Sekine ile huzur bulun'

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Merhaba arkadaşlar. Mabette çoğu zaman gerek iç daralmalarından, gerek kabuslardan, bahtsızlıktan, depresyondan, dertten sıkıntıdan, ailevi problemlerinden, evdeki huzursuzluktan kaynaklanan yakınmaları okuyoruz. Bunun üzerine esmalar, dualar, uygulamalar isteniyor. Ancak açıkça büyü talep edenlerin dışında işinin hallolmasından başka hiçbir derdi olmayan müslüman üyelerimiz dinlerine zıt düşen, hükmünü bilmeleri halinde uygulamaya kalkışmayacağı bazı 'büyü'leri maalesef kullanıyorlar.
Özelden çok defa esma talep ediliyor benden, ben buna vakıf değilim. Hele ki sayılı zikirleri, virdleri benim elinize vermem büyük bir yanlış olur.
Fikrimce başsız, üstadsız, bir niyet üzere okunmak istenen her türlü esma sayısızca ve bir kısım duaların içine serpiştirilerek okunmalıdır. İşte bu büyü değil, 'dua' olur. Duanın gücünü hafife almayın.

Paylaşacağım sekine duası inşirah veren, iç aydınlatan birçok duadan birisi. Aslında dua şems suresinden uyarlama. İçerisinde ayetler var, abdestsiz okunmaz. Duanın faydalarından bahsedersek, hem kişi hem de kişinin ailesi huzura erer. Aile içi tartışmaların son bulması, ruhsal çöküntüden kurtulma, mutluluk ve muhabbetin artması gibi çok sayıda dileğin kabul olmasına vesile olur. Sabah namazından veya yatsıdan sonra okunması tavsiye edilir.
(Dua tamamen islami kaynaklıdır)

Allahuekber (10 defa)
Bismillahirrahmanirrahim.
Ferdun Hayyun Kayyumun Hakemun Adlun Kuddûs
Seyecalullahu ba'de usrin yusra* Veanetil vücuhu lilhayyil kayyum* Ve innallahe bikum leraûfun rahim* İnnallahe kene tevveben rahime* İnnallahe kene ğafuran rahime* Feinnallahe kene afuvven kadira* İnnalle kene semîan basira* İnnallahe kene alimen hakime* İnnallahe kene aleykum rakîbe.* İnne fetahne leke fethan mubîne* Liyağfira leke Allahu nasran azîze* İnne hizballahu humul ğâlibûn* Innallahe huvel kaviyyul azîz* İnnalle huvel ğaniyyul hamîd* Hasbiyallahu la ilahe illa hu* Hasbunallahu ve ni'mel vekil* La yahzunuhumul fezeul ekber* İyyeke na'budu ve iyyeke nesteîn* Velhamdu lillahi rabbil âlemîn*

Anlamı:

Allah her sıkıntıdan sonra kolaylık lütfedecektir.
Yüzlerin sıkıntısı Hayy-ı Kayyum içindir.
Allah size karşı çok şefkatli çok merhametlidir. Allah tövbeleri çok kabul edici ve kullarına çok merhamet edicidir. Muhakkak ki, Allah çok bağışlayıcı ve çok merhamet edicidir.
Muhakkak ki, Allah her şeye gücü yettiği halde çok bağışlayıcıdır.
Şüphesiz Allah her şeyi hakkıyla işitir ve her şeyi hakkıyla görür.
Şüphesiz Allah her şeyi hakkıyla bilir ve her işi hikmetle yerine getirir.
Muhakkak ki, Allah sizin üzerinizde gözeticidir ve her halinizi görür.
Biz sana apaçık bir fetih yolu açtık.
Ve Allah sana pek şerefli bir zaferle yardım etsin.
Şüphesiz Allah'a tabi olan topluluk gerçek galiplerin ta kendisidir.
Muhakkak ki Allah, azabında pek kuvvetlidir ve kudreti her şeye galip olandır.
Muhakkak ki hiçbir şeye ihtiyacı olmayan ve her türlü övgüye layık olan ancak Allah'tır.
Allah bana yeter. O'ndan başka ibadete layık hiçbir ilah yoktur.
Allah bize yeter. O ne güzel vekildir.
En büyük korku olan kıyametin dehşeti onlara üzüntü vermez.
Ancak sana kulluk eder ve ancak Senden yardım isteriz.
Ve alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.

Duanın arapçası için özelden yardımcı olabilirim.

tarık

Kayıtlı Üye
Maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulmak için kaç defa okunur.

Anosia

Kayıtlı Üye
Paylaşımınız için çok çok teşekkürler sayın pembe pelerin, tam da ihtiyacım olduğu bir anda buna rast geldim. :) Ufak bir sorum olacak, ben bu duayı bir başkası için okuyabilir miyim?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı