Şeytan'ın musallatı ve çalışmaları

ptaah

Kayıtlı Üye
Güney Afrikalı kadın 10 yıldır toprak,kağıt ,silgi,kıyafet ve mısırlı yiyecek yiyormuş.İçindeki şeytanlardan kurtulduktan sonra bakn neler anlatıyor.20:31 den itibaren anlatıklarının bazı önemli yerleri çevireceğim:
Luciferin ruhu anti-İsa'dır.Bu ruh dünyada olan karmaşa ve kötü şeylere neden olur.Benim içimdeki diğer çalışan ruh Leviathan'dır.Leviathan eski bir şeytandır ve denizden sorumludur.
22:36 Kıtasal şeytanlar vardır.Bunlar kıtaları kontrol eder.Gözetip denetleyen şeytanlar vardır.Bunlar her bölgedeki alanları kontrol eder.(karada denizde havada)
Kıdem(üst)li şeytanlar şehirleri köyleri kontrol eder.Kıdemce aşağı(ast) şeytanlar her bireyi tek kontrol eder.İnsanların zihinlerine bağlanır ve onları acı çektirir.Yalan söylemek,kızgınlık,şehvete yol açarlar.24:14 her türlü iletişim aracını kullanırlar.örneğin Müziği,interneti ,Tanrının adamını.Tanrının adamını güç arzulamasına neden olur zarefet yerine.Kibirlendiklerinde kötü ruhlar gelir ve ona daha çok güç verir.
28:01 Bir çok insan farkında değil bir çok sanatçı karanlığın krallığına aittir.
29:35 Bana dua eden bir çok papaz(men of god) mahvedildi çünkü kimi alkolikti kimi zina yapıyordu
30:41 çevrelerinde bir ışık yok zeki papazlar gibi yada onları koruyan melekler

[video=youtube;OmP_AKDHPKE]http://www.youtube.com/watch?v=OmP_AKDHPKE[/video]

Bu bölüm alıntıdır.
"…Şüphesiz ki benim ihlâslı kullarım üzerinde senin hiçbir gücün olmayacaktır. Onlara koruyucu ve vekil olarak Rabbin yeter."
"Doğrusu şeytanın, iman edip de yalnız Rabbine güvenen kimselere karşı hiçbir gücü yoktur."

Kur'an'ın muhtelif âyetlerinde de şeytanın insanın apaçık düşmanı olduğu vurgusuna yer verilmiştir. Âyetin devamında şeytan, "…ben de onları saptırmak için senin doğru yolunun üzerine oturacağım. Sonra onlara önlerinden, arkalarından, sağlarından, sollarından sokulacağım. Sen de onların çoğunu şükredici bulamayacaksın." diyerek açıkça düşmanlığını ilân ediyor. Görüldüğü gibi şeytan insanı kuşatmış durumda.

“(Haydi) onlardan gücünün yettiğinin ayağını çağrınla kaydır. Atlıların ve yayalarınla onların üzerine yürü. Onların mallarına ve evlatlarına ortak ol. Onlara vaadlerde bulun.” Hâlbuki şeytan onlara aldatmadan başka bir şey va’detmez.