SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Bunun adı Romeo. En alfa kedim. Onu elde edene kadar çok uğraștım. Birgun tam pes edip, tüm sevgimi Ramiz'e yöneltecekken (en psiko kedim) salataya koyduğum Ton balığı suyunu lavaboya dökmetkense buna vermek geldi aklıma..
QiM9Sv.jpeg

Sonra ben mi onu elde ettim, o mu beni elde etti anlamadım. Her sabah Cama dayanıp ton balığı suyu istemeye başladı. Kadir İnanır gibi tehdit delici bakıyor. Ton balığı suyunu başta ziyan olmasın diye buna veriyordum , sonra nasıl olduysa markete her gittiğimde eve ton balığı almak zorunda olduğumu farkettim. Beni hipnoz etmiş. Zihnimle oynamıș. Evde suyu buna verilmiş ve kutusunda bırakılmış 2 ton balığım var, galiba ton balıklarınını da vericem bu gidişle.

QiM490.jpeg

Romeom benim 😘
İkinci resimde soldaki siyahlı kedi gören yok mu? Sağda Romeo sola bı bakın.

Retro

Kayıtlı Üye
Ben de gördüm şimdi
Cin soyundan o

Retro

Kayıtlı Üye
"Fight Club" filminin incelemesini izledim yıllar sonra. Resmen yeniden aydınlandım.

Meğerse oradaki "Marla" karakteri de hayali kişilikmiș.

Brat Pit' in oynadığı "Tyler" karakteri, bașrolun bastırılmış maskülen kişiliği iken, Helena Carter' in oynadığı "Marla" karakteri ise incinmiș feminen bir alt kișilikmiș. Karakterin dișil enerjisini temsil ediyormuș. Ben onu kendi gibi kaçık ama gerçek biri sanmıștım.

Zaten testis kanseri olanların terapi aldığı bir topluluğa katılmasından da belli etmiş film kendini : testestoron azlığı ve öztrojen fazlalığı dolayısı ile erkekliğin elden gittiği ve bunu yine sistemin ișe yaramaz yolları ile tedavi edildiği bir kısır döngüden onu Tyler Durden kurtarıyor. Git gide kısırlık dayatan sisteme doğal testestoronla bașkaldırmak için, kendi gibi olanlara ulaşıp onları primat olarak eğitiyor. Yani kavga etmeyi ama önce kaybetme korkusunu yenmek için zevkine vara vara yenilmeyi öğreterek. Yani hem testestoron salgilatip hem psikolojik üstünlük kurmanın kurallarını ezberleterek. Buradan da 21.yy' ın insanları gelecek ve kaybetme korkusu ile terbiye ettiğine güzel vurgu yapılmış.

Ana karakterin, Tyler'ın kendisi olduğunu anlayıp onu savușturduktan sonra Marla ile sağlıklı bir ilişkiye bașlayacak zannetmiștim, meğerse yola dișil benlik ile devam eden bir finalle bitiyormuş film.

Ben şok 😀

Son düzenleme:

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Bir kaç gündür hastayım. Başta alerji sansam da kaslarım çok ağrıdığı için grip muhtemelen. Pek çok kişiden de aynı semptomları duydum. Bahar havasına kanmayın, iyi giyinin ve sağlıklı beslenin. Yapmak istediğim çalışmaları öteledim bu yüzden maalesef :/

Aisling

Kayıtlı Üye
Bir kaç gündür hastayım. Başta alerji sansam da kaslarım çok ağrıdığı için grip muhtemelen. Pek çok kişiden de aynı semptomları duydum. Bahar havasına kanmayın, iyi giyinin ve sağlıklı beslenin. Yapmak istediğim çalışmaları öteledim bu yüzden maalesef :/
Çok geçmiş olsun canım.

Bugün çok güzel bir gün. İnekler uçuyor, kediler yüzüyor, balıklar koşuyor. Kafamda aynen bu şekilde. Çarpık.
Bir çeşit Alice harikalar diyarı sendromu yaşıyor gibiyim.

Aisling

Kayıtlı Üye
Şimdi ben oruç tutmak istiyorum ama hem de uykum bölünsün istemiyorum gecenin bir vakti. Hem o saatte bir şeyler yemek çok sağlıksız. Hem de ben açken asabi oluyorum. Gıcık bir insan oluyorum böyle. Susuzlukta cabası. Tutsam mı tutmasam mı tutsam mı tutmasam mı hadi her şeyden geçtim farzmiş bu ibadet. E bende müslüman olduğuma göre....
Yapmam lazım ama hiç istemiyorum ne yalan söyleyeyim.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Çok geçmiş olsun canım.

Bugün çok güzel bir gün. İnekler uçuyor, kediler yüzüyor, balıklar koşuyor. Kafamda aynen bu şekilde. Çarpık.
Bir çeşit Alice harikalar diyarı sendromu yaşıyor gibiyim.
Teşekkür ederim 💖💖💖 keyfini çıkar sen de gününün

Retro

Kayıtlı Üye
Oruç tutmak, teoride geliştirdiğin inanç faktörünün, marifete dönüşebileceğinin belki de en somut kanıtıdır. Beyin ise somut kanıt görmedikçe daha üst kapıları açabileceğine inanmaz.

Oruçluyken,
Şekerin düșecek, bu kesin, gözlerin kararacak, baș ağrıların olușacak, susuzluk gerginlik yaratacak, tütünsüzlük agresiflik yapacak, zihnin üretkenlikten uzaklașıp belki de durma noktasına gelecek, bu modu neye yoracagini bilemeyeceksin ve bunun devamı olarak cinsel arzuların hiç olmadığı kadar atak yaparak yükselecek, çünkü susturulmuș zihin ruhaniyete açılamazsa cinsel dürtü merkezine sıçrar. Orası herkesin en zayıf noktası olabilir.

Bunlar tam da oruçlu iken zaten hesaba katman gereken gerçekler.

Ramazan sadece kolektif bilinç için huzurdur. Bireysel bilinç için survivora katılmak gibidir.

Acı, izdirap, haz ve alt direnç eșiğini rastgele çark eden dürtülerinin güdümünden özgür bırakabiliyor olduğunu görmektir oruç tutmak. Bunu Görmezsen buna inanmazsın çünkü.

İman kelimesi İngilizce'ye immun olarak geçmiştir. Yani iman etmek aslında bedende immun oluşturur. Kanseri yenen immun sistemindir, ama etimolojik kökeninde o bile imandan gelir, yani kanseri yenebilecegine dair olan kanaatin ana rol oynar. Iman etmek immun hafızayı güçlendirir. Çünkü ikisi aynı şeydir. İmmun sistemi zayıf olanın imanı zayıftır dipte.

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 76175

"Fight Club" filminin incelemesini izledim yıllar sonra. Resmen yeniden aydınlandım.

Meğerse oradaki "Marla" karakteri de hayali kişilikmiș.

Brat Pit' in oynadığı "Tyler" karakteri, bașrolun bastırılmış maskülen kişiliği iken, Helena Carter' in oynadığı "Marla" karakteri ise incinmiș feminen bir alt kișilikmiș. Karakterin dișil enerjisini temsil ediyormuș. Ben onu kendi gibi kaçık ama gerçek biri sanmıștım.

Zaten testis kanseri olanların terapi aldığı bir topluluğa katılmasından da belli etmiş film kendini : testestoron azlığı ve öztrojen fazlalığı dolayısı ile erkekliğin elden gittiği ve bunu yine sistemin ișe yaramaz yolları ile tedavi edildiği bir kısır döngüden onu Tyler Durden kurtarıyor. Git gide kısırlık dayatan sisteme doğal testestoronla bașkaldırmak için, kendi gibi olanlara ulaşıp onları primat olarak eğitiyor. Yani kavga etmeyi ama önce kaybetme korkusunu yenmek için zevkine vara vara yenilmeyi öğreterek. Yani hem testestoron salgilatip hem psikolojik üstünlük kurmanın kurallarını ezberleterek. Buradan da 21.yy' ın insanları gelecek ve kaybetme korkusu ile terbiye ettiğine güzel vurgu yapılmış.

Ana karakterin, Tyler'ın kendisi olduğunu anlayıp onu savușturduktan sonra Marla ile sağlıklı bir ilişkiye bașlayacak zannetmiștim, meğerse yola dișil benlik ile devam eden bir finalle bitiyormuş film.

Ben şok 😀
Ben de bir ay kadar önce izledim o incelemeyi, maskülenite savunuculuğu yapan arkadaşların acilen fight club övücülüğünü bırakması lazım, film alenen feminen propaganda kalesi, dönüp dolaşıp erkeğe huzurun kadınsılıkta olduğu fikrini pompalıyor.

Ne varsa eskide var, Clint Eastwood övüyoruz sen de övsene.

Alakan

Kayıtlı Üye
Şimdi ben oruç tutmak istiyorum ama hem de uykum bölünsün istemiyorum gecenin bir vakti. Hem o saatte bir şeyler yemek çok sağlıksız. Hem de ben açken asabi oluyorum. Gıcık bir insan oluyorum böyle. Susuzlukta cabası. Tutsam mı tutmasam mı tutsam mı tutmasam mı hadi her şeyden geçtim farzmiş bu ibadet. E bende müslüman olduğuma göre....
Yapmam lazım ama hiç istemiyorum ne yalan söyleyeyim.
Siz ilaç tedavisi görmüyor musunuz?