SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Aisling

Kayıtlı Üye
Şu an beni her an gelmekle tehdit ediyorlar. Böyle anlarda bu seslerin kaynağı ben miyim yoksa başka bir varlık mı anlayamıyorum. Keske beynimi ikna etmenin bir yolu olsa.

Retro

Kayıtlı Üye
Şu an beni her an gelmekle tehdit ediyorlar. Böyle anlarda bu seslerin kaynağı ben miyim yoksa başka bir varlık mı anlayamıyorum. Keske beynimi ikna etmenin bir yolu olsa.

İkisi de mümkün, hatta sizin bu denli ileri deneyimler yaşamanızın temel sebebi de bu ikisinin kombinasyon haline gelmiş olması olabilir. Bazen paranormal perdenin düșmesiyle sezgisel olarak , bazen de alışkanlık gereği öğrenilmiş döngü olarak devrediyor olabilir duyduğunuz sesler.

Farkındalık hem sorumluluk hem de feragat getirir. Bende de benzer sorunlar vardı ama farkındalık geliştirdikçe herşey yoluna girdi. Sorumluluğu üstüme almam çok gecikti ama, 20 yıl kaybettim en az.

Alex06

Kayıtlı Üye
Bana göre kaynak sensin. Aksini soyleyenler olabilir haklı da olabilirler. Kaynağın bir önemi yok. O sesleri yok saymak o sesleri susturmak o kanalı kapatmak her ne ise sen yapacaksin bir yolu var. O yolu bulmaya çalışıyorsun.
Ben anksiyete bozukluğu yaşadım. Ara ara gelir beni durter. Tıpkı senin ki gibi beynimin içinde bir şey konuşur. Söylediği herşey olumsuz herşey kötü. Kendimi oldurursem rahat edeceğimi bile söyler. Söylediklerinin hepsi yalan hepsi çarpıtılmış bunu biliyorum.
Sana söylenenler de yalan hiç biri gerçek değil.
Bosverme yapman gerekenleri yap o sese de küfür et defolup gitsin. Tehdit et.

Retro

Kayıtlı Üye
Sanırım İsmail Hakkı Aydın' ın bir aforizmasi geldi aklıma :

Eksik bilgi ile aç kalırız, yanlış bilgi ile hasta oluruz.

Retro

Kayıtlı Üye
Analitik düşünme kabiliyeti yüksek olan insanlar hafiften paranoyak olma eğilimindedirler. Ama bu durum yine analitik düşünme yeteneği kullanılarak kolayca notürlenebilecek bir durumdur.

Evime bir bir güvenlik şirketi ile alarm sistemi taktırmak istemiştim. Ama gelen elemanlar sensör takmak için öyle yerleri ölçüp bicmeye başladılar ki, ben hırsızdan korunmak için hırsızın nasıl, ne şekilde ulaşım sağladığını öğrenmiş oldum 😀

Şimdi analitik düşünmek karşı taraftan da düşünme alanı açar sana. İngilizce'de bunu "thinking out of the box" diyorlar.

Bu kabiliyet sana ufuk açar ama sorun da yaratabilir yonetemezsen. Ama bu sorunlar tamamen baședilebilirdir. Her nimetin kendine has bir külfeti olur. Doğal karşılanmalıdır bu.

Retro

Kayıtlı Üye
2 sorum var :

1- sizce coğrafya kader mi?
2- sizce doğduğunuz ev kaderiniz mi?

Retro

Kayıtlı Üye
@Ori,

Japonyada 7 şiddetinde bir deprem olduğu zaman herkesin tek derdi masadaki telefon ve bardaklara göz kulak olmak ki sadece? Bu doğru mu şehir efsanesi mi?

Retro

Kayıtlı Üye
Kader olmaması için çok çaba sarf etmek lazım.

Az önce bir kısa videoya denk geldim çok dokundu :

Babaları alkolik ve acımasız olan tek yumurta ikizleri varmıș. Babaları içip içip dövermiș bunları.

Yıllar sonra ikizlerden biri babası gibi çaresiz bir ayyaș, diğeri ise başarılı bir iș adamı olmuş. Ve bir şekilde birbirlerini buluşlar.

İkisi de ayrı dünyaların insanı haline gelen bu ikizlere sormuşlar : nasil bu hale geldiniz?

İkisi de aynı cevabı vermiş :

Bu hale geldim çünkü babam ișe yaramaz bir alkoliğin tekiydi!

Punishment

Banlı Kullanıcı
Birinin büyü yapmasına maruz kalmanın en temel sebebi nedir sizce?
Türkiye yıkılmış a**🤬 adam hâlâ beni efsunlamakla ugrasiyor. Yetmiyor bi de transa gecip ara ara takip ediyor. Düşmedi yakamdan.
Kufredicem rahat rahat edemiyorum da. Keske serbest olsa.
Kusura bakma sen buyu diyince sinirlerim bozuldu.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Türkiye yıkılmış a**🤬 adam hâlâ beni efsunlamakla ugrasiyor. Yetmiyor bi de transa gecip ara ara takip ediyor. Düşmedi yakamdan.

Sen de benim gibi yap, kendi kendine küfret, hoş yüzüne etsem bile ar etmez öyle bir tip..

Alakan

Kayıtlı Üye
@Ori,

Japonyada 7 şiddetinde bir deprem olduğu zaman herkesin tek derdi masadaki telefon ve bardaklara göz kulak olmak ki sadece? Bu doğru mu şehir efsanesi mi?
Japonya ile bizi kıyaslamak doğru değil. Japonya'da depremler okyanusta gerçekleşiyor. Bizim gordugumuz insanların hiç ciddiye almadığı o depremler okyanusta anakarada değil. Bizde ise depremler karada oluyor dolayısıyla etkisi daha fazla oluyor maalesef.

Retro

Kayıtlı Üye
Japonya ile bizi kıyaslamak doğru değil. Japonya'da depremler okyanusta gerçekleşiyor. Bizim gordugumuz insanların hiç ciddiye almadığı o depremler okyanusta anakarada değil. Bizde ise depremler karada oluyor dolayısıyla etkisi daha fazla oluyor maalesef.

Kıyasladığım kısmı şurası ki adamlar ders almasını biliyor ve ona göre altyapı mı geliștiriyorlar acaba? Ve şehir efsaneleri doğru ise deprem olurken nasıl olsa birazdan durur diye mi bekliyorlar keyiflerini bozmadan

7.3 te 4 ölüm.

Retro

Kayıtlı Üye

Acizliğine ver, adamın maskülenliğini yitirmiş olmasına acı, cahilliğine acı, ana babasına acı, onlar gibi olmaktan ürper, affet, banla, geç, git.

Sinirlenmek, parçam hale sende demek gibi bișey.

Normalde de sinirli biriysen sorun yok ama, küfretmek için boşuna mı koymuşlar o emojileri, demek ki mümkün mertebe ifade özgürlüğümüzü kullanabiliriz. 😀

Aisling

Kayıtlı Üye
Bana göre kaynak sensin. Aksini soyleyenler olabilir haklı da olabilirler. Kaynağın bir önemi yok. O sesleri yok saymak o sesleri susturmak o kanalı kapatmak her ne ise sen yapacaksin bir yolu var. O yolu bulmaya çalışıyorsun.
Ben anksiyete bozukluğu yaşadım. Ara ara gelir beni durter. Tıpkı senin ki gibi beynimin içinde bir şey konuşur. Söylediği herşey olumsuz herşey kötü. Kendimi oldurursem rahat edeceğimi bile söyler. Söylediklerinin hepsi yalan hepsi çarpıtılmış bunu biliyorum.
Sana söylenenler de yalan hiç biri gerçek değil.
Bosverme yapman gerekenleri yap o sese de küfür et defolup gitsin. Tehdit et.
Gerçekten böyle şeyleri bir ben yaşıyorum sanırdım demek başkalarına da oluyormuş. O sesler bana da diyorlar intihar et kurtul diye...

Hala iyileşmek adına bir yol bir savaşma yolu arıyorum. Şimdi bir olumlu bir cümle kalıbı kuruyorum ve durmadan onu tekrar ediyorum.

"Önümde parlak bir gelecek var."

'Her şey çok güzel olacak.." gibi gibi.

Tehdit etmeyi deneyeceğim çünkü onların beni durmadan tehdit etmeleri beni çok yordu.

Aisling

Kayıtlı Üye
Görüp tepkisiz kalamayacağım bende kurban piskolojisini çok baskın hissediyorum ve buna son verecek olan sensin. İçindeki gücün farkına varmanı kendinle savaşmaktan ve şifa aramaktan vazgeçmemeni dilerim. Sanırım durumundan ötürü sürekli kendini dinlemek zorunda kalıyorsun başkaları için iyi birşeyler yaparak kendini oyalamanı önermek bana düşmez ama işe yaracağını düşünüyorum.

Konu 'Bütün psikolojik hastalıkların sihri iptali bulundu bir defa sonuna kadar oku kurtul %100' https://www.gizlimabet.com/konular/...u-bir-defa-sonuna-kadar-oku-kurtul-100.36264/

Ya da yeni konular mevcut bunlar üzerinde çalışmayı denedin mi?
Bu çalışmayı arıyorum ama kaldırılmış galiba. Yardımcı olur musunuz lütfen?