SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu ba┼člatan 43887
  • Ba┼člang─▒├ž tarihi
Su-Jok e─čitimi - kerim ali

Retro

Tecr├╝beli ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
Kat─▒l─▒m
30 Ocak 2023
Tepkime puan─▒
1,225
Ben de bir ay kadar ├Ânce izledim o incelemeyi, mask├╝lenite savunuculu─ču yapan arkada┼člar─▒n acilen fight club ├Âv├╝c├╝l├╝─č├╝n├╝ b─▒rakmas─▒ laz─▒m, film alenen feminen propaganda kalesi, d├Ân├╝p dola┼č─▒p erke─če huzurun kad─▒ns─▒l─▒kta oldu─ču fikrini pompal─▒yor.

Asl─▒nda kendi co─črafyam─▒za uyarlarsak Marla karakteri, ana karakterin anne rol modeli yans─▒mas─▒ da olabilir. ├ç├╝nk├╝ ezik, toplumdan d─▒┼članm─▒┼č, toplumun onu hor g├Ârd├╝─č├╝n├╝n fark─▒nda, ama toplumdan onay almak i├žin kendini sexteki marifetlerine indirgemi╚Ö birisi.

Bunun sonucu olarak ana karakterin kad─▒nlar─▒ e╚Öya olarak g├Ârd├╝─č├╝n├╝, (Tyron olarak Marlay─▒ sadece kullan─▒yor, Marla olarak ac─▒ ├žekiyor ) ama temelde Marla ile ayn─▒ eziklikte oldu─čunu g├Âr├╝yoruz.

Filmin sonundaki sahnede Marla ile duygusal bir ┼čekilde el ele tutusmasindan da bir ta╚Öla iki ku╚Ö vuruyor diyebiliriz.

1- Tyron arketipini kontrol alt─▒na alabiliyor. Yani ne zaman gerekli g├Ârse ona ba╚Övurabilir. Kavgadan ka├žmaz, dayaktan pes etmez.

2- Kad─▒nlar─▒ e╚Öya olarak g├Ârmekten vazge├žiyor.

Hayra yordum.­čśÇ Marla ile el ele tutu╚Ömas─▒n─▒ e╚Öcinselli─če y├Âneldi olarak yorumlayanda var ama.. Ucu a├ž─▒k b─▒rak─▒lm─▒┼č.

Bence ├žoklu ki┼čilikleri dengeleniyor.

Son d├╝zenleme:

Nicholai

Kay─▒tl─▒ ├ťye
Kat─▒l─▒m
28 ┼×ub 2023
Tepkime puan─▒
287
Asl─▒nda kendi co─črafyam─▒za uyarlarsak Marla karakteri, ana karakterin anne rol modeli yans─▒mas─▒ da olabilir. ├ç├╝nk├╝ ezik, toplumdan d─▒┼članm─▒┼č, toplumun onu hor g├Ârd├╝─č├╝n├╝n fark─▒nda, ama toplumdan onay almak i├žin kendini sexteki marifetlerine indirgemi╚Ö birisi.

Bunun sonucu olarak ana karakterin kad─▒nlar─▒ e╚Öya olarak g├Ârd├╝─č├╝n├╝, (Tyron olarak Marlay─▒ sadece kullan─▒yor, Marla olarak ac─▒ ├žekiyor ) ama temelde Marla ile ayn─▒ eziklikte oldu─čunu g├Âr├╝yoruz.

Filmin sonundaki sahnede Marla ile duygusal bir ┼čekilde el ele tutusmasindan da bir ta╚Öla iki ku╚Ö vuruyor diyebiliriz.

1- Tyron arketipini kontrol alt─▒na alabiliyor. Yani ne zaman gerekli g├Ârse ona ba╚Övurabilir. Kavgadan ka├žmaz, dayaktan pes etmez.

2- Kad─▒nlar─▒ e╚Öya olarak g├Ârmekten vazge├žiyor.

Hayra yordum.­čśÇ Marla ile el ele tutu╚Ömas─▒n─▒ e╚Öcinselli─če y├Âneldi olarak yorumlayanda var ama.. Ucu a├ž─▒k b─▒rak─▒lm─▒┼č.

Bence ├žoklu ki┼čilikleri dengeleniyor.
Abi bo┼čver marlay─▒ tyronu, tevilde d├╝nya markas─▒s─▒n. : P

Nicholai

Kay─▒tl─▒ ├ťye
Kat─▒l─▒m
28 ┼×ub 2023
Tepkime puan─▒
287
Onbe┼č y─▒ll─▒k ├Âmr├╝mde g├Ârmedim yani.

Aisling

Tecr├╝beli ├ťye
Kat─▒l─▒m
31 Tem 2016
Tepkime puan─▒
1,438
Ben anlad─▒m ki bana benden ba┼čka kimse yard─▒m edemez. Kendimin en b├╝y├╝k d├╝┼čman─▒ oldum ve kendimi nas─▒l yenerim bilmiyorum. Kacamiyorum saklanamiyorum. Nas─▒l m├╝cadele edilir bilmiyorum. G├╝n├╝n birinde bir duvara toslayacagim ama bakal─▒m ne zaman?

Nicholai

Kay─▒tl─▒ ├ťye
Kat─▒l─▒m
28 ┼×ub 2023
Tepkime puan─▒
287
Ben anlad─▒m ki bana benden ba┼čka kimse yard─▒m edemez. Kendimin en b├╝y├╝k d├╝┼čman─▒ oldum ve kendimi nas─▒l yenerim bilmiyorum. Kacamiyorum saklanamiyorum. Nas─▒l m├╝cadele edilir bilmiyorum. G├╝n├╝n birinde bir duvara toslayacagim ama bakal─▒m ne zaman?
Ki┼či kendine yard─▒m edemez zaten, s├Âyledi─činiz ├╝zere ba┼čka hi├ž bir mahlukta edemez. Maddenin esiri oldu─čumuz kadar maddeden ba─č─▒ms─▒z bir ruha da sahibiz.

Etkenler yaln─▒z vesiledir, hi├ž bir sonu├ž kendinden sebep bulmaz mahluk alemlerinde.

Sab─▒r ve namazla Allah'tan yard─▒m dileyiniz, rabbim sebepleri ├Ân├╝n├╝ze ├ž─▒kars─▒n, ┼čifa versin.

Selam.

Aisling

Tecr├╝beli ├ťye
Kat─▒l─▒m
31 Tem 2016
Tepkime puan─▒
1,438
Ki┼či kendine yard─▒m edemez zaten, s├Âyledi─činiz ├╝zere ba┼čka hi├ž bir mahlukta edemez. Maddenin esiri oldu─čumuz kadar maddeden ba─č─▒ms─▒z bir ruha da sahibiz.

Etkenler yaln─▒z vesiledir, hi├ž bir sonu├ž kendinden sebep bulmaz mahluk alemlerinde.

Sab─▒r ve namazla Allah'tan yard─▒m dileyiniz, rabbim sebepleri ├Ân├╝n├╝ze ├ž─▒kars─▒n, ┼čifa versin.

Selam.
Allah'tan yard─▒m dilemeye devam ediyorum ama bazen beni duymuyormu┼č gibi geliyor. Sanki bo┼člu─ča yakariyorum. Aylar oldu, saatler ge├žti dualar─▒m kar┼č─▒l─▒k bulmad─▒ daha.
Daha ne kadar yakarmam gerek ki? Art─▒k ├žok yoruldum.
─░yi dilekleriniz i├žin ├žok te┼čekk├╝r ederim ÔŁĄ´ŞĆ­čÖĆ

Mya

Kay─▒tl─▒ ├ťye
Kat─▒l─▒m
25 Nis 2017
Tepkime puan─▒
3,146
Allah'tan yard─▒m dilemeye devam ediyorum ama bazen beni duymuyormu┼č gibi geliyor. Sanki bo┼člu─ča yakariyorum. Aylar oldu, saatler ge├žti dualar─▒m kar┼č─▒l─▒k bulmad─▒ daha.
Daha ne kadar yakarmam gerek ki? Art─▒k ├žok yoruldum.
─░yi dilekleriniz i├žin ├žok te┼čekk├╝r ederim ÔŁĄ´ŞĆ­čÖĆ
─░mtihan d├╝nyas─▒nda oldu─čumuzdan dolay─▒, de─čil g├╝nler aylar y─▒llar bile s├╝rebiliyor bizi zorlayan durumlar, bazense bir ├Âm├╝r..
Fiili duaya da devam et, ilim ├Â─čren, ya┼čad─▒klar─▒n─▒ sorgulamaya devam et, eminim cevaplar gelecektir.

Aisling

Tecr├╝beli ├ťye
Kat─▒l─▒m
31 Tem 2016
Tepkime puan─▒
1,438
Ba┼čkalar─▒n─▒n g├Ârmediklerini g├Ârd├╝m duymad─▒klar─▒n─▒ duydum. Do─čum haritamdaki konumlar y├╝z├╝nden mi, psi┼čiklik y├╝z├╝nden mi, yoksa ba┼čka ┼čeyler y├╝z├╝nden mi asla anlayamad─▒m. Anlayamadanda g├Â├ž├╝p gidece─čim galiba. Yeri geldi g├Ârd├╝─č├╝m varl─▒klardan memnun kald─▒m yeri geldi korkutuldum.
Ama├žlar─▒ neydi neden beni se├žtiler hi├ž anlayamad─▒m. Bir tanesi demi┼čtiki "Onu almam─▒z zaten zordu art─▒k hi├ž alamay─▒z. "

Bir insan─▒ almak ne demek? Beni al─▒p nereye g├Ât├╝recek ve bana ne yapacaklard─▒ acaba?

Rune Okulu - kerim ali
├ťst