Sigara

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FouR ≛

Banlı Kullanıcı
İş
Sıradan
Merhaba arkadaşlar ,yakin zamanda sigaraya basladim otelde garsonluk yaparken hep sigara molasi vardi oraya cikardi herkes sigara icerdi bende basladim onlarla ama gerçekten icime cekmiyordum sonra kardeşimiciyor o ogretti bana , sonra yok bu zararli basim filandonuyor biraktim ama arkadaslarla bulustuk orda fosur fosur iciyorlardi yanimda bende aldim.
19 yasim , vu aralar icmiyorum ama icesim geliyor 2 gunde 1 iciyorum bazen gunde 5 adet. Ama diyorum ki zaten icsekde òlcez ıcmesek de. Icesim geliyor , ve asla kendimi acindirmak degil niyetim cok dertli insanim musallatliyim aile ici aile disi dertler sıkıntılar var , hickimsem yok is olmuyor vs dertlenince yakiyorum tabiri caizse.
Sizce icmeye devam etmelimiyim? Aranizda kimler içiyor ( bu arada burda yazi yazmak iskence gibi)

FouR ≛

Banlı Kullanıcı
İş
Sıradan
Bu arada eklemeye unuttum ruyama giriyor sigara , boyle tatli tatli iciyorum..

S

SoldierO

İradene sahipsen bırak sigara biseyi geçirmiyor veya hafifletmiyor daha çok kendine zarar verdiğinle kalıyorsun.

FKK

Kayıtlı Üye
İnan ki şu an diyorum keşke birilerini ben daha başlamadan beni o sigaraya bilinçli bir şekilde özendiren şahsın kellesini gövdesinden ayırsaydı! İşte bu derece berbat bir şey! Umarım bırakırsın ve bu senin elinde! Henüz çok az içiyormuşsun hem. Senin için çok daha kolay olacaktır. Ayrıca ne kadar ciddi bir şey olduğunu da bil sigaranın. Bak seni buralara kadar düşürmüş. ??

FouR ≛

Banlı Kullanıcı
İş
Sıradan
İnan ki şu an diyorum keşke birilerini ben daha başlamadan beni o sigaraya bilinçli bir şekilde özendiren şahsın kellesini gövdesinden ayırsaydı! İşte bu derece berbat bir şey! Umarım bırakırsın ve bu senin elinde! Henüz çok az içiyormuşsun hem. Senin için çok daha kolay olacaktır. Ayrıca ne kadar ciddi bir şey olduğunu da bil sigaranın. Bak seni buralara kadar düşürmüş. ??
Herkes oyle diyor ama benim icesim geliyor bilincli bi sekilde. Anne baba iciyor herkes iciyor cevremde. Icsem de ölücem icmesem de bilemedim ki :/ aklim bu konuda kariaik vallahi

Aymira

Kayıtlı Üye
Tıpkı senin gibi düşüncelerle başladım sigara kullanmaya, stresim azalsın, arkadaşlara eşlik edeyim, aman zaten annem, babam çevrem de içiyor, pasif içici konumundayım içsem de öleceğim içmesem de. Hem sigara beni rahatlatıyor, sakinleştiriyor içeyim gitsin dedim. Tüm ikazlara rağmen devam ettim. Evet başlangıç evresindeyken güzel gelir, farklı gelir, başın döner, sakinleşirsin, özgür hissedersin.

Fakat iş bağımlılık evresine döndüğü zaman saydıklarım tam tersine döner, ilk başta yaptığı etkilerin hiçbirisini yapmaz . Bağımlılık evresinde artık keyif vermemeye başlar, vücut 15 dakika da bir nikotin istediği için, sigara içmediğin zaman stres devreye girer dolayısıyla sakinleştireceğine tam tersi sıkıntı meydana gelir, agresifleştirir.

İlerleyen zamanlarda eskisi gibi iyi koşamamaya, spor yaparken tıkanmaya, dişlerin sararmaya başlar, nefes problemleri çekersin, cildinin rengini, parlaklığını bile değişitirir. Sigara kullanmayanlara karşı pis pis kokarsın ve insanlar senden rahatsız olur, özellikle toplu taşıma araçlarında berbat hissedersin. Uzun süreli uçak yolculukları eziyet haline dönüşür, sigara içilmeyen yerlere gittiğin zaman dışlanmalar başlar. Ve hiçbir şekilde mutlu hissetmezsin artık. Kölesi haline getirir seni bu illet, özgürlüğünü kısıtlar. Bırakmak için çareler aradığın vakit inanılmaz derecede zorlanırsın. Ah keşke hiç başlamasaydım, bir bırakabilsem diye söylenir, pişman olursun.

Diyeceğim o ki daha yolun başındayken bu illetin kölesi olma. O aklına gelen düşüncelere aldırış etme. Bir başlayayım bırakırım diye de düşünme, inan bana bırakması çok zor. Söyenildiği gibi kolay olmuyor...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 55028

Eğer sigarayı bırakmak isterseniz,psikolojik olarak kafada sigarayı bitirmek için allen car'ı öneririm.Sanıyorum allen car'ın videosu youtube da da var.Kitap olarakta satılıyot.Youtube videosunda sigara kullanımının kişide stres yarattığı ve kişi sigara içince aslında stresi söndürdüğü yani zaten olan mutluluğa etki ettiğini söylüyor.Bunların yanı sıra zyban diye bir ilaç var sigara bırakmak için.Champix diye başka bir ilaç var ama onu önermiyorlar.Amerikada champix yasaklanmış.

Ozlemoz

Kayıtlı Üye
Devam edersen ileriki zamanlarda KOAH olur çıkarsın.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sigara sağlığa zararlı ve bağımlılık yapıcı bir Maddedir. Sitemiz için uygun olmayan bir konudur. Seçimleriniz sizi bağlar lakin kamuya açık bir platformda sigara ile ilgili olarak özendirici olabilecek he türlü yazı yazmak yasaktır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

[XTR] Similar Threads