"Sen bakarken soyunamıyorum!"

karatay

Kayıtlı Üye
Merhaba sevgili mabet üyeleri uzun zamandır üzerinde kafa patlattığım bir problem hakkında sizlerinde düşüncelerini almak istiyorum. Duymuşsunuzdur başlıkta geçen sözü.. Hayatımızda odaklanmayı bıraktığımız arzularımızın biranda gerçekleşmesi olayı için evrene ithafen söylenen bir söz :) Hayatım boyunca sayısız kez şahit olduğum, deneyimlediğim bir anormallik.. Bunun hakkında söyleyecek sözleri, düşünceleri olanlar varmı aranızda? Varmı böyle bir kanun? Püf noktaları ve varsa mantığı nedir?

U

Utopia

Benimkiler gerçekleşmedi. Noluyorsa olması gerektiği için oluyor bence, bizim tutunmayı bırakmamız işin bahanesi diye düşünüyorum.

Geçmişte bir dileğimiz vardı, sonra unuttuk ve gerçekleşti, gerçekleşince de aa unuttum diye oldu demek ki unutunca vazgeçince oluyormuş, diye yordu zihin. Halbuki dilek gerçekleşince, zamanında öyle bir dileğinin olduğunu hatırladın, bir anda odak noktan değişti hepsi o.

cathrine

Kayıtlı Üye
Merhaba sevgili mabet üyeleri uzun zamandır üzerinde kafa patlattığım bir problem hakkında sizlerinde düşüncelerini almak istiyorum. Duymuşsunuzdur başlıkta geçen sözü.. Hayatımızda odaklanmayı bıraktığımız arzularımızın biranda gerçekleşmesi olayı için evrene ithafen söylenen bir söz :) Hayatım boyunca sayısız kez şahit olduğum, deneyimlediğim bir anormallik.. Bunun hakkında söyleyecek sözleri, düşünceleri olanlar varmı aranızda? Varmı böyle bir kanun? Püf noktaları ve varsa mantığı nedir?
Ben de bu konu hakkında zamanında çok düşünmüştüm...Merak ettiğim bir olaydı bu!Bazı insanlar bir şeyi çok istediğinde gerçekleştiğini söylüyorlardı,bazıları da dileğini unutunca gerçekleştiğini...Sanırım arada çok ince bir çizgi var...Nasıl olduğunu ben de hiç bir zaman çözemedim...Aynı şey bütün insanların başına geliyor galiba...Bazı insanlar bunu frekans aralığına yoruyorlar,bazıları inanca...Kimisi de pozitif olmaya bağlıyor..Ama gözlemlediğimie göre dileklerin gerçekleşmesinin pozitif ya da negatif enerjiyle hiç bir ilgisi yok...Çevremde sürekli ağlayıp mızmızlanan insanların çoğunun büyük isteklerinin gerçekleştiğine de şahit oldum...Bunun bir formülü yok sanırım...Neye göre hayata geçtiğine hiç bir zaman emin olamadım...

zamazingobro

Kayıtlı Üye
Kendimce bu olaya bir yorum yapmak isiyorum.
Bizler dileklerimizi ve hayallerimizi duygu ve düşüncelerle olumlu bi şekilde besleyerek bir enerji açığa çıkarırız. Çıkardığımız bu enerji bize biz gibi enerjiler çekmeye başlar veya çıkardığımız enerji zamanla fizikselde de bir karşılık bulur.
Ancak bu durumu sürekli gözlemlemek bu olaya engel olabiliyor çünkü bu, ne kadar maneviyatın içinde de olsak fiziksel bilincimizin anlayamadığı bir olay, sen istediğin kadar arzula ve inan fiziksel bilincinle de bir o kadar inanmıyorsun. Ve bu olayda gözlemci rolündeki fiziksel bilincimizi -düşüncelerimizi ve dikkatimizi- başka olaylara yönlendirdiğimizde bu set kalkıyor. Gerçekleşmesi bu şekilde hızlanıyor.
Zaten bütün çekim yasası vs. tekniklerde bahsederler çalışmanızı yapın sonrasını bırakın akışa, yeter ki aksini destekleyecek bir düşünce veya duygu olmasın. Bir anda ortaya çıkan enerji diğer bir anı şekillendirmiş oluyor zaten o an.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Bugun su alacaktım. Nakit yoktu. İçimden geçirdim. Nakit de çekemedim diye. Neyse küçük su alırım kartla dedim. Suyu almaya unuttum markete gittiğimde. Oturdum dışarıda çardakta. Sigara içiyorum. Akşam üzeri sola yere baktım. 15 TL para. Kimse yok aldım. Dedim kedilere mama alırım. Eve geldim. Jeton anca düştü. Ne şekilde nasıl oldu bilmiyorum. Ama böyle şeyler yaşamak çok güzel. Büyük isteklerin zaman aldığını da tecrübe etmişliğim var.

cathrine

Kayıtlı Üye
Büyük isteklerin zaman aldığını da tecrübe etmişliğim var.
Bir şeyi gözünüzde çok büyüttüğünüzde onu uzaklaştırırsınız...Büyük ya da küçük istek yok da yüklediğimiz anlamlar o dilekleri,istekleri büyük yapıyor...Bunu yaşamışsınızdır:Canınız bir yemek ya da tatlı ister,kapı çalınır ,komşu elinde tabakla kapıda bekliyordur..Ya da sizin yaşadığınız 15 tl olayı...Nakit para bulsam diye düşünmediniz ama yine de birinin parayı düşürdüğü bir banka oturmayı başardınız...Farkında olmadan rahat davranmak işi çözüyor belki...Üstüne çok gittiğimiz her dileğin zamanı gecikiyor insanın zaman takvimine göre..Evrenin zamanıyla bizim zamanımız aynı değil...Çekim yasasıyla ilgili durumlara kendi hayatınıza bakarak karar verebilirsiniz...Bir şeyi aşırı istediğinizde mi gerçekleşiyor?Ya da dileğinizi herkesle paylaşınca mı gizleyince mi daha çabuk oluyor?.Kendi geçmişinizde gerçekleşmiş hayallerinize ya da isteklerinize bakarak örnek alabilirsiniz...Çünkü ben herkesin dileğinin farklı şekillerde gerçekleştiğine tanık oluyorum...Çekim yasasını kitaplarda okuyarak değil kendi hayatınızı baz alarak uygulamaya çalışırsanız daha yol gösterici olabilir:)''Bir şeyi kırk kere söylersen olur''sözünü doğrulayan da çok ''Dileğini toprağa göm,kimseye söyleme''diyen de çok...Bunu ancak kendi yaşadıklarınıza bakarak anlayabilirsiniz...

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Bir şeyi gözünüzde çok büyüttüğünüzde onu uzaklaştırırsınız...Büyük ya da küçük istek yok da yüklediğimiz anlamlar o dilekleri,istekleri büyük yapıyor...Bunu yaşamışsınızdır:Canınız bir yemek ya da tatlı ister,kapı çalınır ,komşu elinde tabakla kapıda bekliyordur..Ya da sizin yaşadığınız 15 tl olayı...Nakit para bulsam diye düşünmediniz ama yine de birinin parayı düşürdüğü bir banka oturmayı başardınız...Farkında olmadan rahat davranmak işi çözüyor belki...Üstüne çok gittiğimiz her dileğin zamanı gecikiyor insanın zaman takvimine göre..Evrenin zamanıyla bizim zamanımız aynı değil...Çekim yasasıyla ilgili durumlara kendi hayatınıza bakarak karar verebilirsiniz...Bir şeyi aşırı istediğinizde mi gerçekleşiyor?Ya da dileğinizi herkesle paylaşınca mı gizleyince mi daha çabuk oluyor?.Kendi geçmişinizde gerçekleşmiş hayallerinize ya da isteklerinize bakarak örnek alabilirsiniz...Çünkü ben herkesin dileğinin farklı şekillerde gerçekleştiğine tanık oluyorum...Çekim yasasını kitaplarda okuyarak değil kendi hayatınızı baz alarak uygulamaya çalışırsanız daha yol gösterici olabilir:)''Bir şeyi kırk kere söylersen olur''sözünü doğrulayan da çok ''Dileğini toprağa göm,kimseye söyleme''diyen de çok...Bunu ancak kendi yaşadıklarınıza bakarak anlayabilirsiniz...
Çok güzel değinmişsiniz. Ben çok çalıştığım günlerde zihnim uykuya dalarken daha iyi görselleme yapıyor. Bu tarz günlerin rüyaları haberci oluyor da isteklerim de kolayca oluyor. Ben bunu tamamen zihinsel dalgalara yoruyorum. Niyet olarak zaten işten başka bir şey düşünmeyince pırıl pırıl oluyorum heralde kalben. Büyük istekler derken de eylemin gerekli olduğu istekler diyebilirim. Ama dediğiniz gibi her an her şey mümkün. Değerli yorumunuz için tekrardan teşekkür ederim.

STiNG44

Kayıtlı Üye
Pozitif düşün kendine çek tezinden daha mantıklı.