şeytanla anlaşma yaparak güç elde edebilir miyim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

codzombi

Kayıtlı Üye
Demon çağırma konusunda aklımdaki tek soru işareti buydu diyebilirim, konuyu açan arkadaş sayesinde ben de bilgilenmiş oldum onun için teşekkür ederim. Gerçi 4 sayfa boyunca işe yarar 2-3 mesaj ancak görebildim ama sanırım bu da forumun geleneği olmuş, hayatında hiç varlık tecrübesi olmayıp da burada "onlar şöyleler böyleler sakın deneme" diyenler de ayrı bir komik oluyor açıkcası.

Bu insanların forumdaki varlığı gayet ortada fakat bir de bunlara kendi sahip olduğumuz güçle ulaşabileceğimizi söyleyen arkadaşlar var devamlı olarak. Yaratılanların en üstünü olduğumuzu tekrar ediyorlar sürekli. Bu düşünceye de saygı duyuyorum fakat bu kadar havada bir örnekle arkadaşın vazgeçirilmeye çalışılması çok saçma geliyor bana. İnsanın üstünlüğü ancak egosunun fazla olmasıyla kalıyor gördüğüm kadarıyla, insanlar olarak bütün varlıklardan üstünüz ama bir varlık daveti yaparken bile beş yüz kere uyarı alıyoruz diğer insanlardan. O varlıkların bize bu kadar kolay zarar verebiliyor olması bile yaratılmış en üstün varlık olmadığımızın bir kanıtı. Kaldı ki bu arkadaş dediğiniz yolla çalışarak bunları elde edebilseydi sanırım demonla anlaşma yapmak riskini de almazdı. Yani öyle bir davranıyorsunuz ki, biz yaratılmışların en üstünü insanlar olarak uçabiliyoruz, şekil değiştirebiliyoruz, bütün varlıklar üzerinde söz sahibiyiz, doğaüstü her türlü gücümüz ve yeteneğimiz var. Sanki forumdan çıkınca hepimiz işimize, okulumuza devam etmiyormuşuz, koyun gibi yaşamıyormuşuz gibi. Bu hayatı doğaüstü olarak görenler varsa sanırım koyunlar bizden daha psişik.

Konuya dönersek, ben de bu şekilde yapılan bir anlaşmanın kalıcılığını merak ediyorum. Demonun bize bu yönde sağlayacağı güçler ömrümüzün sonuna kadar devam edecek mi yoksa belirli bir süre sonra sona erer mi? Ömür boyu sürecek bir anlaşma için illa ki ruhumuzu mu satmamız gerekiyor, daha farklı şeyler verilemez mi?

Bir de bütün demonlardan bu tarz bir istekte bulunabilir miyiz? Sonuçta hepsi enerjisel varlıklar ve konu psişik yetenekler edinmek olunca hepsi yardım edemezler mi? Bunun için özellikle çağırılması gereken bir demon var mı? Bir arkadaşımız Krehl'a'teral'den bahsetmiş ama onun da nasıl çağırılacağı konusunda bir bilgi yok. Bunları da cevaplayacak varsa çok sevinirim.

havass kayaklarında belli cinlerin varlıkların veya meleklerin bazı yaptıkları seylee var. Mesela define için falanca padişahla anlasma yolunagitmen lazım . Veya ucmak için falanca varlık gelip asasını alman lazım vsvs bir sürü akla gelemyecek seyler okudum . Yani batı majisinden cok çok çok daha fazla varlıklarla detaya girmis havass. Benim tavsiyem havass kaynaklarına yonelmenız ama batı majisi ile demonoloji konusunda hiç kaynak maların benzeride batı ilmi olan demonolojidede vardır muhakkak havass kaynaklarında ruh satılma göremedim ..

BerilM

Kayıtlı Üye
Doğa üstü güçlerden bahsediyorsan aklımıza daha başka türler de gelebiliyor. Vampirlik ve kurtadamlık gibi mi ? Çünkü bunları elde etmek içinde şeytanla anlaşma yapılıyor.

aklıselim1

Banlı Kullanıcı
Şeytanla anlaşma yaparak şan, şöhret ve para kazanılabileceğini okumuştum, benim amacım anlaşma ile doğa üstü güçler kazanmak. Mümkün müdür?

allah ile anlaşma yap. allahın veremediğini yada vermediğini şeytan mı verecek.... eğer ki insan yaratılmışların en üstünü en şereflisiy ise şeytandan yada melekten yardım istemek neden ? :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
allah ile anlaşma yap. allahın veremediğini yada vermediğini şeytan mı verecek.... eğer ki insan yaratılmışların en üstünü en şereflisiy ise şeytandan yada melekten yardım istemek neden ? :)
Allah her insanın kaderini yazmıştır. Kaderde zengin olmak, sevdiğinle evlenmek yada şan şöhret yoksa bunu kabul edersin. Kaderinde olmayanıda istemek bir nevi isyan gibidir, bu yüzden allah kaderde yazmayanı vermez. Allah yazmayınca şeytan versin diye bakıyorlar. İnsanların şeytanla anlaşma konularını açmasını anlıyorum, ama sempati duymuyorum.

erhanozbay

Banlı Kullanıcı
geçmişde ve gelecekde yapıcagınız bütün seyler ona ayit olur yani seytana birine bir iyilk yapmışanız bir müddet sonra o sey lanete döner kötülüye tekabül eder hani derler ya bu adamın ekmeyi yenmez suyu içilmez aynen öle bir sey böle çok kişiler gördüm ölürken de çok ızdıraplı oluyor o bi sey vermez alır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...