ister miyim acaba, mecnun olursam belki...

Snooww

Kayıtlı Üye
Bizim köyde bir mecnun varmış, dere kenarında hep ayakları ters şekilde olan periler görürmüş. Yakınım anlattı :) burada okuyup durduğum şeyleri kulağımla duyunca bir garip oluyorum. Bir daha köye gitmek ister miyim acaba, mecnun olursam belki...
Bu dere kenarları geceleri çok tehlikeli oluyor galiba bende bir kaç şey duymuştum , gören kişilerden

roothoaxvir

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji
madem herkes bir şeyler anlatıyor bende anlatayım:
Bizim köyün evin bahçesinde türbe var hatta ismi ambar deviren,o evde kalan yakınlarım anlatmıştı,bir kap su,havlu ve seccade koyarlarmış sabah suyun yarısı bitmiş havluda ıslak olurmuş.ben o evde hiç kalmadım bunu duyduğumdan beri
tabi ki anadolunun çoğu yerinde bu tarz şeyler çok var.ne kadar doğrudur bilemem

Göktürk-X

Kayıtlı Üye
madem herkes bir şeyler anlatıyor bende anlatayım:
Bizim köyün evin bahçesinde türbe var hatta ismi ambar deviren,o evde kalan yakınlarım anlatmıştı,bir kap su,havlu ve seccade koyarlarmış sabah suyun yarısı bitmiş havluda ıslak olurmuş.ben o evde hiç kalmadım bunu duyduğumdan beri
tabi ki anadolunun çoğu yerinde bu tarz şeyler çok var.ne kadar doğrudur bilemem
Allah katında sıradan insan üstü denilen rütbe gibi şeyler vardır ibadet ve Tanrıya yakınlaşarak elde etmeye çalışılan makamdır bu makamlara ulaşanlara ölüm yoktur aslında ölüm dedigimiz olay ruhun inler aleminden ayrılmasıdır kabirler alemine geçmeye biz ölüm deriz bu olaylarda evliyalar türbelerinde yatırlarda yattıkları yerde yaşarlar fakat orman yada ıssız yerlere gitmezler inni boyutta bizim tabirimizce cin gibi enerjik bedenleri ile yaşarlar benimde dostum olan gece mezarlıga gider dua eder sonra türbesine geri gider kişi bu rütbeye terfi ettiginde sadır alemlerine erişir sonrasında kalp gözü açılır varlıkları görür dahada yükselirse ölüm ona yoktur dahada sonrasına ben gelemedim yazardım. mesela ben olsam o yatırın gidip elini öper duasını alırdım Ruhaniler aleminde yetkili kişilerin duasını almak evine s400 almak gibi değerli, yakında açacağım deney konumda vefkler cinlerden korurmu mührü süleyman diye satılan yüzlüklerden kafir cinler korkuyormu yada vefkler den cinler korkarmı ,vefkler gerçekten koruyormu, gece 3ve 5 saati niye özel saatir cinler aleminde o saate ne olur hepsinin, bir cinin insana aşık olmasının cinler alemde yeri varmıdır, şeytan nedir cinmidir , bir evde kaç tane cin yaşar ,cevaplıyacağım birde başka sorusu olan varsa öm atabilir sorabilir iyi günler