Seçilen İnsanlar Nasıl Seçilir?

aris

Kayıtlı Üye
Seçilen İnsanlar Nasıl Seçilir?

Burada her şeyden önce sorgulanması gereken, Dünya dışı varlıkların insanlara sahip oldukları bilgileri neden verdikleridir. Bunu anlamak için “Evrensel Bütünlük” ilkesini anlamış olmak gerekmektedir.

Tüm evren tektir. Yani tüm evren tek bir parçadır ve evrendeki her şey bu bütünün parçalarıdır. Bu parçalardan bir kısmı gelişmiş, bazıları ise gelişme aşamasındadır. Gelişim tümüyle düşünsel anlamdadır ve Dünya’nın dışında yaşamlarını sürdüren varlıklar, sahip oldukları görev doğrultusunda sahip oldukları “Evrensel Sırları” insanlarla paylaşmaktadırlar.

Dünya dışı varlıkların Dünya’yı ziyaret etmelerinin en önemli nedeni olan bilgi paylaşımı, yalnızca «önceden belirlenen» insanlarla gerçekleştirilir. Onlar, bu üstün akıl sahibi varlıklarla irtibat kurabilecek akıl kapasitesine sahip olmayan insanlarla vakit kaybetmektense, bu kapasiteye sahip insanları seçerek Dünya’nın gidişatına olumlu yönde müdahale ederler. Bunu da, daha önce de belirttiğimiz gibi, kendi bireysel istekleri ile değil; tümüyle kendilerine verilen «görevler» doğrultusunda gerçekleştirirler.

İlk bakışta bu tüyler ürpertici bir gerçek gibi gözükebilir. Özgür iradesi elinden alınmış insanların Dünya’nın gidişatının yönlendirilmesinde maşa olarak kullanıldıkları düşünülebilir. Ancak, gerçek bu değildir. Nisâ suresinin 28. ayetinde yer alan “Allah sizden (yükünüzü) hafifletmek ister; çünkü insan zayıf yaratılmıştır.” ifadesi ile de insana bildirilen acı gerçek insanın zayıf bir yaratık olduğudur. İnsan, ilkel benliğinin esiri olarak çok fazla hata yapmaya yatkın bir varlıktır. Bu nedenle kendisinden üstün varlıklar tarafından eğitilmeye muhtaçtır. Ayette yer alan yükün hafifletilmesi kavramı da insana her şekilde yardımcı olunduğunu gösterir niteliktedir.

Dünya dışı varlıklar söz konusu olduğunda, toplum, onlarla irtibat kurduğunu söyleyen insanlardan hemen «bunu bilimsel olarak kanıtlamalarını» ister. Fakat başta da belirttiğimiz gibi Dünya dışı varlıklar kesinlikle herkesle iletişim kurmazlar. Ve ortaya çıkıp “Biz X gezegeninden gelen üstün akıl sahipleriyiz.” şeklinde bir basın toplantısı düzenlemezler. Yerine getirmek zorunda oldukları görev doğrultusunda daha önceden çok dikkatli bir elemenin ardından seçilmiş insanlarla irtibat kurarlar. Bu insanlar aşağıdaki kriterler göz önünde bulundurularak seçilir:

1.Yüksek Zeka Kapasitesi

Dünya dışı varlıklar, iletişim kuracakları insanları seçerken ilk olarak o insanın zeka kapasitesini önemserler. Eğer bireysel amaçlı eğitim söz konusu ise sadece zekanın çok yüksek olması bile bir insanın seçilmesi için yeterli olabilmektedir. Ancak eğitilecek kişi “Yönlendirici” konumunda olacaksa sadece yüksek zekaya sahip olması seçilmesi için yetmemektedir.

2.Düşünsel Olgunluk

En önemli ikinci seçim kriteri ise düşünsel olgunluktur. Yüksek zeka sahibi birçok insan düşünsel olgunluğa erişememiş, kainatın yaradılış amacını anlayamamıştır. İletişim sırasında aktarılacak bilgileri kavrayabilmek için zekanın yanı sıra düşünsel olgunluğa erişmiş olmak da çok önemlidir.

3.Etkileyici İkna Kabiliyeti

Dünya dışı varlıklar,verdikleri bilgilerin, insanlar tarafından diğer insanlara da aktarılmasının gerekliliği nedeniyle, iletişime geçecekleri insanlarda etkileyici bir ikna kabiliyeti bulunmasını isterler. Verdikleri bilgilerin diğer insanlara da öğretilerek o insanların da kurtuluşa doğru ilerlemeleri temel amaç olduğu için ikna kabiliyeti oldukça gerekli bir özelliktir.

Bu 3 temel özelliğin haricinde verilecek olan eğitime ve seçilen insanın Dünya’daki görevlerine göre farklı birçok seçim kriteri vardır. Ancak bu 3 özelliği aynı anda barındıran insanları topladığınızda bile Dünya nüfusunun sadece %0,1’ini geçmeyecektir. Bu, aynı zamanda, neden tüm halkla iletişim kurmadıklarının da cevabıdır. Normal halk kitleleri ile kurmaya kalkışacakları bir iletişim çok büyük bir ihtimalle halk üzerinde «dehşet verici» bir paniğe neden olacaktır. Dünya dışı varlıkların amacı, insanları paniğe sürükleyerek herkesi korkutmak ve Dünya’yı ele geçirmek değildir. Bu sadece ilkellikten bir türlü kurtulamamış insanların isteği olabilir. Bu nedenle, Dünya dışı varlıklar seçmiş oldukları insanlara «Evrensel Bilgiler» verirler ve bu bilgileri verdikleri insanları da bu bilgilerin bir bölümünü diğer insanlara açıklamakla görevlendirirler. Böylece, doğrudan Dünya dışı varlıklar ile iletişim kurmak için yetersiz seviyede olan insanlar da bu bilginin bir kısmından da olsa faydalanabilirler.

Bunların dışında, insanların daha iyi yaşamlara kavuşabilmesi için Dünya’da çoğu zaman önemli değişimler gerekmektedir.Dünya dışı varlıklar, Dünya’nın gidişatına kesinlikle doğrudan müdahale etmezler. Ancak, yukarıda açıklandığı üzere seçilen insanların en yeteneklilerini ayırarak onlara Dünya’nın gidişatını etkileyebilecek bilgiler verirler. Dünya tarihi bu şekilde gerçekleşmiş birçok olaya tanıklık etmiştir. Bir anda ortaya çıkan basit insanlar, bir anda Dünya’nın tüm gidişatını değiştirirler. Acaba bunu kendi kişisel bilgi ve becerileri ile mi yaparlar yoksa Dünya dışı varlıkların kendilerine verdiği bilgileri kullanarak mı? Sorunun cevabını görmek isteyenler, Dünya tarihine göz atmalıdır. Geçmişte,insan bilgi ve yeteneğini fazlasıyla aşan birçok “insan” Dünya’nın kaderini değiştirmiştir.
alıntı

ENOCHİAN

Kayıtlı Üye
Paylaşımın için sağ ol, çok güzel.

RaneZ

Kayıtlı Üye
tamamen saçmalık bu önce savaşları durdurmalılar o halde....

İgnas

Kayıtlı Üye
Benim merak ettiğim hiç mi bir bilim adamının yeterli kapasitesi yok. Hep medyumları çiftçileri falan seçiyorlar.

Ori

Kayıtlı Üye
Gerçekten çok güzel bir paylaşım sağol ama bazı yerlere katılıyorum ancak demişsin ki "İnsana bildirilen acı gerçek insanın zayıf bir yaratık olduğudur." bu söze katılmıyorum. İnsan zayıf bir varlık değildir.

ghetto1987

Kayıtlı Üye
Güzel bir paylaşım olup farklı acılardan incelenip tartısılabilecek bir konu ellerine saglık :)

TURKMAGIC

Kayıtlı Üye
benim merak ettiğim hiç mi bir bilimadamının yeterli kapasitesi yok.hep medyumları çifçileri falan seçiyorlar.
Medyumlari anladimda Ciftcilerimi? hic duymadim ama sonucta belki onlardada saf kalb temizligi vardir.

Her nekadar cok ilgincde olsa secilmis biri olmak kadar ürpertici birsey yok.

tevafuk12

Kayıtlı Üye
Medyumlar kötü cinleri olan aciz insanlardır, başka hiç bir yanı yok. Ben Müslüman cinle uğraşıyorum diye hiç bir yalanı da yutturamazlar kimseye. İyi olsa zaten o kadar yalan söylemezler o kadar para almazlar. Allah ıslah eylesin. Başımızdan def etsin hepsini. HasbinAllahu ve nimel vekil.Allah'a , dualara sığınan insana Rabbim yardım eder şeytanın maskarası olmuş medyumlar değil. Ehli sünnet alimleri salih kullar yeter.

Psişik

Kayıtlı Üye
Seçilmiş olmak o kadarda ürkütücü gelmedi yazıyı okuduktan sonra:Angel_anim:

şehrizan

Kayıtlı Üye
Her emeğin bir karşılığı vardır. Her şeyin bir bedeli vardır. Kimi fazlasını alır, kimi hakkını; tartışılır. Yaratan ilmi de, bilimi de, parayı da kime vereceğini bilyordur. İlim sahibi olmak da sorumluluk istiyor. Akıl vicdan ve iman en güzel hazine anahtarıdır.

PyroKinetik

Kayıtlı Üye
Konu çok güzel ama bazı noktalara katılmıyorum.Mesela bunu yazan insan seçilmiş biri olmayı nihai hedefmiş gibi anlatmış.Bu yanlış bişey.Bizim Dünya'ya gönderilmemizin tek sebebi Allah'a iman ve şükretmektir.Buda Kuran ve hadislerde apaçık yazar.Açıkçası ben uzaylılara inanıyorum ama böyle bir yaklaşımda bulunmadım hiçbir zaman.

gulchn

Kayıtlı Üye
Konu çok güzel ama bazı noktalara katılmıyorum.Mesela bunu yazan insan seçilmiş biri olmayı nihai hedefmiş gibi anlatmış.Bu yanlış bişey.Bizim Dünya'ya gönderilmemizin tek sebebi Allah'a iman ve şükretmektir.Buda Kuran ve hadislerde apaçık yazar.Açıkçası ben uzaylılara inanıyorum ama böyle bir yaklaşımda bulunmadım hiçbir zaman.
Evet bir bakıma haklısınız ama sadece öyle olsa ozman çıkalım bir dağın tepesine sadece iman ve şükredelim, Hayatın içinde yapmamız gereken şeylerde var ve bazı konularda seçilmiş olabiliriz önemli olan onu bulmak.

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
seçilmiş olmak tam olarak nedir_? Küçük yaşımda hatta ben doğmadan yaşanılan olaylar çok enteresan seçilmiş olabilir miyim bilmiyorum bu yaşadıklarımı da kimseye anlatamıyorum..

yohauns

Kayıtlı Üye
evet bence bilgiler çok doğru özellikle zeka ile ilgili olana katılıyorum bazı insanlar arka planda kalır bazıları ise istemese de seçilmeleri ve onların aldığı bilgileri diğer insanlara aktarma görevleriymiş gibi de hissedebilirler.paylaşım için saol

-yohauns

freyja

Kayıtlı Üye
herkesin seçilmiş olmak için çok sebebi olabilir...
çoğumuz UFO gördüğümüze yemin de edebiliriz...
Ama bi elçi seçilecek olsa, küçüklüğünden beri izlenir ve eğitilir...
Hatta kader inancını es geçersek , o insan kesin iyi okullar kazanır ve büyük bi insan olmanın yanında sanatçı bir ruha da sahip olarak doğmuştur. spiritüel yeteneklere kendi fark etmese de zaten sahip olarak doğmuştur.. yani seçilmiş olmak daha doğduğu anda belli olacak bişeydir aslında... Ve kesinlikle ürkütücü birşey değildir... Umarım şuan yaşayan seçilmiş insanlar seçildiklerini gördüklerinde, bu uygarlığın izlerini en iyi şekilde sürdürmeyi başarırlar

Apabbacık

Kayıtlı Üye
Ben böyle düşünmüyorum aslında. Seçilmişlikten ziyade herkesin yetenek sahibi olduğunu,kimilerinin doğuştan farkında olup bu yetenekleri kulandığını,kimilerinin ise yetenekleriyle yüzleşmediğini diğer bir manasıyla dünyayla yüzleşmediğine inanıyorum.herkes yetenek shibidir,önemli olan yeteneği,seçilmiş özelliği kabul edip kullanabilmktedir.
zira her şeyi düşünerek yaratmış Tanrım'ın,yarattıklarını seçme ,kimilerini özel tutma gibi bir hata yaptığına inanmayacak kadar inançlıyım benim Tanrım'a...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
herkesin seçilmiş olmak için çok sebebi olabilir...
çoğumuz UFO gördüğümüze yemin de edebiliriz...
Ama bi elçi seçilecek olsa, küçüklüğünden beri izlenir ve eğitilir...
Hatta kader inancını es geçersek , o insan kesin iyi okullar kazanır ve büyük bi insan olmanın yanında sanatçı bir ruha da sahip olarak doğmuştur. spiritüel yeteneklere kendi fark etmese de zaten sahip olarak doğmuştur.. yani seçilmiş olmak daha doğduğu anda belli olacak bişeydir aslında... Ve kesinlikle ürkütücü birşey değildir... Umarım şuan yaşayan seçilmiş insanlar seçildiklerini gördüklerinde, bu uygarlığın izlerini en iyi şekilde sürdürmeyi başarırlar
Her zaman iyi şartlar veya iyi hayat koşulları olması gerekmiyor bu tür durumlarda. Bugüne kadar dünyaya yön veren, seçilmiş diye tabir edilebilecek kişileri toplasak sanırım aksi bir genel sonuç bile çıkabilir.