SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Ori

Kayıtlı Üye
Umarım problemlerini hallederek huzuru yakalayabilirsin sevgili dünyalı. Huzurun zor bulunduğu dönemler içerisindeyiz. Bana sorarsanız en zoru ve önemlisi kişisel olarak belli bir açıdan nötr kalabilmek. Huzur daha sonra kendiliğinden kapıya dayanıyor. Sevgiler...

LokiTheNotorious

Kayıtlı Üye
illa her zaman mutlu olacağım diye bir derdim olmadı hiç....Ama mutlu olamıyorsamda bu içimdeki huzursuzlukta olmasaydı :(
"Mutlu olma" konusunda savaşmıyorsun ve mutlu olup olmaman seni rahatsız etmiyor. Fakat içindeki huzursuzlukla savaşıp, onu başından atmaya çalışıyorsun gibi hissettim. Teslim olmayı, içindeki kötü hissi kabullenmeyi dene.

dünyalı

Kayıtlı Üye
"Mutlu olma" konusunda savaşmıyorsun ve mutlu olup olmaman seni rahatsız etmiyor. Fakat içindeki huzursuzlukla savaşıp, onu başından atmaya çalışıyorsun gibi hissettim. Teslim olmayı, içindeki kötü hissi kabullenmeyi dene.
Zaten öğreniyoruz ve alışıyoruz bir şekilde.....İnsanoğlu her zaman çok mutluyum la la la şeklinde olamıyor malesef :)
Bunun bilincindeyim...

Metanoia

Kayıtlı Üye
İnsan şu an ulaştığı noktadan geriye bakıp yürüdüğü yolu gözlemleyince bütün parçalar yerli yerine oturuyor. Birbiriyle alakasız görünen şeyler bir araya gelip özenlice dokunmuş bir deseni oluşturuyor. Sonunda gelinen nokta, kavrayış. İnsan unutsa da, ruh her daim hatırlıyor. Hayatınızdaki değer verdiğiniz tüm insanlar, yaşadıklarınız, paylaştıklarınız, hissettiğiniz tüm o vazgeçilmez duygular vakti geldiğinde sadece birer anı haline geliyorlar. Hayatta mühim olan tek şeyin vicdanınızla olan iç muhasebeniz olduğunu görüyorsunuz. Cehennemi uzaklarda aramanıza gerek yok, vicdanınız sizin yargıcınız, gardiyanınız ve cehenneminizdir.

dünyalı

Kayıtlı Üye
Bu sabah uyandığımda elimin içinin bağzı bölgelerinin kınalandığını gördüm. ..Bu durumu farklı farklı yorumlayanlar var... Fakat bana en mantıklı geleni uyku esnasında ruh bedenden ayrıldığı anda serbest bırakılan ruh bedenimize gezip dolaştığı yerlerden izler taşıyabiliyormuş....

Ori

Kayıtlı Üye
Bu sabah uyandığımda elimin içinin bağzı bölgelerinin kınalandığını gördüm. ..Bu durumu farklı farklı yorumlayanlar var... Fakat bana en mantıklı geleni uyku esnasında ruh bedenden ayrıldığı anda serbest bırakılan ruh bedenimize gezip dolaştığı yerlerden izler taşıyabiliyormuş....
O kına değil, bir el mantarı türü. Bununla ilgili bir konu vardı ama bulamadım ne yazık ki...

dünyalı

Kayıtlı Üye
O kına değil, bir el mantarı türü. Bununla ilgili bir konu vardı ama bulamadım ne yazık ki...
İlk defa başıma geldi. Ve ikindi vakti kendiliğinden kayboldu...İslam alimlerinin yorumu bu şekilde fakat bilim açısından sizin dediğiniz gibi bir değerlendirilmesi olabilir

tuanadolunay

Kayıtlı Üye
Umarım problemlerini hallederek huzuru yakalayabilirsin sevgili dünyalı. Huzurun zor bulunduğu dönemler içerisindeyiz. Bana sorarsanız en zoru ve önemlisi kişisel olarak belli bir açıdan nötr kalabilmek. Huzur daha sonra kendiliğinden kapıya dayanıyor. Sevgiler...
Ori kesinlikle yazına katılıyorum. Hayatta nötr olunca huzur devamında akış şeklinde insanın hayatına giriyor.

• Beğendim
Tepkiler: Ori

Ori

Kayıtlı Üye
İlk defa başıma geldi. Ve ikindi vakti kendiliğinden kayboldu...İslam alimlerinin yorumu bu şekilde fakat bilim açısından sizin dediğiniz gibi bir değerlendirilmesi olabilir
Alimlere mi yoksa bilime mi inanacağınız size kalmış sevgili dünyalı.