SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Birinin büyü yapmasına maruz kalmanın en temel sebebi nedir sizce?
Kişiden kişiye değişir bence.. Benimki atalardan gelen karmaydı maşallah bütün ataların karmalarını ben ödedim :D
Mesela bedduayla da olur şöyle manipulasyon yapan işine geldiği gibi davranan, sana sistematik haksızlık yapan birine sen beddua edersen başkası da ona aynısını yapabilir, ama büyüyle ama manipulasyonla.

nurumm

Kayıtlı Üye
Çok acı,çok üzücü,çok zor Geçmiş olsun Türkiye'm.🤲🙏 Bu insanlar kar kış bi yandan heryer yıkılmış barınacak yer yok nasıl kalkılacak bunun altından 😭 yaz günü değilki çadırları kurulsa bi nebze çözüm olsa Rabbim yardımcımız olsun.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Birinin büyü yapmasına maruz kalmanın en temel sebebi nedir sizce?
Yanlış mı anladım soruyu, büyü yapanın nedenleri çok.. her şey olabilir, fesatlık, kıskançlık, meşru yollardan karşılayamayacağı isteklerine kestirme yoldan ulaşma hırsı, her şeyi kendine mübah gören narsistik bencillik, ve tabi özgüvensiz ve aşağılık bir karakterde olması, ya da mecburiyetten bu yollara başvurmuş olabilir, ezilen olmaktan yorulmuş olabilir, iyi niyete inancı kalmamıştır.

Retro

Kayıtlı Üye
@Mya
Ben de ataların karmalarını șöyle bir araştırdım, baya da bir borç takmıșlar.

Büyüdükçe hissedilen ve kokmaya başlayan türden. Hepsi olmasa da bazı akrabaların arasında sevilmeyen, istenmeyen olduğunu farketmeye başlıyorsun ilk flashback alamet olarak.

Sonra da biraz şanslı ve araştırmacı isen, sprituel uyanışların da bașladı ise, eski hesaplașmaları, tarla ve miras davalarını vs sorușturmaya başlıyorsun. Mecburen belli akrabalara ve komşulara düşman olman, gönül koyman, yani o kolektif enerjiyi iyice kilitlemen bekleniyor senden en yakın akrabaların tarafından. Hatta bence köylerin karması da birbirine çok geçiyor, gelin olacak o tek kadını paylaşamayan kardeşleri, biraz varlıklı o damat adayını paylaşamayan komșuların birbirini ile çekişmeleri, birbirlerini güçten düşürmek için birbirlerinin samanlıklarını hatta geçim kaynağı olan ahırlarını hayvanları ile yakmalarını, bu öfkenin devamında birbirine kara büyüler, ölüm büyükleri, soya kasteden büyükleri, doğacak çocukları hedef alan lanetlemeler yapmaları, derken bütün o beldenin şeytanların kucağına düştüğünü görüyorsun ve uzaklaşıyorsun. Ben öyle şeyler duydum ki ağzım açık kaldı. Ve kendi akrabalarım öyle zannediyorum ki hikayeleri hep çarpıtarak aktardı. Yani hikayenin iyi tarafında olduğununuzu söyleyen akrabalar belki de herseyi başlatan taraf bile olabilirler.

Ama yemiyor mu? Hayır. Tüm bu kilitlenmiş jenerasyonun, yeni jenerasyondaki başrolü olarak sahneye çıkıyorsunuz ve herşey toz pembe görünüyor başta, halbuki daha bozuk, daha gözü kara ve kinci nesillerin gelmesine adanmış bir karmik enerji bulaşığı ile yaşamanız da gerekiyor artık.

Retro

Kayıtlı Üye
Kıskançlık. Haset. Çekememezlik.
.. her şey olabilir, fesatlık, kıskançlık, meşru yollardan karşılayamayacağı isteklerine kestirme yoldan ulaşma hırsı,
Büyü yapan yaptıran kendini haklı görüyor.
Çok teşekkür ederim öncelikle. Sanırım aynı kanaatteyiz.

Herseyin önünü arkasını, içini dışını, sebebini sonucunu anlamaya meraklı birisiyimdir. Bir şeyi anlamak için gerekirse o şeyi bozup tamir eden türden biri olduğum söylenebilir.

Ama hased denen enerji biçimini henüz tanımlayabilmiș değilim. Kimyası ne bunun?

Öyle bișey ki bu hased etmek denen șey ; hiç bir hased eden kişi kendindeki hased duygusunun güdümünde olabileceğinden asla şüphelenmediği gibi, her fırsatta da etrafındakilerin kendine hasedle baktığına son derece emin olabiliyor.

Yani hasedin aslı kimdedir, kimden kaynaklanır nasıl anlarız? İşte bunun çözümü sanki yok gibi bișey.

Birisi o frekansı başlatıyor ve ortamda gerçekten çekilmez oluyor ama sen ona karşı mesafeni korumak için naparsan yap onu kıskandığın için öyle yapıyorsun oluyordur. Belki de hased ediyorsundur.

Son derece acaip bir bulaşıcı enerji türü.

Alex06

Kayıtlı Üye
Yanlış mı anladım soruyu, büyü yapanın nedenleri çok.. her şey olabilir, fesatlık, kıskançlık, meşru yollardan karşılayamayacağı isteklerine kestirme yoldan ulaşma hırsı, her şeyi kendine mübah gören narsistik bencillik, ve tabi özgüvensiz ve aşağılık bir karakterde olması, ya da mecburiyetten bu yollara başvurmuş olabilir, ezilen olmaktan yorulmuş olabilir, iyi niyete inancı kalmamış
Biraz ağır olmuş😂 maji yapan biri olarak o kadar da kötü biri değilim diyorum

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
hehe ben de yapıyorum ki artık :D
İşte bizim gibileri istinaden son cümlemi söyledim :) mecburiyet, napayım onlar da sınırlarımızı ihlal etmesin, saf ve iyi niyetli görünce tepemize çıkmasın dimi yani..

Retro

Kayıtlı Üye

Ritueli harfiyen uygulamak majinin tutması için gereken asgari şartları sağlar mı? Yani majinin felsefesine, kültür birikimine hakim olmayan birisi, hızlı netice almak için denenmiş bir Ritueli kusursuzca yerine getirse işe yarar mı?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Yok yok, çok doğru anladın.

Kendine büyü yapılmış olduğunu nasıl anladın peki?
Sorma ben anlamamakta ısrarla direndim ama bütün varoluş kafama vurdu resmen, ki bana büyülü malzemeler verdiği de oldu buna rağmen birilerinin söylemesi gerekti benim lanetli değil büyü saldırısına uğrayan birisi olduğumu..
Ritueli harfiyen uygulamak majinin tutması için gereken asgari şartları sağlar mı? Yani majinin felsefesine, kültür birikimine hakim olmayan birisi, hızlı netice almak için denenmiş bir Ritueli kusursuzca yerine getirse işe yarar mı?
İşe yarayabilir ama inancın etkisi, yapan kişinin enerjisi güçlüyse.
Aslında ritüele kendinden de bir şey katman daha başarılı olmanı sağlar diye biliyorum.

Punishment

Banlı Kullanıcı
Çok acı,çok üzücü,çok zor Geçmiş olsun Türkiye'm.🤲🙏 Bu insanlar kar kış bi yandan heryer yıkılmış barınacak yer yok nasıl kalkılacak bunun altından 😭 yaz günü değilki çadırları kurulsa bi nebze çözüm olsa Rabbim yardımcımız olsun.
Yeniden olmuş, cok gecmis olsun Türkiye için.

sn @nefertiti daha önce buradayken 2023 yilinda olucagini tahmin ettigi deprem ruyalarindan bahsetmisti aklima geldi de.

Retro

Kayıtlı Üye
İşe yarayabilir ama inancın etkisi, yapan kişinin enerjisi güçlüyse.
Aslında ritüele kendinden de bir şey katman daha başarılı olmanı sağlar diye biliyorum.

Mantıklı.

İnanmadan söylediğin bir söz bile karşı tarafa geçmiyor. Büyü merhaba hele hiç geçmez.

Ama hani rituelin de bir hatrı yok mudur acaba? Yemek bile tarifine göre harfiyen yapılınca asgari tadı veriyor. Aşçı olmasan da işine yarıyor. Yoksa rituelin amacı senin içindeki birikmiş enerjiyi kümelendirmene yardım etmesinde mi saklı? . Mesela o saçı elinde tutarken sahibine daha mı konsantre olabiliyorsun, kanalına daha rahat mı giriyorsun? Ya da o saçı çakmakla yakarken sen de böyle yan diye beslediğin intikam hissi daha konsantre bir şekilde mi adrese gidiyor?

Cinleri kullanmak zaten cepte, hepsini onlar yapıyor, sen de onların istediği yapıyorsun. Ama cinler kullanılmadan yapanların özgüveninin bilimsel temelini merak ettim..

Bilimsel kelimesini de hiç sevmem..

Alex06

Kayıtlı Üye
Mantıklı.

İnanmadan söylediğin bir söz bile karşı tarafa geçmiyor. Büyü merhaba hele hiç geçmez.

Ama hani rituelin de bir hatrı yok mudur acaba? Yemek bile tarifine göre harfiyen yapılınca asgari tadı veriyor. Aşçı olmasan da işine yarıyor. Yoksa rituelin amacı senin içindeki birikmiş enerjiyi kümelendirmene yardım etmesinde mi saklı? . Mesela o saçı elinde tutarken sahibine daha mı konsantre olabiliyorsun, kanalına daha rahat mı giriyorsun? Ya da o saçı çakmakla yakarken sen de böyle yan diye beslediğin intikam hissi daha konsantre bir şekilde mi adrese gidiyor?
Güzel özet olmuş yazmama gerek kalmadı. Enerjini en iyi ne yönlendiriyor en iyi ritüel odur. Herkesin farklı, çünkü herkesin inancı felsefesi farklı birisi arapça söyler inanır bir diğerinin anlamadığı dilde tüm inancı yok olur.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Mantıklı.

Cinleri kullanmak zaten cepte, hepsini onlar yapıyor, sen de onların istediği yapıyorsun. Ama cinler kullanılmadan yapanların özgüveninin bilimsel temelini merak ettim..

Bilimsel kelimesini de hiç sevmem..

Bunu usta majisyen liderlerimizi daha iyi yanıtlar eminim.
Şahsi fikrim enerjini daha planlı hedefe kanalize olmuş şekilde kullanabiliyorsun ritüel yaparken. Ayrıca o kadar bir özgüven gerekmiyor uçurumun kenarında ya herru ya merru deyip dalıyorsun, içimizdeki minik canavarlar ortaya çıkıyor köşeye sıkıştırılınca

Alex06

Kayıtlı Üye
Bunu usta majisyen liderlerimizi daha iyi yanıtlar eminim.
Şahsi fikrim enerjini daha planlı hedefe kanalize olmuş şekilde kullanabiliyorsun ritüel yaparken. Ayrıca o kadar bir özgüven gerekmiyor uçurumun kenarında ya herru ya merru deyip dalıyorsun, içimizdeki minik canavarlar ortaya çıkıyor köşeye sıkıştırılınca
Şunu da ekleyelim bu enerjiler düzgün kontrol edilemiyorsa size ve sevdiklerinize zarar verir. Hasar alırsınız dikkatli olun.